PDA

View Full Version : اطلاعات اعضای صنفی اتحادیه ها

mshabani
دوشنبه 18 شهریور 1387, 08:59 صبح
با سلام یه عکس ضمیمه فرستادم در داخل نام اتحادیه اسم اتحادیه را وارد می کنیم تمام اطلاعات اعضای آن اتحادیه در زیر فرم می آید مثلا نام اتحادیه آهن فروشان را که وارد کردیم تمام مشخصات اعضای آن اتحادیه در زیر آن لیست می شود و یا اتحادیه خواربار را وارد می کنیم مشخصات اعضای اتحادیه خواربار لیست می شود .من میخوام مشخصات 50اتحادیه دیگر را وارد کنم چطور می تونم این کار را بکنم در صورت امکان یه فایل نمونه در اختیار بنده قرار بدید با تشکر از دوستان

amirzazadeh
دوشنبه 18 شهریور 1387, 11:10 صبح
با سلام یه عکس ضمیمه فرستادم در داخل نام اتحادیه اسم اتحادیه را وارد می کنیم تمام اطلاعات اعضای آن اتحادیه در زیر فرم می آید مثلا نام اتحادیه آهن فروشان را که وارد کردیم تمام مشخصات اعضای آن اتحادیه در زیر آن لیست می شود و یا اتحادیه خواربار را وارد می کنیم مشخصات اعضای اتحادیه خواربار لیست می شود .من میخوام مشخصات 50اتحادیه دیگر را وارد کنم چطور می تونم این کار را بکنم در صورت امکان یه فایل نمونه در اختیار بنده قرار بدید با تشکر از دوستان
دوست من براي ورود اطلاعات ساير اصناف كه فرم لازم رو در اختيار داري براي جستجو وفيلتر كردن هم ميتوني از يك كمبو استفاده كني براي اطلاعات بيشتر به اين تاپيك شماره 23 كه توسط جناب قرباني آماده شده مراجعه كنين .
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=16585&highlight=combo&page=3
.............................
موفق باشيد

mshabani
دوشنبه 18 شهریور 1387, 12:19 عصر
منظور من از طریق کمبو باکس نبود همان طور که در تصویر مشاهده نمودید وقتی داخل تکس باکس نام اتحادیه را وارد می کنم اطلاعات اعضای یک اتحادیه به صورت جدول می آید نکته دیگر که باید براتون بگم اینه که وقتی می خواهم یک اتحادیه جدید اضافه کنم در داخل همان تکس باکس اسم اتحادیه را می نویسم یک جدول خالی جدید شامل همان مشخصات برام ایجاد می شود در واقع نیاز به ساخت چندین تیبل نمی باشد لطفا راهنمایی کنید

مهدی قربانی
سه شنبه 19 شهریور 1387, 08:39 صبح
سلام
دوست عزيز شما دقيقاً چه عملياتي مد نظرتونه ، ثبت اطلاعات يا مشاهده اطلاعات و يا اينكه مثلاً در يك فيلد كليد از جدول اصلي مشخصات اتحاديه رو وارد كنيد بعد در سابفرم اقدام به ثبت اطلاعات واحدهاي صنفي كنيد ؟ من دقيقاً متوجه منظور و خواسته شما نمي شم .

mshabani
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 09:40 صبح
سلام
دوست عزيز شما دقيقاً چه عملياتي مد نظرتونه ، ثبت اطلاعات يا مشاهده اطلاعات و يا اينكه مثلاً در يك فيلد كليد از جدول اصلي مشخصات اتحاديه رو وارد كنيد بعد در سابفرم اقدام به ثبت اطلاعات واحدهاي صنفي كنيد ؟ من دقيقاً متوجه منظور و خواسته شما نمي شم .
بله می خواهم دریک فیلد از جدول اصلی نام اتحادیه را وارد کنم بعد در سابفرم اقدام به ثبت اطلاعات واحدهای صنفی بکنم

مهدی قربانی
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 09:01 صبح
سلام
خوب در اينصورت چرا نمي خواين از كامبو استفاده كنيد در حالي كه بتظر حقير استفاده از كامبو خيلي بهتر و كارا هست ، براي اضافه كردن يك اتحاديه مي تونيد از رخداد On Not In List كامبو استفاده كنيد و با پرسش از كاربر در خصوص اينكه آيا مايل به ثبت اطلاعات جديد هست يا خير اقدام به ذخيره يا عدم ذخيره مقدار جديد كنيد . اگر خواستيد بفرمائيد تا نمونه براتون بذارم .

mshabani
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 10:55 صبح
اگه بذارید ممنون میشم

مهدی قربانی
شنبه 23 شهریور 1387, 14:52 عصر
سلام
اين نمونه خدمت شما ، به رخداد On Not In List كامبو اتحاديه دقت كنيد .

mshabani
دوشنبه 08 مهر 1387, 08:58 صبح
با سلام حالا چه طوری میشه از همه این زیرفرمها گزارش گیری کرد مثلا در 50 اتحادیه در صنف آهن فروشان چند رسته صنفی فروش اهن قراضه وجود دارد

