PDA

View Full Version : سوال: مشکل در دستور insert

delara
یک شنبه 17 شهریور 1387, 00:24 صبح
من متن دستور اجرایی روی بانکم رو درمیارم اما نمی تونم اونو به عنوان یک فیلد برای یک جدول ذخیره کنم.مثلا با دستور ado.query.sql.gettext متن دستور sql به شکل
('insert into person values (2,'ali','ahmadi
در میارم اما موقع درج این رشته در یک فیلد رشته ای از جدول log ، سر 'ali' خطا میره یعنی به ' گیر میده.راهنماییم کنید.

Hsimple11
یک شنبه 17 شهریور 1387, 01:08 صبح
اما نمی تونم اونو به عنوان یک فیلد برای یک جدول ذخیره کنم

میشه کمی واضح تر توضیح بدید؟
خب شما این Statement رو گرفتید حالا میخواهید این رو در یک جدول دیگه ذخیره کنید؟!
یا منظورتون رکورد هست؟

با خود INSERT INTO کار میکنید؟

SYNDROME
یک شنبه 17 شهریور 1387, 07:07 صبح
('insert into person values (2,'ali','ahmadi

نام فیلدها را بنویس ، ببین درست می شود.

insert into person (Field1,Field2,Field3)
values (2,'ali','ahmadi')

موفق باشید

delara
یک شنبه 17 شهریور 1387, 09:48 صبح
ببینید من می خوام یک log از کارهایی که روی بانکم انجام میشه بگیرم البته می خوام بعدا از همین log استفاده کنم و کارهای انجام شده روی یک بانک رو روی بانک مشابه دیگری اعمال کنم.یعنی فیلدهای جدول log را بخونم و دستورات انجام شده قبلی را عینا روی بانک دیگه اعمال کنم.حالا متن دستور رو همونطور که گفتم استخراج می کنم اما موقع ذخیره در فیلد مربوطه در جدول log خطا میده.چون متن دستوری که استخراج میشه به صورت مثلا:
insert into person values(1,'ali','ahmadi',20
هست وقتی میخوام همین متنو در یکی از فیلدهای جدول log ذخیره کنم سر 'ali' خطا میده فکر کنم به ' گیر میده.دقت منید من میخوام این متن بالا رو در جدول log درج کنم.

delara
یک شنبه 17 شهریور 1387, 09:49 صبح
تو متن دستور ( جا افتاده. متن دستور درسته.

Hsimple11
یک شنبه 17 شهریور 1387, 11:26 صبح
دلیلش اینه که وقتی در رشته خود Quotation دارید، کامپایلر هر قسمت را یک رشته جداگانه فرض میکند. برای ثبت این رشته باید بخشهای مختلف آن را جدا کنید یا با متد StringReplace، بجای علامت ' مثلا یک کاراکتر خالی جایگزین کنید.

SYNDROME
یک شنبه 17 شهریور 1387, 19:09 عصر
به جاهایی که به مشکل برخورده اید به جای یک ' 2 تا قرار دهید.
مثلا ''ali''
موفق باشید