PDA

View Full Version : درج اطلاعات در دو مرحله درون table

saber4166
دوشنبه 11 شهریور 1387, 23:25 عصر
سلام
من می خواهم مثلا در form1 و form2 یک سری اطلاعات را وارد یک table1 بانکم کنم با این
شرایط که من در form1 ام فیلد های 1 و 2 و 3 رو پر میکنم بعد از چند بار insert کردن اطلاعات .... حالا در table ام چی دارم ؟ من یه table دارم که از 5 فیلد اش 3 فیلد ان کامل شده و چندین رکورد به همین طریق در این table بانکم دارم
حالا
من می خواهم در form2 باقیمنده ی فیلد ها یعنی فیلد های 4 و 5 رو از همون رکورد های ایجاد شده در form1 رو پر کنم یعنی می خواهم در form2 رکورد های ناقص یا کامل نشدهی خودم رو کامل کنم
چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

saber4166
سه شنبه 12 شهریور 1387, 11:24 صبح
دوستان هیچ کسی نیست جواب بده
یا راهی نیست
هیچ کاری نشد نداره

mehdi.mousavi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 11:31 صبح
سلام
من می خواهم مثلا در form1 و form2 یک سری اطلاعات را وارد یک table1 بانکم کنم با این
شرایط که من در form1 ام فیلد های 1 و 2 و 3 رو پر میکنم بعد از چند بار insert کردن اطلاعات .... حالا در table ام چی دارم ؟ من یه table دارم که از 5 فیلد اش 3 فیلد ان کامل شده و چندین رکورد به همین طریق در این table بانکم دارم حالا من می خواهم در form2 باقیمنده ی فیلد ها یعنی فیلد های 4 و 5 رو از همون رکورد های ایجاد شده در form1 رو پر کنم یعنی می خواهم در form2 رکورد های ناقص یا کامل نشدهی خودم رو کامل کنم
چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
شما (حداقل) دو راه دارید.

1. کلیه اطلاعات هر دو فرم رو، ابتدا در بافر موقتی نگهدارید، و پس از تکمیل اطلاعات هر دو فرم، وقتی کاربر کلید Save رو زد، کلیه اطلاعات بافر شده رو به یکباره در بانک Insert کنید.

2. در فرم دوم، رکوردهایی که توسط فرم اول ایجاد شده رو UPDATE کنید. در واقع دیگه اون رکوردها ایجاد شدن، و نیازی به INSERT مجدد اونها نیست. کافیه، تا فیلدهای مورد نظر رکوردهایی که در فرم اول INSERT شده بودن رو UPDATE کنید.