مهدی قربانی
چهارشنبه 10 مهر 1387, 01:26 صبح
سلام
شعباني عزيز ، خوب شما هر نوع گزارشي رو مي تونيد از اطلاعات موجود با ساخت كوئري توليد كنيد ، اين بستگي داره به ساختار اطلاعات و خواسته شما .

mshabani
یک شنبه 14 مهر 1387, 10:30 صبح
با سلام من فایل ارسالی شما را دریافت کردم و یک سری آیکونهای جدید اضافه کردم اگر شما فایل را باز کنید در داخل کمبو باکس تیبلهایی اضافه می شود که به آنها اصلا نیازی ندارم مثلا تیبل بخش یا رسته صنفی چطور میشه اینها را از کمبو باکس مخفی یا حذف کرد نیاز من فقط اسامی اتحادیه می باشد با تشکر

مهدی قربانی
دوشنبه 15 مهر 1387, 01:11 صبح
سلام
در نمونه شما كدوم جدول حاوي اسامي اتحاديه هاست ؟

mshabani
دوشنبه 15 مهر 1387, 08:01 صبح
در داخل کمبو باکس منظور من اتحادیه آهن فروشان ویا بقیه اتحادیه های که بعدا وارد میک نم و در برگیرنده مشخصات اعضای اتحادیه هست که شامل نام نام خانوادگی و سایر مشخصات اعضای آن اتحادیه می باشد ولی بقیه جداول که BAKSHو RASTE SENFIدر آن است شامل برنامه من نمی باشند البته تیبل بخش و رسته باید موجود باشند اما من میخوام که فقط اسامی اتحادیه ها در کمبو باکس باشند که وقتی آنها را کلیک می کنند جدول مشخصاتشان در زیر فرم بیاد نه همه جداول طراحی شده در برنامه .

مهدی قربانی
سه شنبه 16 مهر 1387, 01:08 صبح
سلام
ببينيد همونطوريه كه مد نظرتونه ، به Row Source‌ كامبو دقت كنيد .

mshabani
سه شنبه 16 مهر 1387, 08:18 صبح
مهندس قربانی سلام اگه بخوام بقیه اتحادیه ها را اضافه کنم چیکارکنم چون من باید 50 اتحادیه دیگررا وارد کنم

mshabani
پنج شنبه 18 مهر 1387, 12:05 عصر
این خاصیتی که شما اضافه کردید فقط یک اتحادیه آهن فروشان را نشون می ده اگه بخوام اتحادیه آهن فروشان 1 و همچنین تیبل 4 و غیره را نشون بده چیکار باید کرد یعنی جداولی که مورد نظر من باشد را به من نشون بده میشه کمبوباکس را به فرمها ربط داد نه به تیبل لطفا بنده را راهنمایی کنید

مهدی قربانی
شنبه 20 مهر 1387, 01:32 صبح
سلام
براي اين منظور مي تونيد بواسطه نامگذاري مشخص روي جداولي كه مربوط به اتحاديه ها هستند براحتي اونها رو در كامبو صدا كنيد ، به نمونه توجه كنيد تغييرات روي نام دو جدول و همينطور خصوصيت Row Source‌ و رخداد After Update كامبو اعمال شده .

mshabani
شنبه 20 مهر 1387, 09:10 صبح
یه سوال دیگه آیا می تونم به واسطه نامگذاری مشخص فارسی جداول را صدا کنم من در فایل پیوستی جداول را به صورت فارسی در آوردم اما جداول را در زیرفرم نمی آورد اگه میشه این مشکل مرا حل کن درضمن طرز ساختن این کویری که شما ایجاد کردید یعنی کویری 1 چگونه است با تشکر

مهدی قربانی
شنبه 20 مهر 1387, 12:51 عصر
سلام
بزرگوار هميشه عرض كردم بازم تاكيد مي كنم در نامگذاري اشياء در اكسس از كاراكاكترهاي فارسي استفاده نكنيد كه در 90 درصد اوقات دچار مشكل خواهيد شد نمونه اش همين مشكل آخري شما ، بنابراين توصيه حقير به شما استفاده از كاراكترهاي لاتين هست ، در نمونه خودتون من مجدداً نام جداول رو لاتين كردم و مشكل سابفرمها هم به اين واسطه حل شد .
در مورد Query1 هم در صورتيكه شما از منوي Tools\Options و برگه View‌ گزينه System Objects رو فعال كنيد يكسري جداول مربوط به خود اكسس كه اطلاعات همون فايل جاري شما رو در خودشون نگه مي دارن مشاهده مي كنيد ، از جمله اين جداول جدولي بنام MSysObjects هست كه حاوي اشياؤ موجود در بانك اطلاعاتي شما هست و اگر به Query1 دقت كنيد مي بينيد كه اين جدول فراخواني شده و سه فيلد اين جدول يعني Name , Type , Flag استفاده شده و اگر شروطي كه در قسمت Criteria فيلدهاي Type و Flags رو به ترتيبي كه در كوئري ديده ميشه تنظيم كنيد اسامي جدوال موجود در بانك اطلاعاتي رو براي شما بر مي گردونه .