PDA

View Full Version : ip phone بسازیم

naeimvb
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 09:00 صبح
سلام

میشه یک نرم افزاری نوشت که اگه یک fax modem که یک خط شهری به اون وصل شده

بتونیم با اون خط از روی یک شبکه که میتونه یک کامپیوتر دیگه باشه شماره گیری کنیم و حرف بزینیم ایا کامپوننت برای ان کار وجود داره

مرسی

vahid_d_0101
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 11:13 صبح
اگر منظورتون اینه که با مودم بین دو کامپیوتر مثل تلفن ارتباط داشته باشیم میشه ولی اگر منظورتون اینه که مثلا یه طرف مودم باشه و یه طرف دیگه کامپیوتر به شبکه وصل باشه و بخواهیم با ای پی بین این دوتا ارتباط برقرار کنیم من بعید می دونم

raravaice
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 12:32 عصر
100% شدنیه

راجع به پروتکلهای h323,sip,aix تحقیق کنید.

البته توی ویندوز دم دست ترین پروتکل h323 هست که tapi ویندوز از اون پشتیبانی میکنه.

البته دقت کن که انجام این کار در بستر اینترنت داخل ایران به دلیل مباحث فیلترینگ شدنی نیست ولی توی یه شبکه داخلی به راحتی کار میکنه.

Microsoft Office Communications Server 2007 برنامه آماده این کار توی ویندوز هست. http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=663E5EF7-2288-46B0-9142-B2135A8FBDB9&displaylang=en
voipswitch هم همینطور! http://www.voipswitch.com
البته اگر میخوای از برنامه های سرور آماده استفاده کنی بهتری بری روی لینوکس.
mera-system.com
asterisk.org

موفق باشید

noorsoft
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 12:48 عصر
همانطور که دوست عزیز raravice گفت بهترین گزینه برای ویندوز استفاده از پروتکل H323 است که کاملا توسط Tapi ساپورت میشه برای اینکار باید شما هم با Tapi کار کرده باشین و هم از پروتکل شناخت کافی داشته باشین

vahid_d_0101
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 18:35 عصر
ببخشید منم میدونم وقتی یه شبکه داخلی داشته باشیم میشه (در ضمن این کار توسط خود ویندوز شدنی هست) ولی برای اینکه مثلا من به یه شبکه متصلم و شما با مودمتون خواسته باشید از همون جا با هم صحبت کنیم شدنی نیست

raravaice
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 20:40 عصر
من به یه شبکه متصلم و شما با مودمتون خواسته باشید از همون جا با هم صحبت کنیم شدنی نیست

100% شدنیه ولی نه با ابزاری که الان موجود دارید.
به این کار اصطلاحا میگن orginate

به مبحث voip رجوع کنید. علم شیرینیه .;)

موفق باشید

naeimvb
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 10:00 صبح
سلام دستتون درد نكنه اما من اين كارو ميخوام با vb انجام بدم ايا سورس دارين ؟

مرسي

networking
سه شنبه 02 مهر 1387, 00:09 صبح
دوست عزیز جناب raravaice
امکانش هست در مورد voipswitch اطلاعات بیشتری به من بدید ؟

vahid_d_0101
سه شنبه 02 مهر 1387, 01:38 صبح
100% شدنیه ولی نه با ابزاری که الان موجود دارید.
به این کار اصطلاحا میگن orginate

به مبحث voip رجوع کنید. علم شیرینیه .;)

موفق باشید
شما که میگید شدنیه به این سوال من جواب بدید ما سه تا شبکه داریم
WAN
LAN
MAN
خوب حالا من به کدوم شبکه باید متصل باشم تا شما با مودم خودتون بتونید با من ارتباط برقرار کنید.

Felony
سه شنبه 02 مهر 1387, 04:12 صبح
ببخشید منم میدونم وقتی یه شبکه داخلی داشته باشیم میشه (در ضمن این کار توسط خود ویندوز شدنی هست) ولی برای اینکه مثلا من به یه شبکه متصلم و شما با مودمتون خواسته باشید از همون جا با هم صحبت کنیم شدنی نیست

دقیقا بر عکس حرف شماست ، میشه خوبم میشه! با توجه به کدام منبع و ... اینقدر صریح میگووید نمیشود در دنیای مجازی کار نشد ندارد !

