PDA

View Full Version : سوال: تغییر محتویات فایل Explorer.exe ویندوز

Salar Ashgi
شنبه 16 شهریور 1387, 22:33 عصر
سلام دوستان ، چه جور میشه فایل Explorer.exe ویندوز ، رو بخوانیم و محتویات آنرا تغییر

دهیم !!!

میخواهم مسیر زیر را طی کنم :

explorer.exe ->string table->37->1033->start

بعد میخواهم اسم start موجود را تغییر دهم !!! ممنون میشم اگه راهنمایی کنید !!!!:لبخندساده:

mehdi.mousavi
شنبه 16 شهریور 1387, 22:48 عصر
سلام دوستان ، چه جور میشه فایل Explorer.exe ویندوز ، رو بخوانیم و محتویات آنرا تغییر دهیم !!! میخواهم مسیر زیر را طی کنم :

explorer.exe ->string table->37->1033->start

بعد میخواهم اسم start موجود را تغییر دهم !!! ممنون میشم اگه راهنمایی کنید !!!!:لبخندساده:

سلام.
Visual Studio رو بازکنید، از منوی فایل گزینه Open و سپس File رو انتخاب کنید. سپس فایل explorer.exe رو انتخاب کرده، و Open کنید. به این ترتیب Resource های Explorer.exe رو مشاهده خواهید کرد. به شاخه String Table رفته، و اونجا لیست String های تعریف شده رو میتونید بینید و تغییر بدید.

پاورقی 1: من اینکار رو توصیه نمیکنم.
پاورقی 2: ممنون که امضاء تون رو تغییر دادید. اون واقعا بخش زیادی از صفحه رو میگرفت.

mehdi.mousavi
شنبه 16 شهریور 1387, 23:06 عصر
من این کار رو با کد نویسی میخوام انجام بدم !!!

سلام.
شما میتونید با استفاده از LoadString Win32 API، یک String Resource رو Load کنید، اما تا اونجاییکه من یادمه، هیچ API برای ذخیره اون در Resource ها وجود نداره.

Salar Ashgi
یک شنبه 17 شهریور 1387, 12:02 عصر
سلام ، یه نرم افزار بنام Resource Hacker است ، که این کار رو انجام میده ، ولی من

میخواستم بوسیله امکانات سی شارپ ، کدی برای اینکار بنویسم !!! مثلا خواندن فایل و

ذخیره اون در آرایه ای از بایتها و بعد تغییر اون بایتها ؟؟!!! آیا اینجوری میشه ؟؟؟