PDA

View Full Version : مشکل در اجرای فایل اگزه و اخطاری مبنی بر عدم وجود فایل mscorwks.dll

saeid_2
دوشنبه 18 شهریور 1387, 11:09 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامی.من یک مشکل در اجرای فایل اگزه که با وی بی 2008 ایجاد کردم دارم.برنامه در ویندوز های مختلف جواب نمیده و اخطاری مبنی بر عدم وجود فایل mscorwks.dll
میدهد.البته روی ویندور خودم جواب میده.لطفا من رو راهنمایی کنید.:عصبانی++:

mostafaaa
دوشنبه 18 شهریور 1387, 12:04 عصر
روی سیستم عاملهای دیگه dotNetFreamWork نصب هست؟؟

saeid_2
دوشنبه 18 شهریور 1387, 17:37 عصر
با سلام.
dotNetFreamWork نصب نیست.من میتونم فایل setup درست کنم ولی نمیدونم مشکل کجاست؟و چه فایلی رو علاوه بر فایل اگزه باید وارد مجموعه setup کنم.روی ویندوز خودم vb2008 نصبه ولی روی سیستم های دیگه نه.

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 18 شهریور 1387, 18:28 عصر
از برنامه های ستاپ ساز استفاده کن
خودشون فایلهای مورد نیاز رو پیدا میکنند.
Wise installation

mostafaaa
دوشنبه 18 شهریور 1387, 20:22 عصر
با سلام.
dotNetFreamWork نصب نیست.من میتونم فایل setup درست کنم ولی نمیدونم مشکل کجاست؟و چه فایلی رو علاوه بر فایل اگزه باید وارد مجموعه setup کنم.روی ویندوز خودم vb2008 نصبه ولی روی سیستم های دیگه نه.
دوست عزیز واضحه که فایل نباید اجرا بشه برای اینکه کلاسها و کتاب خانه های dotnetfreamwork روی کامپیوتر مقصد موجود نیست. شما برای اینکه فایلتون اجرا بشه باید .net رو روی سیستم مقصد نصب کنید.

ز برنامه های ستاپ ساز استفاده کن
خودشون فایلهای مورد نیاز رو پیدا میکنند.البته این هم راه حلیه ، ولی همان طور که میدونید خود VS.net هم قابلیت درست کردن Setup رو داره و هم قابلیت اضافه کردن .net رو به Setup تا قبل از برنامه اصلی اگه روی سیستم مقصد .net وجود نداشت اون رو نصب کنه.

saeid_2
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 19:22 عصر
با سلام و با تشکر از تمام دوستان.
من قبلا با برنامه Setup وی بی 6 کار کردم.اما در vb.net نتونستم برنامه setupساز پیدا کنم.و فکر کنم مشکل هم در همین setup ساز vb.net است که باید پیدا کنم.لطفاً راهنمایی بفرمایید.با تشکر.