PDA

View Full Version : ایجاد متغیرهای موقت

hojjat_gh
سه شنبه 12 شهریور 1387, 17:22 عصر
با سلام
من میخوام 5 متغیر استرینگ موقت در برنامه ام ایجاد کنم تا در مواقع نیاز از اونا استفاده کنم
و هر موقع کارم با اونا تموم شد رهاشون کنم تا حافظه اشغال شده دوباره برگردد
چطوری میتونم این متغیر ها رو ایجاد و تعریف کنم؟

رضا عربلو
سه شنبه 12 شهریور 1387, 17:55 عصر
هر جایی خواستی تعریف کن. خود دات نت با توجه به سیستم مدیریت حافظه ای که دارد. هنگامی که لازم باشد اگر این متغیرها دیگر مورد استفاده قرار نگرفته باشند آنها را آزاد می کند.

hojjat_gh
سه شنبه 12 شهریور 1387, 18:34 عصر
نه شاید من منظورم رو بد رسوندم
من میخوام متغیرهای استرینگ به شکل اتوماتیک ایجاد بشن نه اینکه اونا رو تو برنامه تعریف کنم

linux
سه شنبه 12 شهریور 1387, 20:02 عصر
نه شاید من منظورم رو بد رسوندم
من میخوام متغیرهای استرینگ به شکل اتوماتیک ایجاد بشن نه اینکه اونا رو تو برنامه تعریف کنم
یعنی چی؟ شما باید یکجایی متغیر را تعریف بکنی خوب. بعدش هم با توجه به ساختار oop کار شما کلا معنی نداره.

رضا عربلو
سه شنبه 12 شهریور 1387, 20:13 عصر
شاید کار شما با کالکشن ها را بیفته. بهتره بگی چی می خوای؟

hojjat_gh
سه شنبه 12 شهریور 1387, 21:49 عصر
نمیدونم چطوری منظورم رو برسونم
من یه فیلتر رو بانک اطلاعاتیم گذاشتم فرض کنید این فیلتر به من تاریخ رو بر میگردونه وچون من نمیدونم دقیقا چند تا تاریخ تو بانک اطلاعاتیم دارم میخوام به تعداد این تاریخ ها متغیر استرینگ تعریف کنم و تاریخ ها رو داخل متغیرها بریزم و سپس دوباره با استفاده از محتوای متغیرها (که تاریخند) به بانک وصل بشم ودوباره فیلتر بذارم و بنابراین من باید همه تاریخها رو(که تعدادشان متغیره) ابتدا در یه جایی بریزم
و بعددوباره ازشون استفاده کنم
امیدوارم که منظورم رو گرفته باشید

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 00:25 صبح
بسته به نیازی که دارید از ابزار های مختلف مانند آرایه ها، ArrayList ها و البته بهتر از این دو Generic List ها استفاده کنید...
اینکه کجا از کدام یک استفاده کنید بستگی به برنامه و منطق اون قسمت برنامتون داره...
ولی در کل Generic List ها، در بیشتر مواقع بر بقیه ترجیح داده میشوند...
در واقع مهم نیست که از قبل بدانید چه تعداد رکورد بازگشتی دارید.. با یک حلقه ساده می تونید بر روی تعداد رکورد های بازگشتیتون ، اونا را به یکی از Collection های Dynamic Length وارد کرده و ازشون استفاده کنید.. تغییرات لازم را بر روی آن ها اعمال کنید و در صورت لزوم در لایه مربوطه اونا را در db ذخیره کنید..

hojjat_gh
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 10:46 صبح
ولی در کل Generic List ها، در بیشتر مواقع بر بقیه ترجیح داده میشوند...میشه راجع به Generic List ها توضیح بدید چون من اطلاعاتی در این مورد ندارم
در واقع مهم نیست که از قبل بدانید چه تعداد رکورد بازگشتی دارید.. با یک حلقه ساده می تونید بر روی تعداد رکورد های بازگشتیتون ، اونا را به یکی از Collection های Dynamic Length وارد کرده و ازشون استفاده کنید.. تغییرات لازم را بر روی آن ها اعمال کنید و در صورت لزوم در لایه مربوطه اونا را در db ذخیره کنید
در مورد کالکشن ها هم چیزی نمیدونم میشه در این مورد هم توضیح بدید؟

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 11:22 صبح
میشه راجع به Generic List ها توضیح بدید چون من اطلاعاتی در این مورد ندارم

System.Collections.Generic (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.collections.generic.aspx)

در مورد کالکشن ها هم چیزی نمیدونم میشه در این مورد هم توضیح بدید؟

معمولا با List<T> (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/6sh2ey19.aspx) کارتون راه میافته...

System.Collections (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.collections.aspx)