PDA

View Full Version : چند ردیف کردن tab control

بیتافرهی
یک شنبه 17 شهریور 1387, 19:50 عصر
سلام
1-چطوری می تونیم چندین ردیف tab control داشته باشیم؟
من اندازهی فرمم کوچک است و قراره روی این فرمم یک Tab control بگذارم ولی تعداد صفحات tab زیاد است ،و مرا مجبور می کند که پهنای فرمم را زیاد تر بگیرم.برای جلوگیری از پهن شدن فرمم ،می خواهم tab هایم در چندین ردیف باشد. چگونه این کار را بکنم؟

مثل property آیکون my computer
///////////////////////////////////////////////////////////////////////
2-با چه حاصیتی به هر یک از صفحات tab دسترسی یابم.البته من از طریق ایجاد منو با کلیک روی گزینه های آن می خواهم به صفحات مختلف tab دسترسی یابم.

رافعی مهدی
یک شنبه 17 شهریور 1387, 20:26 عصر
سلام
1-چطوری می تونیم چندین ردیف tab control داشته باشیم؟
من اندازهی فرمم کوچک است و قراره روی این فرمم یک Tab control بگذارم ولی تعداد صفحات tab زیاد است ،و مرا مجبور می کند که پهنای فرمم را زیاد تر بگیرم.برای جلوگیری از پهن شدن فرمم ،می خواهم tab هایم در چندین ردیف باشد. چگونه این کار را بکنم؟

مثل property آیکون my computer
///////////////////////////////////////////////////////////////////////
2-با چه حاصیتی به هر یک از صفحات tab دسترسی یابم.البته من از طریق ایجاد منو با کلیک روی گزینه های آن می خواهم به صفحات مختلف tab دسترسی یابم.
خاصيت Multiline را true كنيد.

ali_mnkt
سه شنبه 19 شهریور 1387, 23:49 عصر
جواب سوال دوم رو کسی می دونه ؟ من هم این مشکل رو دارم

چطور می شه از طریق گزینه های یک منو و کلیک روی آنها به تک تک tab ها دسترسی داشت

bachebahal_1363
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 00:14 صبح
از طریق کد زیر :

tabControl1.selectedtab;

saber4166
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 14:01 عصر
سلام خانم بیتا فرهی باید این کد رو بنویسی

privatevoid button2_Click(object sender, EventArgs e)
}

;tabControl1.SelectedTab = tabPage2

{

با این دستور میتونی به وسیله ی کلیک یک button میتونی tabpage ای که دوست داری و در خاصیت کلیک button نوشتی دسترسی داشته باشی

و میتونی یک button دیکر هم تعریف کنی و tabpage1 رو صدا بزنی

یا اصلا درون حلقه ای قرار بدی و روش های دیگر .......................
این هایی که من گفتم ساده ترین هاش بوده

موفق و پیروز باشید

saber4166
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 14:09 عصر
چیز دیگری که باید توجه داشته باشی اینه که از tabpage های زیادی با محتوای زیاد در یکform استفاده نکنی چون در زمان load شدن form کمکی اذیتت میکنه یا سنگین بالا
می اید و ...............................

saber4166
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 14:21 عصر
میشه سئوال اولت رو واضح تر بگی هدف تون داشتن تعداد tabpage های بیشتر در یک tabcontrol هست یا خیر می خواهید تعداد زیادی tabcontrol داشته باشین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بیتافرهی
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 16:16 عصر
در رابطه با سوال 2 من این کد را زدم ولی جواب نمیده
موضوع اینجاست که من اول یک صفحهی منو دارم.که در این صفحه فقط منو قرار دارد.قراره با کلیک روی هر یک از گزینه های منو به فرم جدیدی منتقل شوم.از طرفی تمام صفحاتی که قرار است توسط این منو باز شود در یک tab control است.من وقتی که کد شما رو روی گزینه های منو مینویسم، اصلا tabcontrol1 ندارد و فقط Tabcontrol است.من tabcontrol1 را هم Modifire اش را هم public کردم ولی باز هم درست نشد.میشه خودتون امتحان کنید تا متوجهی منظورم بشوید.

pars.engineer
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 18:00 عصر
من tabcontrol1 را هم Modifire اش را هم public کردم ...

من هم (مثل برخي ديگر از اعضاي اين انجمن) Public كردن Modifire يك كنترل را براي دسترسي خارجي به آن كنترل را روش درستي نمي دانم و استفاده از Delegate و Event Handler را توصيه مي كنم.(استفاده از اين روش بارها توسط آقايان كياني، وزيري و ... آموزش داده شده است و مثال هاي مربوطه موجود است).

ولي در مورد روشي كه شما استفاده كرده ايد، امنيت را مي توان توسط يك متغير Internal تا حد بسيار زيادي بالا برد(در مقايسه با Public كردن يك كنترل) كه من در مثال ضميمه شده از اين روش استفاده كرده ام.

اما به طور كلي استفاده از روش Delegate را پيشنهاد مي كنم.
موفق باشيد.

بیتافرهی
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 19:39 عصر
من می خواهم با کلیک روی گزینه های منو page های مربوط به آن باز شود.
مثلا اگر روی منو کلیک کردم و گزینه ی a را انتخاب کردم،page 1 از tab control ,اگر روی گزینه ی b کلیک کردم ،page2 باز شود.
(ضمنا باید بگویم که صفحه ای که منوی من در آن قرار دارد با صفحه ای که tab control من در آن است فرق می کند.)
شما فقط یک دکمه گذاشته اید که فقط یک Page را باز می کند بعد خودمان به طور دستی باید بقیه ی صفحات را ببینیم.

saber4166
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 20:36 عصر
ضمنا باید بگویم که صفحه ای که منوی من در آن قرار دارد با صفحه ای که tab control من در آن است فرق می کند این جمله رو باید زود تر می گفتین

دوست عزیز اینو زود تر میگوفتی

خوب در form ای که منو داری به تعداد tabpage hat متغییر public static تعریف کن ودر همین form
براساس منوی انتخاب شده متغییر ها رو مقدار دهی کن ودر form بعدی این متغییر ها رو صدا بزن
و با دستور switch بیا که مقداره در یافتی از form1 شماست رو چک کنه و براساس مقداری که داره tabpage مورد نظر رو باز کنه

H2K
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 20:43 عصر
سلام
دوست عزيز اين ساده ترين راهش هست ، روش هاى ديگرى هم هست كه بشه اينكارو كرد ، با اين فكر كنم كاره شما راه بيافته:لبخندساده:

pars.engineer
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 20:43 عصر
شما فقط یک دکمه گذاشته اید که فقط یک Page را باز می کند بعد خودمان به طور دستی باید بقیه ی صفحات را ببینیم.

اصلا كار سختي نيست!!!
خواهش مي كنم كمي فكر كنيد.

saber4166
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 20:44 عصر
دوست عزیز اگر بخواهی برنامه ی کامل اش و دقیق اش رو برات مینویسم با یه متغیر هم کارت راه می افته اگه مایلی به من اطلاع بده

saber4166
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 21:02 عصر
دوست عزیز اینم اون چیزی که شما خواستید امید وارم منظورتون همین باشه اگر نبود باز اطلاع بدین
فکر نکنم نیاز به توضیح باشه اگر نیاز به توضیح دارین بگین

maalimom
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 23:59 عصر
سلام دوست عزیز
اگه بخوام توضیح بدم زیاد میشه
دانلود کن