PDA

View Full Version : سوال: نمايش از بانك در ليبل يا . . .

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 16:23 عصر
من يك سري مقاله توي بانك ذخيره كردم حالا وقتي اونو رو توي يك ليبل مي خوام نشون بدم جاهايي كه ايتر زده شده رو ازبين مي بره و خط پايين اونو مياره به خط بالا مي چسبونه كسي راه حلي داره بگه؟ وقتي از txtbox استفاده ميكنم مشكلي نداره. ولي من نمي خوام از ليبل استفاده كنم ....
حرفه اي ها كمك كنن !!!!

TNZ187
جمعه 15 شهریور 1387, 16:30 عصر
سلام .
این کار به خاطر اون هست که label تگ های HTML رو از بین می بره . می تونید از literal کنترل با خاصیت mode=passThroug یا mode=transform کمک بگیرید .
یک کار دیگه هم می شه کرد و اون این هست که داخل کنترل بایند شونده از این فرمان استفاده بشه
<div ><%# eval("your coloumn name")%></div>

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 16:57 عصر
فكر كنم شما نفهميديد من چي گفتم ...

از من اطلاعات رو نشون ميده فقط مشكلش اينه كه جاهايي كه اينتر زده شده رو ازبين مي بره ... يعني دو تا پاراگرافو به هم مي چسبونه ؟؟؟؟؟؟؟؟

اونو هم امتحان كردم نشد ...

TNZ187
جمعه 15 شهریور 1387, 17:10 عصر
سلام
من درست نفهمیدم. در هر صورت اطلاعات نشون داده می شه . یا به صورت متن خام یا به صورت HTML . اگه شما کاری که گفتم کردید و نشده ، یه سوال :
این مشکل رو فقط با اینتر دارید ؟ ( آخه من اولش که شروع کرده بودم ، یادم به این مشکل برخوردم. بعد متوجه شدم اصلا من متن ها رو به صورت اینتر دار وارد دیتابیس نمی کردم . یعنی یک تکس باکس داشتم که متن رو می گرفتم . فکر می کردم اگه توی تکس باکس اینتر بزنم ، بعدا هم همین جوری نشون می ده ولی بعدا فهمیدم که ای دل غافل ! فقط متن خام وارد دیتابیس می شه . بدون اینتر :) )

milade
جمعه 15 شهریور 1387, 17:12 عصر
فكر كنم شما نفهميديد من چي گفتم ...
لطفا محترمانه تر

يعني دو تا پاراگرافو به هم مي چسبونه ؟؟؟؟؟؟؟؟
شما متن رو به چه صورت ذخیره می کنید؟

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 17:17 عصر
من متن رو از از txtbox مي گيرم و در بانك ذخيره مي كنم حالا توي نمايش وقتي از ليبل استفاده مي كنم جاهاي اينتر خورده نشون داده نمي شه ولي وقتي از txtbox استفاده ميكنم مشكلي نداره ولي تكست باكس يكم شكلش ناجوره !!!!!

TNZ187
جمعه 15 شهریور 1387, 17:23 عصر
سلام.
دوست عزیز این که همون مشکلی که گفتم .( البته ظاهرا ) چون شما متن رو از تکس باکس می گیرید ، احتمالا بدون اینتر در بانک ذخیره می شه . چون اصلا تکس باکس به متن شما تگ HTML یا هر چیز دیگه ای اضافه نمی کنه که بعدا معلوم بشه شما کجا اینتر زدید . ( البته می بخشید . فکر کنم به جای جواب دارم سوال می کنم )

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 17:27 عصر
حالا چه كار كنم ؟؟؟؟؟ چطوري نشون بدم همراه با اينتر ؟؟؟؟؟

milade
جمعه 15 شهریور 1387, 17:30 عصر
فکر کنم این بشه:

replace("my_text","\r\n","</br>")
اگه غلط بود:
البته خودم قبلا جواب داده بودم توی مطالبم سرچ کن می یابی

موفق باشی

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 17:31 عصر
ميشه بگيد چيو سرچ كنم؟

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 17:32 عصر
راستي اون كدي كه گفتيدو قبل از ذخيره تو بانك بايد بنويسم ؟؟؟؟

milade
جمعه 15 شهریور 1387, 17:44 عصر
نه دوست عزیز در حین نمایش

موفق باشید و ایام به کام

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 17:49 عصر
آقا متن قبلي اشتباه شد .... من چه سرچي كنم تو مطالبتون كنم تا مشكلم بر طرف بشه؟ ميشه لينك بديد ؟

چه جوري اون كد هايي كه گفتيد بنويسم؟ كجا؟

merlin_vista
جمعه 15 شهریور 1387, 18:00 عصر
public string TextMultiLin(string Strings)
{
return Strings.Replace(Convert.ToChar(13).ToString(), "<br>");
}

از اين تابع قبل از ذخيره اطلاعات در بانك استفاده كن .

مانند اين :

cmd.Parameters.AddWithValue("@body", TextMultiLin(this.txt_Boby.Text));

و بعد با خيال راحت تو Label نمايش بده . هر جا كه Enter بزني ميره خط بعد و همان را هم تو Label نمايش ميده .

عملكرد كد :

در TextBox وقتي در حالا MultiLine هست در هنگام زدن Enter يه كد توليد ميشه كه Convert.ToChar(13) قابل دسترس ميباشد . حالا كافي هست كه اين كد را با كد <br> جايگزين كني و در بانك ذخيره كني .

mohammad87
جمعه 15 شهریور 1387, 18:19 عصر
public string TextMultiLin(string Strings)
{
return Strings.Replace(Convert.ToChar(13).ToString(), "<br>");
}از اين تابع قبل از ذخيره اطلاعات در بانك استفاده كن .

مانند اين :

cmd.Parameters.AddWithValue("@body", TextMultiLin(this.txt_Boby.Text));و بعد با خيال راحت تو Label نمايش بده . هر جا كه Enter بزني ميره خط بعد و همان را هم تو Label نمايش ميده .

عملكرد كد :

در TextBox وقتي در حالا MultiLine هست در هنگام زدن Enter يه كد توليد ميشه كه Convert.ToChar(13) قابل دسترس ميباشد . حالا كافي هست كه اين كد را با كد <br> جايگزين كني و در بانك ذخيره كني .

بابا اي ول دمت گرم ... مشكل حل شد