PDA

View Full Version : سوال: صدور فاکتور و کم کردن آن از انبار چطور هست؟

ahnsolution
دوشنبه 18 شهریور 1387, 09:07 صبح
سلام
من یک نرم افزار نوشتم
اقلام فاکتور، تعداد و قیمت رو میزنی ( در این قسمت فقط AddNew) میکنیم ، بعد در آخر دیتابیس رو آپ دیت میکنی .

ولی نمیدونم این کالا ها رو چطور از انبار کم کنم؟ فقط میتونم آخرین کالای وارد شده رو از انبار کم کنم .

لطفا توضیح بدید و از طریق کد بهم بگین، ممنونم
شاد و تندرست باشید.

ahnsolution
دوشنبه 18 شهریور 1387, 10:01 صبح
لطفا یکی راهنمایی کنه؟
عجله ای هست.

SabaSabouhi
دوشنبه 18 شهریور 1387, 10:43 صبح
با سلام
کم شدن کالا از انبار به واسطه حواله یا قبض انبار انجام میشه.
پیشنهاد من اینه که وقتی فاکتور صادر شد به صورت خودکار یک حواله صادر کنی
و با ثبت حواله از موجودی انبار کم کنی.
من پیشنهاد میکنم از Trigger استفاده کنی. با ثبت هر حواله از موجودی تمام اقلام فاکتور کم کنی.

صبا صبوحی

ahnsolution
دوشنبه 18 شهریور 1387, 10:53 صبح
متوجه نمیشم،

لطفا توضیح با کد بدین

ممنونم

ali_kashani
دوشنبه 18 شهریور 1387, 11:27 صبح
سلام

1- كليه اقلام فروشگاه داخل يك table بايد ذخيره بشه
2-وقتي مي خواهي فاكتور بزني بايد فرمي كه مشخصات يك فاكتور را ذخيره ميكنه را باز كني و جنس مورد نظر را با وارد كردن يك شناسه منحصر بفرد جستجو كني و بعد از پيدا كردن بايد تعداد موجودي و قيمت جنس كه داخل انبار ذخيره شده ظاهر بشود بعد شما تعداد درخواستي را وارد مي كني و پس از ذخيره يكبار بايد تعداد درخواستي از موجودي كل كم بشود و ركورد مورد نظر داخل انبار كه مربوط به موجودي جنس است ويرايش بشود و در مرحله بعد بايد در جايي ديكر Add New كني

نمي دونم توانستم منظورم را برسانم يا نه شما بايد يك دفعه يك ركورد جديد بسازي از خروج جنست يك دفعه بايد موجودي انبار را بعد از خروج جنس ويرايش كني

SabaSabouhi
دوشنبه 18 شهریور 1387, 13:32 عصر
با سلام
چه توضیحی نیاز داری؟
برای نوشتن این سیستم به دانستن خیلی اطلاعات نیاز داری. من نمیدونم که اطلاعات شما در چه حد هست و چه اطلاعاتی نیاز داری. اگه خیلی صریح و روشن بگی که مشکلت چیه من یا دیگر دوستان میتونیم کمک کنیم اما اگه کد سیستم رو بخوای گمان نکنم کسی اینجا این شکل کد بنویسه.

صبا صبوحی

ahnsolution
دوشنبه 18 شهریور 1387, 13:53 عصر
ممنونم
من الان یه سیستم نوشتم که اول یه فاکتور جدید درست میکنی( که کد فاکتور ، تاریخ و قیمت نهائیش یه تیبل داره)، یه دکمه رکورد جدید گذاشتم که هر بالا کالا ، تعداد و قیمت رو میزنی به دیتا بایندینگ اضافه میکنه.

در آخر هم یک کلید ثبت نهایی گذاشتم که کل فیلدهای دیتا بایند رو محاسبه میکنه و میده تا اینجا درست کار میکنه.

حالا میخام از موجودی انبارم کم کنم یعنی بعد از ثبت نهایی اون کالا ها از موجودی انبار کم بشه.

نمیدونم چه طور کدشو بنویسم.