دوستمون درست گفتن اسم این فناوری Voip هست و خیلی هم مرسومه ... البته نه تو ایران ، تو ایران میره ان شاالله برای برنامه 10 11 هم توسعه ! (نکته انحرافی )

الان رو یه سری از Mp3 Player ها هم این فناوری عرضه میشه ( Z_Cyber ) و دقیقا این کار شدنی است ، آخه چیز پیچیده ای نیست ، البته در این حدی که دوستمون خواستن و گرنه مبحث گسترده ای ...

noorsoft
سه شنبه 02 مهر 1387, 07:13 صبح
شما که میگید شدنیه به این سوال من جواب بدید ما سه تا شبکه داریم
WAN
LAN
MAN
خوب حالا من به کدوم شبکه باید متصل باشم تا شما با مودم خودتون بتونید با من ارتباط برقرار کنید.

ببین شما باید با استفاده از دستورات Tapi صدا را گرفته و از طریق پورت 1720 با پروتکل h323 به مقصد انتقال دهید به این کار میگن orginate
بعد باید در مقصد برعکس این کار را انجام بدی یعنی از پورت 1720 اطلاعات رو بگیری و تبدیل به voice کنی

noorsoft
سه شنبه 02 مهر 1387, 07:31 صبح
این کتاب رو ببین یکی از روشهایی را که میشه این کار رو انجام داد گفته

raravaice
چهارشنبه 03 مهر 1387, 00:03 صبح
امکانش هست در مورد voipswitch اطلاعات بیشتری به من بدید ؟

این برنامه از اسمش معلوم هست که چه کاری انجام میده.
یه Soft Switch تحت ویندوز هست که در اصل رابط بین Orginate و Terminate ها هست ، البته این وسط Convert کدک های صدایی هم به عهده میگیره، GSM,G.729,G.723 رو هم ساپور میکنه، میتونید نسخه ،Trial اونو از سایتش بگیرید که تا 5 Call همزمان و 100 تماس کار میکنه.
پروتکل های H.323 و SIP رو هم به خوبی پشتیبانی میکنه!
CDR ها رو هم میتونه توی MSSQL و MYSQL ذخیره کنه. در کل نرم افزار خوبی هست ولی برای حجم کار پایین چون باگ و ایراد زیاد داره.
اگر خواستید دانلودش کنید از http://www.solution4voip.com بگیریدش ظاهرا ایراداتش کمتره تا سایت voipswitch.com

اگر حجم کارتون زیاده پیشنهاد میدم بستر کار رو تحت لینوکس کنید چون ابر قدرتی مثل asterisk کم کم داره توی voip سلطنت رو به عهده میگیره . اتفاقا کاری که دوست عزیزمون vahid_d_0101 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=50073) میگه نمیشه رو با چند تا Config مختصر میتونه انجام بده فقط بدی که داره اینه که وابسته به مودم های خودش هست. این برنامه یه پروژه Opensource هست که میتونید نسخه کاملش رو از سایتش دانلود کنید.
این برنامه هم میتونه از H323,SIP پشتیبانی کنه و علاوه بر اون یک پروتکل ابدائی هم به نام IAX داره که پروتکل بی نظیری هست که دارای امکانات بیشتری نسبت به دو پروتکل دیگه هست.
قابلیت ایجاد یه IP PBX رو داره و .....
امکاناتش خیلی گسترده هست.

MVTS این هم یکی از نرم افزار های تحت لینوکس هست که در شرایط عادی فقط H323 رو پشتیبانی میکنه ولی با addone موجودش SIP-HIT قابلیت پشتیبانی از SIP هم پیدا میکنه، کار کردن با این نرم افزار خیلی ساده تر از 2 نرم افزار قبلی هست.

موفق باشید

mojtabanasr
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 00:08 صبح
سلام
پروژه پایانی کارشناسیم پیاده سازی سخت افزاری یک ip phone ساده با استفاده از میکروکنترلر avr است.
مطالعاتی راجبه پروتکل sip داشتم. اگر از دوستان کسی می تونه ممنون می شم راهنماییم کنه که از کجا باید شروع کنم؟
اصلا میکروکنترلر های avr توان پردازش پروتکل ها رو دارند یا باید از میکرو دیگری استفاده بشه؟
اگر منابع فارسی دارید لطفا برام بزارید چون اکثر منابع انگلیسی اند و ترجمه شون زمان بره.

setroyd
یک شنبه 29 اردیبهشت 1392, 15:54 عصر
اینجا قسمت vb هست دوست عزیز برای اینکه به جواب برسی در بخش خودش مطرح کن !