PDA

View Full Version : استفاده از فایلهای Resource در VB 6

M-Gheibi
چهارشنبه 25 تیر 1382, 14:16 عصر
با سلام. می خواستم بدونم میشه کاری کرد که مثلا یک فایل متنی یا bat و یا هر نوع فایل دیگه را طوری در پروژه قرار داد که جزو فایلهای اصلی پروژه بشود و به هنگام کامپایل کردن پروژه فقط یک فایل اجرایی از کل پروژه بدست بیاد. :!: مثلا :در برنامه ، ما به یک فایل متنی از نوع txt نیاز داریم تا اطلاعاتی از آن دریافت شود. یک روش این است که آدرس فایل را در کد برنامه بنویسیم و از اطلاعات آن استفاده کنیم. که در این صورت هر کسی از خارج از برنامه هم می تونه از اطلاعات آن استفاده کنه. حالا من میخوام بدونم که چطور میشه این فایل را در خود برنامه داشته باشیم و فقط برنامه ما به آن دسترسی داشته باشد. :shock: (چقدر نوشتم :!: ) خوشحال میشم اگه بهم کمک کنید. (در ضمن نگید که خوب متن فایل را در کد بنویسم چون من فقط این نوع فایل رو برای نمونه نام بردم.) :wink: :? امیدوارم متوجه منظورم شده باشید. :oops:

Abbas Arizi
چهارشنبه 25 تیر 1382, 15:26 عصر
میتونید اون فایل رو به عنوان Resource به برنامه اضافه کنید.

M-Gheibi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 11:00 صبح
از کمکتون ممنونم جناب آقای عریضی. میخواستم بدونم اگر بخوام یک فایل اجرایی را از این طریق در برنامه بذارم، چطور میشه تمام آن را تبدیل به یک فایل Resource کرد (چون همونطور که میدانید ویژوال بیسیک فقط اجازه استفاده از یک فایل res را می دهد.) و اگر نرم افزاری برای تبدیل فایلها به فایل res میشناسید معرفیش کنید. :oops: :wink: ممنونم :wink:

Abbas Arizi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 11:49 صبح
شما هر چه قدر که فایل بخواهید میتونید با یک ID به عنوان یک Custom Resource به همون فایل اضافه کنید.
در مورد تبدیل هم نرم افزاری فکر نمیکنم وجد داشته باشه. چون اصولا Resource چیزی نیست که بشه یه فایل دیگه رو به اون تبدیل کرد.

M-Gheibi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 11:58 صبح
جناب عریضی از پاسختون ممنونم. اگر با برنامه Resource Hacker کار کرده باشید متوجه میشید که برای مثال هر فایل exe دارای یکسری فایل با آی دی های مختلف هست. حالا کاری که من میخوام بکنم این هست که یکسری از آی دی های فایل resource ی که داخل برنامه من هست با یکسری از آی دی های داخل فایل exe مذکور جابجا شود. :shock: برای انجام اینکار باید چه کنم :?: :roll: :wink:

Abbas Arizi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 12:59 عصر
آقا اگه ممکنه یه مقدار بیشتر توضیح بده چون من بگی نگی یه مقدار آی کیوم پایینه. :roll: :roll: :(
اگه میخوای یه فایل exe رو دستکاری کنی که با همون Resource Hacker و خیلی برنامه های دیگه ممکنه.
اگه میخوای خودت یه کاری شبیه اون کاری که Resource Hacker انجام بدی که خب به این سادگیها نیست و لازم که یه API های مربوط به Resource ها مسلط باشی.
اگرم منظورت یه چیز دیگه اس یه مقدار بیشتر توضیح بده.
البته شاید من خودمم بلد نباشم ولی اساتید هستند.

M-Gheibi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 17:46 عصر
آقا اگه ممکنه یه مقدار بیشتر توضیح بده چون من بگی نگی یه مقدار آی کیوم پایینه. :roll: :roll: :(
جناب عریضی شکسته نفسی می فرمایید. :wink:
من می خوام دقیقا کاری را که Resource hacker انجام میده را با استفاده از کد انجام بدم. :wink: به این صورت که مثلا در یک فایل exe آی دی ای با شماره 136 وجود دارد و دربردارنده این متن می باشد : "Hello" ، حالا من می خوام از طریق برنامه ام این متن را به "Goodbye" :wink: تغییر بدم. یعنی اطلاعات آی دی 136 را تغییر بدم. :shock: ازتون ممنون میشم اگه بتونید کمکم کنید. اگر هم به API های خاصی نیاز دارد ، لطف کنید و نام آن API ها رو ذکر کنید.

Abbas Arizi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 18:40 عصر
اون جوری که من فهمیدم شما میخوای با برنامه ات برنامه های دیگه رو تغییر بدی (حالا اگه بگم هک کنی ممکنه اساتید هک و کرک شاکی بشن. :twisted: )
برای این کار نیاز به API هایی داری که استفاده از اونها تا حدودی (نه زیاد) مشکله. من خودم هم خیلی به اونا وارد نیستم. یه برنامه برات اینجا میذارم. خیلی میتونه کمکت کنه. البته امکانات این برنامه بیشتر در حد خوندن Resource هاست و امکان تغییر نداره ولی کلیدهای معما رو به دستت میده. اگه توی گوگل جستجو کنی ممکنه نمونه های بهتری رو هم پیدا کنی.
---------------
اقا فعلا هر چی زور زدم Upload نشد. شاید بعدا بشه یه کاری کرد

Abbas Arizi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 18:41 عصر
دوباره

M-Gheibi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 18:43 عصر
ممنون میشم :? :wink:

Abbas Arizi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 19:12 عصر
مثل این که باید از خیر Attachment بگذریم.
اینجا برات اپلودش کردم. امیدوارم که بدون مشکل داونلود بشه و ما شرمنده شما نشیم.
http://abbas.europe.webmatrixhosting.net/downloads/Resource.zip</span>

در ضمن اون "دوباره" بالام یه وقت برای دوستان سو تفاهم پیش نیاره. من میخواستم تست رو بزنم اشتباهی ارسال زدم اونجوری شد.

M-Gheibi
پنج شنبه 26 تیر 1382, 19:20 عصر
آقای عریضی واقعا ممنونم. دانلودش کردم. :P با کداش ور میرم ببینم چی میشه. :) :?

Vahid_Nasiri
یک شنبه 05 مرداد 1382, 22:42 عصر
http://www.geocities.com/vahid_nasiri/vb/Resourcefiles.pdf

داوودامیرعجم
چهارشنبه 17 مهر 1387, 16:04 عصر
Loadresstring()
loadresbitmap()
lodresdata()