ممنونم

sara_12
دوشنبه 18 شهریور 1387, 18:16 عصر
ببین همون جور که صبا گفت باید از trrigger استفاده کنی!البته اگه از sql استفاده می کنی!یه نگاه به مبحث تریگر بنداز! خیلی راحته!
یه تریگر می نویسی که مثلا هروقت به جدول فروش اضافه شد بیاد از جدول محصولات کم کنه!

ahnsolution
دوشنبه 18 شهریور 1387, 19:19 عصر
ببین همون جور که صبا گفت باید از trrigger استفاده کنی!البته اگه از sql استفاده می کنی!یه نگاه به مبحث تریگر بنداز! خیلی راحته!
یه تریگر می نویسی که مثلا هروقت به جدول فروش اضافه شد بیاد از جدول محصولات کم کنه!

چطوری؟ لطفا با کد توضیح بدین؟

linux
دوشنبه 18 شهریور 1387, 20:55 عصر
چطوری؟ لطفا با کد توضیح بدین؟
شما مشکل اصلیت در تجزیه و تحلیل برنامه هست که کشیده شده به استفاده از تریگرها!

1 - یک جدول باید ایجاد کنی که مشخصات کالا را داشته باشد
شامل
1- کد کالا از نوع عدد که عدد را هم sql تولید می کنید
2- نام کالا
3- هر مشخصه دیگری که کالاهای شما ممکن داشته باشد، واحد اندازه گیری و .....

2- یک جدول باید ایجاد کنی که موجودی های انبار را داشته باشی
مثلا امروز 10 تا از یک نوع کالا وارد انبار شده یا خارج شده
1- کد کالا
2- یک فیلد برای مشخص کردن ورود یا خروج کالا ( می توانی از 2 تا فیلد هم استفاده کنی)
3- مقدار کالا که وارد یا خارج شده
3- تاریخ ورود یا خروج
4- شرح حواله

مثال
جدول 1
کدکالا،نام کالا
1،سی دی برنامه نویسی
2، سی دی بازی شماره 1
3- سی دی بازی شماره 2

جدول 2
ردیف، کدکالا، نوع عملیات ، مقدار ، تاریخ ، شرح
1،1،ورود،10،امروز،؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2 ، 1 ، خروج،6، امروز عصر، ......
....
به راحتی می توانی از جدول 2 ، تعداد موجودی انبار را بدست بیاری ، قبل از برداشت کالا از انبار تعداد آن کالا را داشته باشی و نگذاری کاربر بیشتر از مقدار موجود بردارد، یک مقداری برای حداقل کالا تعریف کنی و به آن نقطه رسید به کاربر هشدار بدهی و ... یا تاریخی برای انقضا تعریف کنی برای کالاهای فاسد شدنی که کاربر حواسش باشه به ترتیب تاریخ از انبار بردار و ...
یک قسمت هم کار حسابداری داره که باید آنجا هم بین حساب ها ثبت کنی که چه حسابی بدهکار شده چه حسابی بستانکار . بعد ثبت آن اسناد این سند را هم ثبت کنی ، احتیاج به تریگر و .... اینها هم نداری.

ahnsolution
دوشنبه 18 شهریور 1387, 23:18 عصر
ممنونم Linux

تا حالا نرم افزار به هم شکل کانفیگ شده. ولی نمیدونم چطوری باید از انبار کم بکنم.

لطفا با کد مثال بزنید.
ممنونم

linux
سه شنبه 19 شهریور 1387, 00:36 صبح
ممنونم Linux

تا حالا نرم افزار به هم شکل کانفیگ شده. ولی نمیدونم چطوری باید از انبار کم بکنم.

لطفا با کد مثال بزنید.
ممنونم
مثال مگر گویا نبود؟

در جدول شماره 2 که گفتم اگر اطلاعات به شکل زیر وارد بشود

1،1،ورود،10،امروز،؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2 ، 1 ، خروج،6، امروز عصر، ......
یعنی کالا شماره 1 ، 10 واحد در تاریخ امروز به انبار اضافه شده و در عصر امروز 6 واحد از انبار کم شده ، با یک فیلد از نوع بیت شما می توانید ورود و خروج را مشخص کنید، حالا ازکالا شماره 1 ، 4 واحد در انبار موجود است.
، شما کدتان را بنویسید اگر مشکل پیش آمد اینجا مطرح کنید ، اگر سوادمان رسید کمک می کنیم تا مشکلات حل شود.

sarkhosh
سه شنبه 19 شهریور 1387, 13:12 عصر
اینو ببینید...
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=60090&highlight=%D8%A7%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B1