PDA

View Full Version : سوال: چگونه میتوان پرینتر پیش فرض را تغییر داد (بدون ایجاد مشکل در برنامه ای که تحت اکسس 2003 می باشد)

sara.radan
سه شنبه 12 شهریور 1387, 00:28 صبح
چنانچه پرینتر پیش فرض ویندوز تغییر پیدا کند، متاسفانه ریپورت های اکسس 2003 با مشکل مواجه میشوند و ارور مزخرفی را میدهد که ارتباطی با اصل مشکل ندارد. این مسئله مهم به نظر میاید باگ مهمی در اکسس 2003 باشد. پس از کلی کلنجار به این نتیجه رسیدم که این مشکل در اکسس 2007 وجود ندارد. حال نمیدانم چطور مایکروسافت متوجه این قضیه نشده (یا شاید دلیل خاص دیگری وجود دارد که به دلیل ضعف دانش من در این زمینه می باشد)
اگر باور ندارید چنانچه کامپیوتر شما به شبکه متصل است، یک نمونه ریپورت در فایل اکسس ایجاد کنید و فایل مورد نظر را ذخیره کنید. سپس پرینتر پیش فرض را به یک پرینتر دیگر از شبکه تغییر دهید. حال همان فایل را باز کرده و سعی کنید ریپورت را باز کنید. خواهید دید که ریپورت شما با مشکل مواجه شده و اکسس خطا خواهد داد.:عصبانی++:
لطفا اگر کسی راه حل را میداند کمکم کند چرا که این مسئله برایم خیلی مهم است. با تشکر

davood-ahmadi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 09:48 صبح
سرعتم کم می شه ولی ارور نمی ده . در ضمن برنامه را نوشتمش

sara.radan
سه شنبه 12 شهریور 1387, 11:52 صبح
دوست عزیز بابت sample ممنونم ولی آن هم جواب نمیدهد. البته چه فایل شما و چه فایل خودم زمانی بدون مشکل پرینت انجام میدهد که پرینتری که قبلا به عنوان default در نظر گرفته شده بود دوباره به عنوان default تعیین شود. در غیر اینصورت چنانچه هر پرینتری از شبکه به غیر از پرینتر قبلی انتخاب شود ریپورت باز نمی شود و حتی امکان مشاهده design view نیز وجود ندارد. فایل نمونه شما هم با پرینتر قبلی تحت عنوان "این صفحه تست است" پرینت گرفته شد ولی پس از تغییر پرینتر پیش فرض ویندوز خطایی گرفته شد که تصویر آن به پیوست تقدیم میگردد.:ناراحت:

davood-ahmadi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 14:11 عصر
پرینتری که نصب شده ، از نظر درایور درسته ؟
آیا پرینتر به کامپیوتر مورد نظر وصله یا نه؟
آیا خودش بر روی اون کامپیوتر درست کار می کنه؟
شاید به اشتراک گذاشته شده پرینتر را عوض کرده باشه.
موارد بالا را چک کن و یا پرینتر در شبکه را دوباره نصب کن
فکر نکنم که اشکال از خود اکسس باشه.

sara.radan
سه شنبه 12 شهریور 1387, 15:02 عصر
با تشکر - خدمتتان عارضم که از بابت صحت عملکرد پرینتر خیالتان راحت باشد چرا که این داستان منوط به پرینتر خاصی نیست هر پرینتری غیر از پرینتری که قبلا به عنوان پیش فرض بوده حالا به عنوان پیش فرض در نظر گرفته شود این داستان پیش میاید در ثانی این قضیه فقط در مورد اکسس صادق است و من بدون هیچ مشکلی با word و اکسل و غیره میتوان عملیات مربوط به پرینت را انجام دهم.
در ضمن این را قید کنم که کامپیوتر من از طریق شبکه با همه پرینترها در ارتباط است و من پرینتر local ندارم.
مطلب بعد اینکه من برنامه ای دیگر را از کامپیوتری دیگر در شبکه هم تست کرده ام و مورد مذکور عینا پیش آمده است. لذا از توضیحات خود در مورد مشکلی که برایم پیش آمده کاملا مطمئن هستم.:ناراحت:

شاپرک
سه شنبه 12 شهریور 1387, 15:13 عصر
من همون حالتی که گفتید امتحان کردم هیچ مشکلی پیش نیومد !!!
میتونید این برنامه رو هم امتحان کنید :

sara.radan
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 09:55 صبح
نمونه برنامه شما پرینتر را تغییر میدهد ولی پس از آن ریپورت های اکسس 2003 که page setup آنها بر روی default printer است، باز نمی شود. به هر حال تنها راه چاره ای که به نظر میرسد این است که به page setup تک تک ریپورت ها و فرم های اکسس 2003 رفته و به جای default printer، پرینتر specified را انتخاب کرد.