PDA

View Full Version : سوال: بازم ارسال SMS !!!

مهدی رحیم زاده
شنبه 16 شهریور 1387, 22:10 عصر
سلام
میدونم که بارها و بارها مطرح شده اما به جواب نرسیدم. آخرین باری هم که مطرحش کردم به هبچ نتیجه ای نرسیدم و خیلی خیلی هم لازمش دارم . میشه گفت حیاتیه !!!!
خوب ببینید دوستان عزیز دوتا از دوستامون گفتن که برای مودم GSM فرقی نمی کنه که روی USB وصل باشه یا COM.اگه رو Usb هم باشه اونو مثل Com میشناسه سئوال اینه که مگه اون علم غیب داره ؟؟؟؟
من می خوام از طریق گوشی تلفن همراه SMS ارسال کنم اما نتونستم . بعد از کلی جست و جو و ... به هیچ نتیجه ای نرسیدم . جون هر کس که دوست دارین اگر کسی کار کرده -که حتما هم همین طور هست-لطف کنه و منو تا به نتیجه رسیدن همراهی کنه . بخدا خیلی واجبه برام .
بازم ممنون و معذرت به خاطر تکراری بودن موضوع .

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 17 شهریور 1387, 07:31 صبح
بازم که کسی جوابی نداده ....
!!!!؟؟؟؟

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 17 شهریور 1387, 20:45 عصر
حد اقل لینک مقاله معرفی کنید !!!!

Esmail Solhkhah
دوشنبه 18 شهریور 1387, 00:44 صبح
سلام دوست عزیز من سعی میکنم تا 20 شهریور یه برنامه نمونه تو سایتمون بزارم یه سر به قسمت برنامه نویسی سایت ما بزن. امیدوارم بدردت بخوره.
www.ptasystem.com

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 18 شهریور 1387, 06:59 صبح
سلام دوست عزیز من سعی میکنم تا 20 شهریور یه برنامه نمونه تو سایتمون بزارم یه سر به قسمت برنامه نویسی سایت ما بزن. امیدوارم بدردت بخوره.

منتظر ارسال نمونه برنامتونم . دست گلتون درد نکنه .

مهدی رحیم زاده
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 20:16 عصر
www.ptasystem.com
دوست عزیز چیزی توی سایتتون نبود . هنوز نذاشتینش . میشه با میل خبرشو به من بدین ؟؟؟؟
ممنون میشم .

danial82
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 21:43 عصر
تو iهمین سایت برنامه نویس یه سرچ بزن کلی مطلب پیدا میکنی ولی ببین این کارتو را میندازه

http://www.codeproject.com/KB/cs/SMS/SMS.zip

hassan razavi
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 08:38 صبح
یه برنامه هست که کارتون رو راه می اندازه. به میلتون میفرستمش

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 21:37 عصر
دوست عزیز سلام
شرمنده شدم که سر وقت نتونستم تو سایت بزارمش
ولی امروز آپلودش کردم میتونی توقسمت پروژه های رایگان سایت دانلودش کنی
اگر هم مشکلی داشتی میتونی بهم پیام بدی
موفق باشی.
www.ptasystem.com

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 22:12 عصر
سلام دوست عزیز
تو قسمت Device Manager ویندوز روی مودمی که برای گوشی نصب شده که یه مودم USB هستش دوبار کلیک کن تو تب MODEM میتونی پورت کامی که برای این مودم فعال هست رو ببینی.
جهت اطلاع مودمهای USB نهایتا از طریق پورت COM کاراشونو انجام میدن.
موفق باشی
www.ptasystem.com

maalimom
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 23:38 عصر
سلام برای دریافت مثال اون با من تماس بگیر

maalimom@yahoo.com
مسنجر

مهدی رحیم زاده
جمعه 22 شهریور 1387, 17:43 عصر
سلام دوست عزيز
تو قسمت Device Manager ويندوز روي مودمي که براي گوشي نصب شده که يه مودم USB هستش دوبار کليک کن تو تب MODEM ميتوني پورت کامي که براي اين مودم فعال هست رو ببيني.
جهت اطلاع مودمهاي USB نهايتا از طريق پورت COM کاراشونو انجام ميدن.
موفق باشي
www.ptasystem.com

