PDA

View Full Version : سوال: عدم نمایش کامپوننتهای فرم

رافعی مهدی
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 12:28 عصر
سلام

امروز وقتی پروژه ام رو باز کردم، یه مرتبه دیدم دیگه هیچ کدوم از کامپوننتهایی رو که روی ToolStrip هام گذاشتم نمایش داده نمیشه. با Restart کردن و تغییر directory هم مشکلم حل نشد. چی کار کنم؟

.

bachebahal_1363
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 13:47 عصر
اگر dll های کمپوننت هات رو از دایرکتوری add کردی و اون dll ها رو جا به جا کنی این مشکل پیش میاد .
بهتر این هست که زمانی که می خواهی component و یا dll به برنامه اضافه کنی در قسمت propertise پروژه قسمتی وجود داره به نام reference path تمامی dll ها و component ها رو در اونجا قرار بده تا مشکلی به این صورت با جابه جا کردن dll های استفاده شده پیدا نکنی.

رافعی مهدی
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 14:22 عصر
من تو پروژه ام یه سری فایل resource.resx اضافه کردم و آیکنهای ToolStrip های مختلفم رو در اونها قرار دادم تا دسترسی بهشون ساده تر بشه.
راستش از dll و component های مختلف هم استفاده کردم ولی غالباً برای شناسوندنشون به پروژه اونها رو در ToolBox به صورت Drag-Drop اضافه کردم، گاهی هم از Add reference با Browse کردنشون. با این حال اون کامپوننتها و dll ها درست کار میکنند، حتی بقیه ی کامپوننتهای فرمم هم سر جاشون هستند، این فقط ToolStrip ها هستند که مشکل دارند و اعضای خودشون رو دیگه نمی شناسند.

sinpin
شنبه 23 شهریور 1387, 11:35 صبح
امروز وقتی پروژه ام رو باز کردم، یه مرتبه دیدم دیگه هیچ کدوم از کامپوننتهایی رو که روی ToolStrip هام گذاشتم نمایش داده نمیشه. با Restart کردن و تغییر directory هم مشکلم حل نشد. چی کار کنم؟
فايل designer فرم را باز كنيد. اگر كدهاي مربوط به ايجاد كامپوننت ها از اونجا حذف شده باشند راهي نيست وگرنه ميشه با دستكاري اونها حالت قبلي رو احيا كرد.

sahmah65
شنبه 23 شهریور 1387, 14:20 عصر
روی فرم کلیک کنید و بعد SelectAll کنید و بعدCUT حالا رو گوشه سمت چپ فرم Paste کنید.

رافعی مهدی
یک شنبه 24 شهریور 1387, 08:53 صبح
فايل designer فرم را باز كنيد. اگر كدهاي مربوط به ايجاد كامپوننت ها از اونجا حذف شده باشند راهي نيست وگرنه ميشه با دستكاري اونها حالت قبلي رو احيا كرد.
راستش Designer هیچ مشکلی نداره و تمام کامپوننت ها رو میشناسه. حتی اگر مسیر آیکن یکی از ToolStripButton ها تغییر کنه، VS حساسیت نشون میده که فلان resource رو نمی تونم پیدا کنم و در load کردن اون فرم پیغام خطا میده. ولی با این حال هیچ کدوم از ToolStripButton ها نمایش داده نمیشوند (نه آیکنی که بهشون اختصاص داده شده و نه خودشون) !!!

وقتی به Backup پروژه مراجعه کردم دیدم مسیر تنها فایلی که بطور موقتی در resource اصلی گذاشته بودم تغییر کرده. (توضیح: در پروژه چندین فایل resources.resx وجود داره که آیکنهای ToolStrip های مختلف رو در خودشون نگه داری می کنند. در ضمن از resource اصلی پروژه استفاده نمیشود) VS اول یه پیغام خطا به صورت MessageBox داد که این فایل رو نمیتونم پیدا کنم. و بعدش وقتی پروژه رو rebuild کردم دیدم دیگه هیچ کدوم از کامپوننتهایی که از فایلهای resource استفاده می کردند شناخته نمیشوند. حتی وقتی دوباره همون فایل رو به resource اصلی برگردوندم، باز هم پروژه درست نشد!
نتیجه اینکه ....

.

رافعی مهدی
یک شنبه 24 شهریور 1387, 08:55 صبح
روی فرم کلیک کنید و بعد SelectAll کنید و بعدCUT حالا رو گوشه سمت چپ فرم Paste کنید.
روشی رو که گفته بودید امتحان کردم ولی فایده ای نداشت.

.