PDA

View Full Version : حل چندتا مشکل برنامم

tehran2009
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 11:07 صبح
من یه برنامه ای می خوام بنویسم که گیر چند جاشم ....

که جاهایی که بلد نیستم توی یک برنامه که در اینجا ضمیمه کردم انجام دادم .

کارایی که می خوام این برنامه واسه من انجام بده اینا هستن !!!

1) وقتی روی یکی از نوشته های لیست کلیک کنم توی لیبل اسمش ظاهر بشه و برنامه ارور بده ( اروری که می ده همون کلمه داخل لیبیل باشه )

2) وقتی روی اتو ماتیک باشه برنامه یکی یکی نوشته های لیستو به لیبل بده و هر کدومی که داد یه اروری بده و بعد خودش اررور ببدنده و بره سراغ دومی همینطور تا لیست تموم بشه ( اروری که می ده همون کلمه داخل لیبیل باشه )

باقی چیزها هم توی برنامه واضه فقط یکیمی کد نویسی می خواد ...

ممنون میشم کمک کنید چون خیلی مهمه ....

بازهم ممنون

VB.SOS
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 12:16 عصر
پروژه دانشجويي و اين چيزا نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟

tehran2009
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 12:46 عصر
نه یه برنامه دارم می نویسم که مشکل تو همون فایل مشخصه اگه ممکنه فایلمو ببینید و برام ایدیت کنید ممنون میشم.

tehran2009
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 17:06 عصر
همچنان منتظرم

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 17:11 عصر
1) وقتی روی یکی از نوشته های لیست کلیک کنم توی لیبل اسمش ظاهر بشه و برنامه ارور بده ( اروری که می ده همون کلمه داخل لیبیل باشه )

من برنامه شما رو ندیدم. فعلا vb رو سیستمم نصب نیست نمی تونم. ولی با توجه به نوشته شما:
یک ListBox داریم با نام List1
و یک Label داریم با نام Label1

حالا تو رویداد کلیک ListBox بنویسید:

Label1.Caption=List1.ListIndex
MsgBox List1.ListIndex

نمی دونم شما همین رو می خواستید یا نه.
موفق باشید.

tehran2009
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 18:21 عصر
از جوابتون ممنون .... این قسمت اول سوالم بود --- یعنی وقتی یکی از نوشته های لیست انتخاب می کردم نوشته به لیبل منتقل می شد .....

حالا قسمت دوم سوالم اینه >> چطور خود برنامه به طور اتوماتیک از اولین نوشته لیست شروع کنه و به ترتیب بیاد پایین و یکی یکی نوشته هارو به لیبل بده و یه اروری درست کنه و خودش هم ok اررور بزنه بدون اینکه ما ok کنیم .... یعنی فقط با یک دکمه همه لیست یکی یکی انتقال بده به لیبل ....

باز هم ممنون

r0ot$harp
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 22:46 عصر
دوست عزیز می دقیقا متوجه سوال شما نمی شم :!‌:عصبانی::عصبانی::عصبانی::گ ریه::گریه::گریه:

از وقتی روزه می گیرم خنگ شدم :قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: بخند::لبخند:

باتشکر احسان

xxxxx_xxxxx
چهارشنبه 20 شهریور 1387, 23:31 عصر
2) وقتی روی اتو ماتیک باشه برنامه یکی یکی نوشته های لیستو به لیبل بده و هر کدومی که داد یه اروری بده و بعد خودش اررور ببدنده و بره سراغ دومی همینطور تا لیست تموم بشه ( اروری که می ده همون کلمه داخل لیبیل باشه )

اگه اشتباه نکنم منظورتون از ارور همون پیغام (MsgBox) هست.
و
منظورتونو از اتوماتیک نفهمیدم ولی اینطور در نظر می گیریم که شما یک Command دارید که وقتی روی آن کلیک شد همین عملیاتی که گفتید انجام بشه(یعنی ما کلیک روی Command را انجام عملیات به طور اتوماتیک در نظر می گیریم).
بنابراین در رویداد کلیک Command بنویسید:

For i=0 to List1.ListCount-1
DoEvents
List1.ListIndex=i
Label1.Caption=List1.ListIndex
MsgBox Label1.Caption
SendKeys ("Enter"),True
Next i

اگه خطای نحوی داشت عذر می خوام آخه VB نصب نیست و همینطوری نوشتم.
راستی اگه این عملیات با سرعت بالایی اجرا شد که مطلوب شما نیست از تابع API به نام Sleep استفاده کنید. این تابع را در APITextViewer وجود دارد آن را در قسمت جنرال کپی کرده و بعد از دستور نمایش پیغام (ارور) بنویسید: (Sleep(500
عدد داخل پرانتز میزان ایجاد وقفه بین دستور قبل و بعد خود بر حسب میلی ثانیه می باشد.:اشتباه:
موفق باشید.:چشمک:

tehran2009
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 08:33 صبح
ممنون از کمک هاتون بخصوص از دوست عزیزم آقا xxxxx_xxxxx

منظور من از اررور همون msgbox هستش ....

در مورد سوالم هم بگم که من اول سوالی پرسیده بودم که با کلیک بر روی یکی از کلمه های لیست اونو انتقال بدم حالا می خوام برنامه خود به خود با کلیک روی یک دکمه کل لیست دونه به دونه به لیبل انتقال بده و برای هر کدوم یه msgbox نشون بده ....
همین

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 08:39 صبح
حالا می خوام برنامه خود به خود با کلیک روی یک دکمه کل لیست دونه به دونه به لیبل انتقال بده و برای هر کدوم یه msgbox نشون بده ....
همین

دوست من اون قطعه برنامه هم همینکارو می کنه.

موفق باشید.

tehran2009
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 16:27 عصر
این بکارم نیومد ...
اگه ممکنه به نمونه ای که من گذاشتم نگاه کنید .... و با پروژه های ویبی توضیح بدید ممنون میشم .
می خوام برنامه خود به خود با کلیک روی یک دکمه کل لیست دونه به دونه به لیبل انتقال بده و برای هر کدوم یه msgbox نشون بده .... ( فاصله نوشته اول تا دوم 10 ثانیه باشه ، دوم تا سوم 10 ثانیه باشه و به همین ترتیب تا آخر )

tehran2009
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 18:23 عصر
کسی نیست کمک کنه ....... :ناراحت:

یه نگاهی به عکسی که ضمیمه کردم بندازین .......

اوبالیت به بو
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 20:38 عصر
همين سوال در حدود 2 يا 3 ماه پيش پرسيده شد و به جواب رسيد جستجو كنيد.

فاصله نوشته اول تا دوم 10 ثانیه باشه ، دوم تا سوم 10 ثانیه باشه و به همین ترتیب تا آخر
اين كار درستي نيست. مطمئن باش اگر كاربر براي بار اول رو دكمه اي كليك نكنه حتماً براي بار دوم كليك مي كنه چون 10 ثانيه زمان كمي نيست يعني اگه بخواد 5 تا نكته از برنامت رو بفهمه بايد 50 ثانيه صبر بكنه. مگر هر دفعه يه مطلب جديد باشه.(كه فكر نمي كنم) بهتره يه تغييري توش ايجاد بكني.