PDA

View Full Version : سوال: نصب کامپوننت

Nima NT
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 16:54 عصر
با سلام خدمت اساتید گرامی ، بنده بعد از مدتی جستجو در این سایت و سایت های دیگر نهایتا" مجبور به ارائه سوالم در این سایت شدم و امیدوارم اساتید عذر خواهی بنده را در صورت تکراری بودن سوال پذیرا باشند.
بنده برنامه نویس دلفی 7 هستم و قصد کوچ کردن به دلفی 2007 را دارم ، آیا تمامی کامپوننت های بنده که در دلفی 7 از آنها به راحتی استفاده میکردم که گاها" فقط برای دلفی 7 بودند در دلفی 2007 نیز نصب خواهند شد یا خیر؟

با تشکر فراوان

vcldeveloper
جمعه 22 شهریور 1387, 02:16 صبح
آیا تمامی کامپوننت های بنده که در دلفی 7 از آنها به راحتی استفاده میکردم که گاها" فقط برای دلفی 7 بودند در دلفی 2007 نیز نصب خواهند شد یا خیر؟

معلوم نیست. دلفی backward-compatibility خیلی خوبی داره، ولی معلوم نیست شما از چه کامپوننت هایی استفاده می کنید، آیا سورسشان را دارید یا نه، و اون کامپوننت ها در سورس خودشان چه کدهایی دارند. پس جواب سوال شما نامعلوم هست. ولی اکثر کامپوننت ها معمولا مشکل خاصی ندارند، بخصوص اگر همراه با سورس باشند. الان هم که تقریبا تمام کامپوننت های معروف دلفی که هنوز توسعه داده میشند، به دلفی 2007، حتی دلفی 2009 آپدیت شدند. پیدا کردن نسخه های بالاترشان هم که کار ساده ایی هست.

جواد ملاولی
یک شنبه 24 شهریور 1387, 09:31 صبح
سلام. نسخه های بالاتر را از کجا پیدا کنیم؟

hadisalahi2
یک شنبه 24 شهریور 1387, 10:04 صبح
از بازار یا از طریق اینترنت