PDA

View Full Version : سوال: مشکل در Rave

lolojoon
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 20:22 عصر
سلام به همه دوستای گلم

من در حال نوشتن یک برنامه مخصوص خدمات کامپیوتری ها هستم . ( مثل برلیان )

ولی چند تا مشکل بزرگ دارم . ( ممنون می شم راهنماییم کنید )

1 - من می خوام بانک اطلاعاتی که دارم رو به صورت انتخابی کاربر برای چاپ ارسال کنم
( من یک بانک دارم که اطلاعات کاربران را مثل شماره حساب داخل خودش داره و با انتخاب شماره حساب از Combobox بانک دوم فیلتر می شه و زیر مجموعه مربوط به همون شماره حساب دیده می شه . ) حالا چه جوری می تونم کاری کنم که کل محتویات فقط همون شماره حساب و زیر مجموعش رو برای چاپ بفرستم

2 - چجوری می تونم کدی بنویسم که از بان اطلاعاتی بتوان Backup گرفت
( کامپوننت هام کار نمی کنه )

ممنون می شم کمکم کنید .

Hsimple11
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 23:40 عصر
1- سوال شما مربوط به ابزارهای Report گیری است پس در زیرتالار مربوطه مطرح میکردید.

2- قبل از ایجاد تاپیک کلمات کلیدی سوال خودتون رو جستجو کنید. اینجوری خودتان هم سریعتر به جواب می رسید.

3- وقتی سوالی در مورد برنامه بانک اطلاعاتی میکنید اولین چیزی که باید مطرح کنید نوع بانک و روش اتصال به بانک است که توضیح نداده اید.

lolojoon
شنبه 23 شهریور 1387, 13:19 عصر
بانک اطلاعاتی من Access

نحوه اتصال هم با ADO و در Rave هم با RvDataSetConnection

می خوام اگه کاربر از لیست شماره حساب ها یک شماره را انتخاب کرد فقط همون شماره حساب با نام صاحب حساب از Table1 و کل ریز حساب های مربوط به اون شماره حساب از Table2 چاپ بشه . ولی الان مشکل اینه که فقط از هر دو Table سطر اول را چاپ می کنه

Hsimple11
شنبه 23 شهریور 1387, 14:43 عصر
بعد از Select یا Filter کردن بانک خود از یک DataText برای نمایش رکوردها در Rave استفاده کنید. البته خواص DataSource , DataField آن را نیز Set کنید. (DataView را در سایت جستجو کنید.)