PDA

View Full Version : Web application framework

ms.shams
جمعه 22 شهریور 1387, 14:29 عصر
سلام.

می خواستم لطفا کنید در مورد software framework ها مخصوصا Web application framework ها توضیح بدید. مثل php framework ها. که اصلا چی هستند؟ استفاده از آنها چه مزیتی دارد؟ چه معایبی دارد؟ و...

vahid4134
جمعه 22 شهریور 1387, 19:20 عصر
مزیت استفاده از اونها این هست که سرعت کد نویسی و همچنین بسیار از مسائل امنیتی و بهینه سازی تا حد امکان در اون رعایت شده . اما عیب اون هم این هست که شما رو به روش خودشون محدود می کنند.
به نظر من برنامه نویس رو دچار یک محدودیت (هرچند کم می کنه) شاید این محدودیت فقط برای افرادی باشه که دوست دارند خیلی حرفه ای کار کنند و برای بقیه افراد بسیار لذت بخش هست

محمدامین شریفی
شنبه 11 آبان 1387, 09:58 صبح
مزیت استفاده از اونها این هست که سرعت کد نویسی و همچنین بسیار از مسائل امنیتی و بهینه سازی تا حد امکان در اون رعایت شده . اما عیب اون هم این هست که شما رو به روش خودشون محدود می کنند.
به نظر من برنامه نویس رو دچار یک محدودیت (هرچند کم می کنه) شاید این محدودیت فقط برای افرادی باشه که دوست دارند خیلی حرفه ای کار کنند و برای بقیه افراد بسیار لذت بخش هست
پس شما به این علت با .net framework بد هستی؟
نظرت کاملا درست هست.
اما همانگونه که جناب تکنگار گفت،فریم ورک بدرد اتوماسیون های جامع میخورد.البته با آمدن و شیوع web service ها این بحث هم کم کم به تاریخ میپیوندد

vahid4134
شنبه 11 آبان 1387, 17:01 عصر
پس شما به این علت با .net framework بد هستی؟
نظرت کاملا درست هست.
اما همانگونه که جناب تکنگار گفت،فریم ورک بدرد اتوماسیون های جامع میخورد.البته با آمدن و شیوع web service ها این بحث هم کم کم به تاریخ میپیوندد
من با .net بد نیستم ولی ازش خوشمم نمیاد. دلیلش هم شاید این باشه که اصلا باهاش کاری ندارم.
فریم ورک خوبه من نمیگم چیز بدیه. اما دوست ندارم که بر اساس یک رویه ای که یک فریم ورک پیش روی من می زاره از فریم ورک استفاده کنم. شاید واسه من اینجوریه.
اخه یه مدت خواستم فریم ورک یاد بگیرم رفتم سراغ cakephp . خلاصه هر کاری می خواستم کنم محدود بودم. فریم ورک کارم رو راه انداخت اما من اینجوری دستم هی بسته میشد. به خاطر این فریم ورک خودم رو نوشتم. فریم ورک من خیلی سادست اما بر اساس روش برنامه نویسی که خودم پیش میرم استفاده میکنم.
برای اتوماسیون های خیلی بزرگ هم که نمیان از مثلا zf استفاده کنند. zf یک چیز عمومی هست. بیشتر میان فریم ورک رو بر اساس نیاز خودشون طراحی می کنند و مورد استفاده قرار میدن.
البته من حرف آخرتون رو در مورد وب سرویس و ارتباطش با فریم ورک نفهمیدم
لطف می کنید بیشتر توضیح بدید؟

محمدامین شریفی
شنبه 11 آبان 1387, 18:27 عصر
من با .net بد نیستم ولی ازش خوشمم نمیاد. دلیلش هم شاید این باشه که اصلا باهاش کاری ندارم.
فریم ورک خوبه من نمیگم چیز بدیه. اما دوست ندارم که بر اساس یک رویه ای که یک فریم ورک پیش روی من می زاره از فریم ورک استفاده کنم. شاید واسه من اینجوریه.
اخه یه مدت خواستم فریم ورک یاد بگیرم رفتم سراغ cakephp . خلاصه هر کاری می خواستم کنم محدود بودم. فریم ورک کارم رو راه انداخت اما من اینجوری دستم هی بسته میشد. به خاطر این فریم ورک خودم رو نوشتم. فریم ورک من خیلی سادست اما بر اساس روش برنامه نویسی که خودم پیش میرم استفاده میکنم.
برای اتوماسیون های خیلی بزرگ هم که نمیان از مثلا zf استفاده کنند. zf یک چیز عمومی هست. بیشتر میان فریم ورک رو بر اساس نیاز خودشون طراحی می کنند و مورد استفاده قرار میدن.
البته من حرف آخرتون رو در مورد وب سرویس و ارتباطش با فریم ورک نفهمیدم
لطف می کنید بیشتر توضیح بدید؟
من هم از یک php کار حرفه ای که اول با asp کلاسیک و asp.net1 کار کرده بود و بخاطر این محدودیت هم php کار شده بود پرسیدم و گفت بعضی جاها این محدودیت ها خوب هست و همچنین گفت که php هم دارای چند framework مختلف است.
درباره ارتباط framework و webservice منظور من این بود که برای هماهنگ کردن چند نوع برنامه با هم (winapp,webapp,mobileapp)که مزیت فریم ورک های جاوا و دات نت است با فراگیر شدن اینترنت و آسانتر شدن کار با soap و wizdull دیگر بحث وابستگی به نرم افزار کم شده است(software and hardware agnostic).برنامه نویسی به سمت همگرایی داره پیش میره.
پرسش من از شما اینست که چه محدودیتی در استفاده از framework های شما را رنج میدهد؟

