PDA

View Full Version : اشكال در ذخيره تصوير در بانك اطلاعاتي

mandana2010
دوشنبه 18 شهریور 1387, 13:29 عصر
سلام دوستان
من مي خوام يك عكس رو در ديتا بيس ACCESS ذخيره كنم توي سايت هم سرچ كردم و برنامه آقاي بابك احدي رو دانلود كردم و البته اجرا هم شده ولي وقتي كدهاي اون برنامه رو توي برنامه خودم كپي ميكنم از دستورات خطا مي گيره دستوراتي هم كه خطا مي ده جاهايي كه ايشون توي برنامشون بصورت مثلا ADOTable1image يا ADOTable1imagetype هست و يعني نام جدول و بلافاصله بعد از اون نام يك فيلد جدول برنامه من همچين كدي رو نمي شناسه توي USES برنامه اقاي احدي هم نگاه كردم چيزي نداشت خواهش مي كنم اگه كسي اطلاعاتي داره كه اين كد چيه و چطور بايد اون را به برنامه شناساند كمكم كنه ممنونم

vcldeveloper
سه شنبه 19 شهریور 1387, 01:11 صبح
مثلا ADOTable1image يا ADOTable1imagetype هست
اینا اشیایی هستند که IDE دلفی به ازاء فیلدهای بانک اطلاعاتی ساخته، یعنی روی جدول مربوطه راست کلیک کرده و گزینه Add All Fields را زده، دلفی هم به ازاء هر فیلد براش یک شی ساخته، مثلا AdoTable2Image شی مربوط به فیلد imagetype از جدول AdoTable2 هست. بجای استفاده از این روش، می تونستید، از متد FieldByName استفاده کنید، مثلا:

AdoTable2.FieldByName('imagetype').AsString;

اگر هم می خواید از همون روش استفاده کنید، با Add All Fields فیلدهای خودتون رو به جدول اضافه کنید، تا شی مربوط به هر یک ساخته بشه، بعد بجای اون اسم ها، از اسم اشیاء مربوط به فیلدهای خودتون استفاده کنید.