PDA

View Full Version : مشکل با دستور update در vb.net

Hossein Bazyan
دوشنبه 18 شهریور 1387, 18:59 عصر
سلام

دوستان من با vb.net یه برنامه نوشته ام که در یکی از فرمها قراره عمل update انجام بشه . ( این عمل را در اغلب فرمها انجام میدم بدون پیغام خطا ) اما در یکی از فرمها پیغام خطای زیر

Syntax error in UPDATE statement.

را میگیرم . دستور نیز به شکل زیر میباشد.

UPDATE BUsers SET UserNaam='qw',Password='2',Access='0011100000000', NaamProfessional='qw' WHERE ID=5

هرکاری کردم این پبغام خطا از بین نرفت . در ضمن همه فیلدها به غیر از آخری ID که عملیات آپدیت بر اساس آن انحام میشود رشته هستند.

ali_md110
دوشنبه 18 شهریور 1387, 22:51 عصر
دوست عزیز شما هنگام طراحی بانک برنامه از یه سری کلمات برای ساخت فیلدها مانند Date یا time یاPassword خودداری کنید نام فیلد خود رو یه کم تغییر بدید مثلا pass , Accesssبزارید فکر کنم مشکلتون حل بشه

amirsajjadi
سه شنبه 19 شهریور 1387, 06:21 صبح
با سلامشما به این صورت بنویس
UPDATE Table1 SET Table1.UserNaam ='a', Table1.[Password] ='b', Table1.Access = 'c', Table1.NaamProfessional = 'd' WHERE (((Table1.ID)=1))

Hossein Bazyan
سه شنبه 19 شهریور 1387, 10:29 صبح
دوست عزیز شما هنگام طراحی بانک برنامه از یه سری کلمات برای ساخت فیلدها مانند Date یا time یاPassword خودداری کنید نام فیلد خود رو یه کم تغییر بدید مثلا pass , Accesssبزارید فکر کنم مشکلتون حل بشه

سلام
دوست عزیز من از کلمات کلیدی استفاده نکرده ام . access هم جزو کلمات کلیدی در sqlنیست . در ضمن این کد با insert هیچ مشکلی نداره . همینه که منهم گیج شدم .

Hossein Bazyan
سه شنبه 19 شهریور 1387, 11:18 صبح
با سلامشما به این صورت بنویس
UPDATE Table1 SET Table1.UserNaam ='a', Table1.[Password] ='b', Table1.Access = 'c', Table1.NaamProfessional = 'd' WHERE (((Table1.ID)=1))

سلام
به این شکل کاملا جواب میده! اما دلیلش رو نمیدونم در حالی که فقط این جدول بازه چرا باید نام جدول رو بنویسیم؟

Hossis
سه شنبه 25 خرداد 1389, 20:55 عصر
سلام
به این شکل کاملا جواب میده! اما دلیلش رو نمیدونم در حالی که فقط این جدول بازه چرا باید نام جدول رو بنویسیم؟
دليلش واضحه چون اسم فيلد رو چون از کلمات ويژه هست ، بين [ ] قرار داده و به همين جهت خطا نمي ده