با سپاس وحید جون:قلب:

vahid4134
یک شنبه 12 آبان 1387, 17:01 عصر
من هم از یک php کار حرفه ای که اول با asp کلاسیک و asp.net1 کار کرده بود و بخاطر این محدودیت هم php کار شده بود پرسیدم و گفت بعضی جاها این محدودیت ها خوب هست و همچنین گفت که php هم دارای چند framework مختلف است.
درباره ارتباط framework و webservice منظور من این بود که برای هماهنگ کردن چند نوع برنامه با هم (winapp,webapp,mobileapp)که مزیت فریم ورک های جاوا و دات نت است با فراگیر شدن اینترنت و آسانتر شدن کار با soap و wizdull دیگر بحث وابستگی به نرم افزار کم شده است(software and hardware agnostic).برنامه نویسی به سمت همگرایی داره پیش میره.
پرسش من از شما اینست که چه محدودیتی در استفاده از framework های شما را رنج میدهد؟

با سپاس وحید جون:قلب:
اول از همه بازم میگم من با فریم ورک مخالف نیستم. به هر حال مزیت و کاربرد داره که این همه داره استفاده میشه.
در مورد فریم ورک و وب سرویس هم این ارتباط به نظر من خیلی کم هست. کاربر وب سرویس و فریم ورکها دو چیز کاملا متفاوت از همدیگه هستند
اما محدودیتی که استفاده از فریم ورکها ایجاد می کنه. همونطور که گفتم همه این فریم ورکها کاربر رو به یک سمت می برن. مثلا هر کدوم از پروژه های cakephp رو ببینید می بینید روندشون یکیه.. در خیلی از جاها خودش دستور sql رو تولید و خیلی موارد دیگه که خودش کاراش رو انجام میده. لینکها همیشه شبیه به هم در میاد و ... .
یک مثال دیگه بزنم. من می خواستم با extjs کار کنم. تنها فریم ورکی که تونست به من جواب بده cakephp بود بقیه نمی تونستن جواب بدن. یا یه بار هم خواستم server manage بنویسیم این بار هیچکدوم نتونستن جواب بدن. بخوام بهتر جواب بدم برای web app های خیلی قوی هست که به بن بست می رسیم
اما در بعضی از مواقع هم بسیار مناسب هست. همونطور که مامبو از cakephp استفاده کرده
در ضمن من همه اینها رو برای php گفتم
این نه یک بدی می تونه باشه. در بعضی مواقع یک مزیت و در بعضی از مواقع یک عیب محسوب میشه.
مطمئن باشید وقتی که بخوایید سایتتون رو optimize کنید به مشکل بر می خورید چون دستتون رو بسته.

محمدامین شریفی
پنج شنبه 16 آبان 1387, 13:05 عصر
اول از همه بازم میگم من با فریم ورک مخالف نیستم. به هر حال مزیت و کاربرد داره که این همه داره استفاده میشه.
در مورد فریم ورک و وب سرویس هم این ارتباط به نظر من خیلی کم هست. کاربر وب سرویس و فریم ورکها دو چیز کاملا متفاوت از همدیگه هستند
که بخوایید سایتتون رو optimize کنید به مشکل بر می خورید چون دستتون رو بسته.
من چون php کار نیستم هیجی از این اسم ها نفهمیدم!،پس نمیتونم نظر بدم.
آقا وحید منظور من این بود وقتی میخواهید داده ها را بین mobileapp و webapp انتقال بدهید از چی استفاده میکنید.
هرچند دلیل مستقیمی ندارند ولی بنظر من اگر شما برنامه یتان را با سیمبیان بنویسید،خیلی کاربر های بیشتری دارید تا با ویندوز موبایل.حالا اگر محیط IDEسیمبیان قوی باشد.خیلی منطقی تر است که تخصصی تر برنامه بنوسیم.
بهتر است در این مورد هم بحث نکنیم،چون به بنبست میرسته!!!!!!!("اگر بخوایید سایتتون رو optimize کنید به مشکل بر می خورید چون دستتون رو بسته.")