PDA

View Full Version : يه مشكي عجيب با كومبوباكس

Mahsa Hatefi
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 11:07 صبح
با سلام

توي برنامه ام مجبور شدم يه تغييراتي بدم ولي حالا توي آتوسرچ كومبوها ديگه عمل نمي كند يعني وقتي در كمبو شروع به تايپ مي كردي طبق روال در صورت وجود مورد در ليست بطور اتوماتيك سرچ مي شد و ركورد مورد نظر انتخاب مي شد اما حالا معلوم نيست كه چرا عمل نمي كند و علارقم وجود ركورد تايپ شده پيام عدم وجود ركورد دريافت مي شود . البته اگر كشويي را باز كني و انتخاب كني روند مشكلي ندارد فقط وقتي تايپ مي كني و اِنتر مي زني اين مشكل بوجود آمده . به تصاوير دقت كنيد .
البته اين اتفاق توي تمام فرمها افتاده است حتي فرمهايي كه اصلا تغييراتي نداشته اند .

شديداً نيازمند توجه اساتيد گرانقدر مي باشم

amirzazadeh
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 11:20 صبح
با سلام

توي برنامه ام مجبور شدم يه تغييراتي بدم ولي حالا توي آتوسرچ كومبوها ديگه عمل نمي كند يعني وقتي در كمبو شروع به تايپ مي كردي طبق روال در صورت وجود مورد در ليست بطور اتوماتيك سرچ مي شد و ركورد مورد نظر انتخاب مي شد اما حالا معلوم نيست كه چرا عمل نمي كند و علارقم وجود ركورد تايپ شده پيام عدم وجود ركورد دريافت مي شود . البته اگر كشويي را باز كني و انتخاب كني روند مشكلي ندارد فقط وقتي تايپ مي كني و اِنتر مي زني اين مشكل بوجود آمده . به تصاوير دقت كنيد .
البته اين اتفاق توي تمام فرمها افتاده است حتي فرمهايي كه اصلا تغييراتي نداشته اند .

شديداً نيازمند توجه اساتيد گرانقدر مي باشم
دوست عزيز توي پروپرتي كومبو هاتون گزينه auto expand رو چك كنين اگر برابر no بود با yes عوض كنين.
..............................
موفق باشيد

Mahsa Hatefi
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 11:39 صبح
دوست عزيز

اين كمبوها تماما بدرستي كار مي كرده است و اين مقادير هم همانگونه است كه مي فرماييد اما علت چيز ديگري بايد باشد در ضمن بعد از كنكاش زياد به اين نتيجه رسيدم كه اين مشكل فقط با 2 تا از جداول بوجود آمده يعني كومبوهايي كه سورس آنها اين دو جدول بوده است اين مشكل را دارند . حدس مي زنم اشكال در نوع فارسي سازي اين جداول باشد . به هر حال از توجه شما ممنونم و منتظر لطف دوستان هستم

مهدی قربانی
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 13:50 عصر
سلام
من يك زماني با چنين مشكلي برخورد كردم كه در اصل مربوط مي شد به كامبويي كه مربوط بنام افراد بود و در مقطعي افرادي كه فاميلشون با حروف ك ي شروع مي شد و يا حتي اگر اين حروف در اوسط نام شخص بود حالت مشابه مشكل شما پيش مي اومد كه بعد از نصب فارسي ساز جديد مشكل حل شد . بهتره اول فايلتون رو روي دستگاههاي ديگه چك كنيد و نهايتاً اگر نتيجه اي حاصل نشد نمونه رو اينجا بذاريد تا بررسي بشه .

Mahsa Hatefi
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 18:45 عصر
من تشكر فراوان از اساتيد گرانقدر

جناب قرباني عزيز از بذل توجه حضرتعالي ممنونم . ولي اين كمبوهايي كه مشكل پيداكرده بود فيلد اصلي آنها كد پرسنلي يعني عدد بودند . اين اشكال برايم خيلي عجيب بود . زيرا اين برنامه با حجم حدود 50 مگ حدود 3 سال است كه بدون اشكال كار مي كرد و هر بار در صورت نياز تغييرات لازمه داده مي شد اما اين بار بعد از كمي تغيير در يكي از فرمها اين اشكال بوجود آمد و آتوسرچ كومبوها عمل نمي كرد . خيلي تلاش كردم ولي ايراد را پيدا نكردم و چون برنامه بر روي شبكه اداره استفاده مي شد مجبور شدم بر روي ورژن قبلي كه درست كار مي كرد فرمي كه تغييراتي در آن داده بودم را ايمپورت كردم و مشكلم خدا را شكر حل شد .
ولي خيلي دلم ميخواهد بفهمم اشكال از چيست

mohammadgij
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 20:26 عصر
این مورد در اکسس وحتی Access Project برای من بوجود اومد.از دستگاهی به دستگاه دیگه هم برطرف میشد. فیلد شما از چه نوعی هست؟اگه از تکست هست بهتره Value رو بگیری
Val(FiladName)

Mahsa Hatefi
جمعه 15 شهریور 1387, 12:33 عصر
ضمن تشكر از دوست قديمي mohammadgij كه مدتها بود اين طرفها سر نزده اند
خدمتتان عارضم كه حق با شما بود از سيستم تا سيستم فرق مي كرد مثلا روي يه سيستم عمل يافتن را انجام مي داد و لي روند سرچ همزمان با تايپ را انجام نمي داد . روي يه سيستم ديگه نه سرچ انجام مي داد و نه ركورد را پيدا مي كرد .
به هر حال دلم مي خواست علت اين موضوع رو پيدا مي كردم

بسيار سپاسگزارم

انگوران
شنبه 16 شهریور 1387, 21:10 عصر
اين مورد رو هم چك كنين « در خصوصيت كمبو روي سربرگ event كليك كنين و جلوي خصوصيت on change ابتدا دابل كليك سپس روي علامت ... كليك كنين تا وارد محيط كد نويسي بشين اگه كدهاي قبلي كه براي اين رخداد نوشتين وجود داشت كه هيچ در غير اينصورت اون كدها رو دوباره بنويسين » .