PDA

View Full Version : تغییر ویژگیهای یک کامپوننت و ذخیره آنها در حال اجرا

kadir_4
سه شنبه 12 شهریور 1387, 22:02 عصر
چطوری میشه یکی از property های یک کامپوننت رو در حال اجرا عوض کرد و اون رو در درون خود فایل برنامه ذخیره کرد مثلاً خاصیت caption یک button رو عوض کنیم و اون رو از label1 به چیز دیگری تغییر بدیم و برنامه رو ببندیم .دفعه بعد که برنامه رو باز میکنیم خاصیت caption همان label مقدار عوض شده باشد

Hsimple11
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 00:43 صبح
اینکه بخواهید اون متغیر رو ذخیره کنید فرقی نمیکنه. به هرحال میتونید از ایجاد یک فایل معمولی گرفته تا یک فایل استریم و دیتابیس ، متغیر رو درش ذخیره کنید. و هنگام شروع برنامه از آن متغیر را بخوانید و به کنترل نسبت دهید.

kadir_4
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 00:02 صبح
میشه یه مثال برام بزنید که چطوری میشه این کار رو کرد؟
چون من در حالت designtime کامپوننت mxstorage رو گیر آوردم میخوام این کار رو در حالت runtime انجام بدم
اصل مطلب اینه که من میخواستم یه کامپوننت بنویسم که وقتی روی فرم درگش میکنم یه سری اطلاعات رو خودش از سیستم بگیره و تو خودش ذخیره کنه( حالا یا تو resource کامپوننت یا به نحوی تو خودش) ممنون میشم اگه کمکم کنید

Hsimple11
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 01:14 صبح
ویژگیهایی رو که میخواهید از برنامه بخونید در رویداد OnMouseDown یا OnMouseMove با چک کردن فشرده شدن کلیک ماوس بنویسید. و در پایان اونها رو در یک فایل مثلا TextFile یا در دیتابیس خودتون ذخیره کنید.

kadir_4
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 21:49 عصر
همین ,این ذخیره کردن رو نمیخوام تو یه فایل جانبی دیگری یا تو دیتابیس انجام بدم.
راه حلی داره؟