PDA

View Full Version : Database

rahafrouz
دوشنبه 18 شهریور 1387, 15:05 عصر
سلام به همه
من جاوا را در حد نسبتا خوبي بلدم ولي از ديتابيس هيچ چيز نمي دانم و مي خواهم ياد بگيرم به نظر شما استفاده از ديتابيس اكسس آسانتر است يا اس كيو ال؟

در ضمن اگر منبع خوبي مي شناسيد اعم از ايبوك يا كتاب لطفا معرفي كنيد

unix_svr4
سه شنبه 19 شهریور 1387, 14:55 عصر
دوست عزيز

از نظر من اتصال به پايگاه داده SQL اونم MySQL خيلي راحت تر از MS Access است. من براي شروع MySQL را به شما پيشنهاد مي كنم. مي توانيد در بخش "برنامه نويسي جاوا" مطالبي رو در مورد نحوه اتصال به پايگاه داده پيدا كنيد. كه براي شروع مناسب است.

موفق باشيد.

saeed_Z_F
سه شنبه 19 شهریور 1387, 15:40 عصر
سلام

اگه تا حالا با پایگاه داده کار نکردی من پیشنهاد می دم با Access شروع کنید و پس از اون کوچ کنید به MySQL

shayesteh_arfa
پنج شنبه 11 مهر 1387, 00:38 صبح
دوست عزيز
سلام
من با بانكهاي اطلاعاتي ORACLE و SQL SERVER 2000 & 2005 و MS Access كار كرده ام اتصال به هرسه ساده است و كار كردن با انها هم ساده و شيرين . ولي من با VB اين كار رو انجام داده ام و خودم هم تازه شروع كردم با جاوا كار كنم ولي هنوز هيچي از جاوا نمي دونم در VB هم ميتوني از كامپوننت هاي آماده استفاده كني هم ميتوني ماژول بنويسي از ADOCD اگر استفاده كني خيلي راحت تره اما اگه ماژول بنويسي هم سرعت ميره بالا هم قابليت انعطاف بيشتر داري اگه خواستي من ماژول اتصال به بانك هاي هرسه رو برات ميفرستم و نحوه ايجاد ركوردست و انجام دستورات DDL , DCL , DML رو به زبان SQL رو هم همراه اون ياد ميگيري ولي قبل از هركاري بايد زبان SQL رو ياد بگيري . موفق باشي .برام ايميل بزن . آدرس من اينه :
manochehr_shayesteh@yahoo.com