PDA

View Full Version : تشخیص برداشتن گوشی تلفن با kdtele

aradsystem
شنبه 26 مرداد 1387, 23:23 عصر
دوستان سلام.

من میخوام وقتی که گوشی برداشته میشه یه پیامی پخش بشه. از کجا بفهمم گوشی برداشته شده؟ از csconnect که نمیشه. لطف کنید راهنمایی بفرمایید.

Hsimple11
یک شنبه 27 مرداد 1387, 13:53 عصر
دوست گرامی در این مورد هم مقاله هایی در سایت هست هم بحث شده. هم خود KDTele مثال کاملی دارد. اگر آن را ندارید برایتان آن را آپلود کردم :

Hsimple11
یک شنبه 27 مرداد 1387, 22:15 عصر
شما قسمت Answering Machine را در همین مثال Enabled کنید. بعد از تعداد زنگ مشخص گوشی برداشته میشه و فایل صوتی شما پخش میشه.

aradsystem
یک شنبه 27 مرداد 1387, 22:40 عصر
من میخوام عکس این کار رو انجام بدم. یعنی بفهمم که طرفی که وقتی من بهش زنگ می زنم بفهمم گوشی رو برداشته بعد براش پیغام را پخش کنم.

Touska
دوشنبه 28 مرداد 1387, 11:26 صبح
هیچ راهی فعلا برای Kdtele وجود نداره ، برای تشخیصش

یک راه : آنکه بعد از CsConnected شما بطور مرتب صدا را پخش کنید ، تا وقتی کاربر

کوشی را بر می دارد ، صدا رو گوش دهد ، وقتی هم گوشی را گذاشت ، قطعش کنید.

موفق باشید :)

aradsystem
دوشنبه 28 مرداد 1387, 12:30 عصر
با تشکر از راهنمایی شما.

من همین کار رو کردم ولی وقتی خاصیت autorepeat مربوط به kdvoice رو true می کنم . صدا با تکرار پخش میشه ولی وقتی طرف گوشی رو قطع میکنه نمیفهمه که ارتباط قطع شده. یعنی فقط صدارو با تکرار پخش میکنه. disconnect نمیشه.

Touska
دوشنبه 28 مرداد 1387, 17:25 عصر
شما باید خودتون باید با استفاده از رویداد OnDisconnect یا OnBusy پخش صدا را Stop نمایید.

موفق باشید :)

aradsystem
دوشنبه 28 مرداد 1387, 20:47 عصر
دوست عزیز وقتی صدا داره با تکرار پخش میشه اصلا رویداد onbusy یا ondisconnect اجرا نمیشه.

javidtaheri
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 11:52 صبح
سلام من در یک برنامه کالر آی دی با kdtele کار میکنم
گوشی تلفن اپراتور به مودم متصل است ولی وقتی زنگ میخورد و اپراتور گوشی را (که با مودم موازی است) بر میدارد مودم تغییر نمیکند و csConnect اجرا نمیشود
آیا راه حلی وجود دارد:

Shadow Dancer
جمعه 22 شهریور 1387, 01:39 صبح
فکر میکنم csConnected فقط مخصوص وقتیه که از طریق مودم به تماس پاسخ داده بشه(با استفاده از متد Answer) چون ما در واقع مودم رو به عنوان ابزار ارتباطی مون انتخاب میکنیم. اگه یه مقدار بیشتر با این کامپوننت کار کنید متوجه میشید اونقدر امکانات وسیعی داره که اصلا نیازی به گوشی تلفن برای انجام کارهای اپراتور نیست

javidtaheri
دوشنبه 25 شهریور 1387, 21:11 عصر
میتوانید بیشتر توضیح بدهید؟

عقاب سیاه
پنج شنبه 03 بهمن 1387, 18:47 عصر
مگه می شود وجود نداشته باشد
من دو تا نرم افزار می شناسم که با همین کامپوننت است و درست کار می کند.

khazaie01
شنبه 17 اسفند 1387, 12:48 عصر
کامپوننتهای دیگه چی ؟ کسی کار کرده ؟

mazgal2009
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 02:54 صبح
بابا KDTele خیلی ضعیف عمل کرده در این مورد من خودم در به در دنبال Event برای این کار میگشتم . OnAnswered یعنی وقتی گوشی برداشته شد !!! نه OnConnected !!!! :اشتباه:
کی میگه به درد نمی خوره !!؟؟ الان برای برنامه های تماس اتوماتیک یا برنامه ای که با شماره ها تماس بگیره و پیغام تبلیغاتی بده به درد میخوره ... من خودم این برنامه رو با Delphi و VB نوشتم ...
کسی خواست خبر بده :
ecom65@yahoo.com

راستی فقط یه کامپوننت هست که باهاش میشه این کار رو کرد که اونم اگه کسی میخواد ایمیل بزنه راهنمایش می کنم ...
کامپوننت Registered شدش رو من دارم و برنامه کاملش رو ... :لبخندساده:

Valadi
جمعه 27 شهریور 1388, 22:35 عصر
با سلام

بابا KDTele خیلی ضعیف عمل کرده در این مورد من خودم در به در دنبال Event برای این کار میگشتم . OnAnswered یعنی وقتی گوشی برداشته شد !!! نه OnConnected !!!!