دوست عزيز سلام
کاملا درست گفتيد و مي تونم دريافت و ارسال داشته باشم . اما يه سئوال ديگه . من چطور مي تونم کاري کنم که برنامه خودش پورت رو تشخصي بده . يعني مثلا من ليست تمام مودم ها رو نشون بدم . بعد وقتي که کارب يک مودم رو انتخاب کرد ، پورت مودم خودش به عنوان چورت مورد نظر برنامه انتخاب بشه . مثلا اگر پورت مودم Com5 ، خود برنامه اينو تشخيص بده و خودش Select Prot رو برابر Com 5 قرار بده .
ممنون

parvaz64
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 14:03 عصر
یه برنامه هست که کارتون رو راه می اندازه. به میلتون میفرستمش

سلام
امکان داره اگه در این برنامه از کامپوننت استفاده نشده،برای من هم میلش کنید
ممنون

Evil 69
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 16:11 عصر
بهترین را برای ارسال SMS استفاده از دستورات ATCommand هستش
این دستورات , دستورات استاندارد برای کار با مودم هستند فقط کافیه که شوما اون ها رو روی پورت سریالتون که یک مودم اونجاست بفرستین تا کار خودشون رو انجام بدن

این هم یک سری دستور برای کار با GSm مودم ها

نام کارخانه سازنده دستگاه AT+CGMI

مدل دستگاه AT+CGMM

شماره سریال AT+CIMI

میزان شارژ باطری AT+CBC

ارسال اس ام اس AT+CMGS

خواندن اس ام اس AT+CMGR

روش استفاده :

برای امتحان این دستورات ابتدا مودم GSM رو به دستپاه وسل کنید سپس وارد Hyperterminal بشین اونجا یک کانکشن ایجاد کنید و بعد به اون کانکت بشین بعد از این کار با نوشتن دستورات و زدن کلید Enter می تونین این دستورات را تست کنید

مثال برنامه ارسال :

AT

ok

At+CMGF = 1

ok

AT+CMGW = "Phone number"

Your Text<

+cmgw:1

AT+CMSS=1

در اینجا خط اول از اماده بودن مودم مطمئن می شود و در خط سوم مودم را روی حالت Text قرار می دهد خط چهارم به مودم اعلام می کند که باید به این شماره پیام ارسال شود در خط بعد مودم محیطی برای تایپ متن پیام ایجاد می کند و در خط اخر به مودم گفته می شود پیام جاری را ارسال کند

نکته : خطوط Bold دستورات و خطوط معمولی پیام های مودم می باشند

در ضمن در خط ماقبل اخر یک کئ به شما برگردانده می شود که در اینجا 1 است شما باید در دستور اخر این عدد را بفرستید

امید وارم که مشکلتان حل شده باشد

hamed_f65
چهارشنبه 14 مرداد 1388, 20:03 عصر
سلام
برای من هم میلش کنید
ممنون

سلام برای دریافت مثال اون با من تماس بگیر

maalimom@yahoo.com
مسنجر

دوستان عزیز امیدوارم به این موضوع پی برده باشید که اینجا قرار نیست کسی با آدرس میلش یا مسنجرش مشکل کسی رو حل کنه یا بخواد مشکلش حل بشه

این محیط ایجاد شده برای تبادل نظر و تبادل اطلاعات

موفق باشید

mohammad-gh
شنبه 11 مهر 1388, 14:09 عصر
با سلام
ابتدا مي خواهم از دوستي كه پست آخر رو زده حمايت كنم و بگم ماهيت فروم اطلاع رساني عمومي هست نه خصوصي
واما سوال بنده
من با برنامه براي ارسال sms كار ميكنم كه خودش پورت متصل به مودم gsm رو با تنظيمات لازم پيدا ميكنه و به كاربر پيشنهاد ميده ، نمي دونم با چه كدي و با چه مشخصه اي اين كار انجام ميشه؟