PDA

View Full Version : سوال: جاوا و جاوا اسكريپت

noshin2008
دوشنبه 18 شهریور 1387, 01:17 صبح
سلام خسته نباشيد.

ميخواستم بدونم كه فرق جاوا و جاوا اسكريپ چيه؟

دوم اينكه اگه كسي لينك آخرين ورژن جاوا رو داره برام بزاره كه سخت من دنبالشم و گيرم نمياد

اگه با كرك بزارين كه چه بهتر.

يه سوال ديگه :برنامه اي كه مشابه جاواست و زياد ازش تعريف ميكنن و ميگويدند دردسر تو اين برنامه بيشتره ميشه بگيد اسمش چيه . خصوصياتش چيه.

اگه بهم كمك كنيد خيلي زياد ممنون ميشم.

با تشكر

saeed_Z_F
دوشنبه 18 شهریور 1387, 08:48 صبح
سلام

جاوا یک زبان همه منظوره و نیمه مفسری و نیمه کامپایلری است در حالی که جاوا اسکریپت یک زبان مفسری و کاربرد اصلی آن برای توسعه وب می باشد .

بدلیل تحریم های موجود علیه ایران دانلود مستقیم JDK از سایت SUN Microsystems وجود ندارد ولی اگه در سایت بگردید لینک دانلود از سایت های دیگر را پیدا می کنید .

برای نصب JDK احتیاج به کرک نیست .

noshin2008
سه شنبه 19 شهریور 1387, 01:07 صبح
سلام.
ممنون از جوابتون
حالا يه سوال ديگه .
ميشه با استفاده از Jbuilder جاوا كار كرد.اگه ميشه لا اقل لينك دانلود Jbuilder رو برام بزارين به خدا خيلي دنبلشم و گرم نمياد حتي تو گوگل هم سرچ ميكنم ولي اون چيري كه ميخوام دستگرم نميشه.
لطفا كمك كنيد.

با تشكر

Cold.82
سه شنبه 19 شهریور 1387, 09:51 صبح
بهتر است برا اینکار از emule استفاده کنید در ضمن حجمش خیلی زیاد است در بیرون ورژن 2007 اش موجود هست.
برای شروع از netbeans هم میتوانید استفاده کنید .

saeed_Z_F
سه شنبه 19 شهریور 1387, 10:16 صبح
سلام
علاوه بر JBuilder گزینه های دیگری نیز وجود دارد ولی اگه شما مایلید با JBuilder کار کنید من توصیه می کنم DVD اون را از بازار تهیه کنید .

amirfarshad
سه شنبه 19 شهریور 1387, 10:46 صبح
سلام.
ممنون از جوابتون
حالا يه سوال ديگه .
ميشه با استفاده از Jbuilder جاوا كار كرد.اگه ميشه لا اقل لينك دانلود Jbuilder رو برام بزارين به خدا خيلي دنبلشم و گرم نمياد حتي تو گوگل هم سرچ ميكنم ولي اون چيري كه ميخوام دستگرم نميشه.
لطفا كمك كنيد.

با تشكر
اگر میتونی حجم های بالا رو داونلود کنی لینک 2007 و یا 2008 رو بگذارم؟

noshin2008
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 10:59 صبح
سلام.
والا نميدونم چي بگم.!! من كه Jbuildr رو ازش تعريف شنيدم.شما هم كه به من برنامه هاي netbeans
و emule را معرفي كردين .واقعا گيج شدم .ميشه درباره اينها مختصري توضيح دهيد و بگيد من كه تازه اول راهم
با چي شروع كنم بهتره؟ ممنون ميشم

با تشكر

nasab187
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 12:47 عصر
اگر به تازگی زبان جاوا رو برای یادگیری انتخاب کردید توصیه می کنم قبل از هر کاری یک منبع خوب یا یه کتاب درست و حسابی تهیه کنید .
قدم بعدی دانلود JDK هستش . یعنی برای استفاده از nebeans یا هر برنامه ی دیگه ای باید jdk رو داشته باشید . اینم لینک دانلود jdk : دانلود کنید (http://www.p30download.com/archives/utility/programming/download_java_platform_kit_windows_for_persian_use r/) .
بعد از دانلود jdk تازه باید برید سراغ ide ( برنامه ای که باهاش برنامتون رو می نویسید و کامپایل می کنید ) . از اونجایی که فعلا هدفتون یادگیریه خیلی معطل IDE نباشید . netBeans رو اگر گیر آوردید خوبه . مهم اینه که شروع کنید .
لینک های نت بینس : دانلود کنید (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=64271)

Cold.82
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 13:49 عصر
سلام.
والا نميدونم چي بگم.!! من كه Jbuildr رو ازش تعريف شنيدم.شما هم كه به من برنامه هاي netbeans
و emule را معرفي كردين .واقعا گيج شدم .ميشه درباره اينها مختصري توضيح دهيد و بگيد من كه تازه اول راهم
با چي شروع كنم بهتره؟ ممنون ميشم

با تشكر

emule برا دانلود است :لبخندساده:

netbeans بهترین گزینه است برای شروع کار

noshin2008
شنبه 23 شهریور 1387, 01:19 صبح
سلامي دوباره.به دوستان
ممنون از شما مشكل من رو حل كردين يه دنيا ممنون
فقط ميتونيد به من درباره اين برنامه هايي كه گفتيد مختصري توضيح دهيد. منظورم JDK -net beans يا emoule هستش.
بازم ممنون از دوستان

با تشكر