KDTele خیلی قویه باید کامل بشناسیش
اما در مورد کامپونت شما که می گید رویداد OnAnswered داره من این کامپونت با کلی زحمت کرک کردم ( بدون هیچ گونه محدودیت زمانی و نمایش نسخه دمو ) اما در ایران با خطهای فعلی و نبود زیر فرکانس (که بحث فنی مخابراتیه ) جواب نمی ده و دقیق نیست
ضمنا اسم اون اکتیو ایکس که این آقا برای نسخه دمو و تریال بازار سیاه باز کرده (لااقل میفروشی نسخه فولش بفروش نه اینکه نسخه که در خود سایت و تریال هست ) VTapi ActiveX Control

در مورد KDTele با یک کم تغییر در سورس و یک کار میشه و من این کار کردم و 100 درصد جواب گرفتم (هم نسخه VCL و هم ActiveX Control)البته نسخه 4 این کامپونت

mazgal2009
پنج شنبه 30 مهر 1388, 00:03 صبح
سلام

نسخه فول آماده فروشه ... خیلی هم دقیقه و جواب هم میده .
بیش از 30 مرکز مخابراتی رو خوده بنده تست کردم . البته بعضی مکان ها جواب نداده ولی مهم اینه که بیشتر جاها جواب بده نه همه جا !!!
البته شما هم درست میفرمائین ولی مشکل OnAnswered در KDtele پیاده سازی نشده ( اصلا ) ولی شما که با ( تغییر ) این کارو کردین واقعا شاهکار کردین :قهقهه: .

Javad_raouf
چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389, 20:32 عصر
در مورد KDTele با یک کم تغییر در سورس و یک کار میشه و من این کار کردم و 100 درصد جواب گرفتم (هم نسخه VCL و هم ActiveX Control)البته نسخه 4 این کامپونت
سلام میشه بگید چطوری این کار رو انجام دادید؟

Meysam Arab
جمعه 06 خرداد 1390, 10:28 صبح
سلام بزرگواران،ظاهرا خیلی وقته کسی به این قسمت نیامده،در هر صورت من سوالم را می پرسم،کسی مودمی سراغ داره که بتونه تمامی امکانات KDTele را پشتیبانی کند؟فکر می کنم این سوال را خیلی ها داشته باشند!لطفا ما را هم در تجربیات خود سهیم کنید!!!!متشکرم

Vahid.Shatery
شنبه 21 خرداد 1390, 19:09 عصر
سلام

در مورد مشکل شما باید عرض کنم که مشکل از مودم نیست . مشکل از سوئیچینگ مخابرات است که امکان تشخیص برداشتن گوشی وجود ندارد که این مورد در تمام ایران متاسفانه به این گونه است .
و اما راه حل : شما باید به جای پیام اولی پیغامی شبیه این پیغام را قرار دهید : ( لطفا جهت شنیدن پیام کلید ستاره را فشار دهید ) . که این پیام تکرار می شود .
لذا شما باید در برنامه از یک DTMF استفاده کنید که به محض فشردن ستاره پیام شما پخش شود که این کار چند مزیت داره .
1 : در گزارش گیری شما مطمئن هستید که طرف مقایل کلید ستاره را فشرده و شما تماس را موفق ثبت می کنید که در حات قبلی تمام تماس های شما موفق در نظر گرفته می شد در حالیکه شخص مقایل اصلا گوشی را برنداشته .
2: مطمئن هستید که شخصی عاقل و بالغ و با سواد گوشی را برداشته ، که این مورد خیلی مهمه که پیام های حساس مانند اعلام بدهی و ... حتما شخص عاقل و بالغ و با سواد گوشی را جواب بده ، نه یک بچه .

نکته ای که هست اینه که شما برای DTMF ستاره زمان 30 ثانیه را میتونین تنطیم کنید که در صورتیکه شخص بعد از گذشت 30 ثانیه ستاره را فشار نداد پیام " از تلفن شما هیچ علائمی دریافت نشد " پخش و تماس خانمه پیدا کند و در صورت نیاز با شخص دوم و یا اشخاص بعدی تماس بگیرد .

امیدوارم مفید بوده باشد.
موفق باشید

benyaminrahimi
پنج شنبه 08 تیر 1391, 19:23 عصر
1 شما باید رو kdvoice پراپرتیه detect voice کنی
2 تو قسمت on callsate=csconected اینو بنویسی

KDVoice.ListenStart(KDPhone.WaveRecID);بعد تو kdvoice

procedure Tfm_payam_tel.KDVoiceVoiceDetected(Sender: TObject;
TypeOfVoice: TTypeOfVoice);
begin
inherited;
if TypeOfVoice = tvAnyVoice then
begin
KDVoice.ListenStop;
lvRet := KDVoice.Play(KDPhone.WavePlayID,
aplayfile, 0, -1);
if lvRet <> 0 then
begin
status.lines.add('خطا: ' + KDPhone.GetErrorMsg(lvRet));
KDPhone.Hangup;
end;
end;
end;

benyaminrahimi
پنج شنبه 08 تیر 1391, 19:24 عصر
همیشه راه داره یکمی هلپشو بخوننین بد نیست ...

البتته نظر من به وحید هم نزدیکتر است

به اون دوستمونم عرض کنم مودم zoltrix 3chip turbo
با ضمانت زولتریکس کیش