PDA

View Full Version : Backup solutions

mhaeri
سه شنبه 31 شهریور 1383, 12:16 عصر
آقایون سلام
در مورد پشتیبان گیری و کلا راه حلهای بهینه Backup , و استفاده از Device های
مختلف مقاله خوبی سراغ دارین؟
مثلا Device های مختلف رو مزایا و معایبشون رو توضیح داده باشه
و همینطور بهترین Solution هایی که میشه در کار با Sql server از اون استفاده کرد
ممنون

AminSobati
سه شنبه 31 شهریور 1383, 13:24 عصر
دوست عزیزم،
از Tape و Disk میتونین به عنوان Device استفاده کنین. تهیه Tape چندان به صرفه نیست. هر دو امکانات Secure کردن و ... دارن.
سوال شما خیلی کلیه، و باید کتاب معرفی کرد به جای مقاله. در ارتباط با Solutionهای مختلف، Books Online مطالب مفید و زیادی داره.
اگر سوال رو جزیی تر بفرمایید، امکان پاسخ بهتری رو فراهم کرده اید.
موفق باشید

mhaeri
چهارشنبه 01 مهر 1383, 10:37 صبح
سلام مهندس
ممنون از جوابتون
من بیشتر به دنبال یک solution جامع هستم
که مثلا به نظر شما از یک کامپیوتر دیگه به همراه یک هارد اکسترنال استفاده کنم بهتر هست یا اینکه از Tape Drive استفاده کنم؟
شما مثلا روی چند میلیون رکورد حساب کنید.حالا دنبال این مطالب هستم اگر شما هم در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم
:flower:

AminSobati
چهارشنبه 01 مهر 1383, 17:56 عصر
دوست عزیزم،
باور بفرمایید ارائه یک Solution جامع و فراگیر (اگر غیر ممکن نباشه) کار بسیار مشکلیه.
نیاز و الویتهایی که شرکتهای مختلف در عمل Backup گیری دنبال میکنند، بسیار تنوع داره و وجود Backupهای مختلف (با امکانات متنوع) مثل Complete, File/Filegroup Backup, Differential Database, Differential File/Filegroup, Log برای پاسخگویی به این نیازها بوجود اومدن.
از طرفی بودجه شما نقش تعیین کننده ای در تعیین استراتژی Backup/Restore داره. بعنوان مثال، شرکتی دارای دیتابیس با حجم 250GB ممکنه سرعت انجام Backup براش اولویت داشته باشه. در اینجا به تناسب توانایی این شرکت Solution ارائه میشه. اگر امکان تهیه دیسکهای بیشتر وجود نداشته باشه، باید برای افزایش سرعت Backup از File/Filegroup Backup استفاده کرد. در حالی که اگر دیسکهای بیشتری قابل تهیه باشه (مثلا 3 هارد دیسک اضافی)، امکان ساختن یک Media Family وجود داره که سرعت کار رو سه برابر افزایش میده.
با توجه به اینکه شما به تعداد بالای رکوردها اشاره فرمودید، من حدس میزنم حجم خروجی عمل Backup براتون مسئله اوله.
ممکنه بفرمایید حجم دیتابیس شما چقدره تا یک راه حل مناسب و بهینه پیدا کنیم؟

mhaeri
شنبه 04 مهر 1383, 08:34 صبح
سلام
ممنون
حجم رو شما در حدود چندین گیگا بایت در نظر بگیرید.که مدام در حال افزایش خواهد بود(در حال حاظر 50 GB )
از لحاظ بودجه هم مشکلی نیست
همون طور که فرمودید حجم خروجی و Reliable بودن اطلاعات خیلی مهمه
اگر Pdf یا وب سایت خوبی هم معرفی کنید ممنون میشم
بیشتر در زمینه مقایسه Backup device های مختلف و معایا و مزایای اونها و
بیشترین استفاده ای که میشه از اونها در Sqlserver برد
ممنون خیلی زیاد

:flower:

AminSobati
شنبه 04 مهر 1383, 11:16 صبح
قبل از اینکه راه مناسبی برای Backup گیری پیدا کنین، حتما از RAID استفاده کنین و یا اقلا فایل LDF رو براش یک دیسک Mirror قرار بدین.
در Books Online، مطالعه این مطلب خالی از لطف نخواهد بود (شاید تا الان مطالعه کرده باشین):

Administering SQL Server>Backing UP and Restoring>Managing Backups>Backup Devices
متاسفانه سایتی که اختصاصا در ارتباط با Backup Devices صحبت کرده باشه الان به خاطر ندارم.
اما پیشنهاد من برای مورد شما:
چون حجم اطلاعات کم نیست، طبیعتا سرعت Backup گیری هم پارامتر مهمیه. اگر دو هارد دیسک با حجم مناسب برای انجام Backup اختصاص بدین، میتونین هر دو رو همزمان بکار بگیرین تا سرعت Backup افزایش پیدا کنه (دیسکهای بیشتر=سرعت بیشتر). در ساعتی که شرکت خلوته و سرور سرش شلوغ نیست، Full Backup تهیه کنین ولی در ساعات اداری که کاربرها مشغول کار هستند، Log Backup.

امیدوارم این مطالب مختصر، مفید واقع بشه.
موفق باشید