PDA

View Full Version : سوال: ّبر آورد قیمت یه برنامه(انبارداری)

e_q_sun
جمعه 22 شهریور 1387, 14:44 عصر
به نظر شما براای یه برنامه ساده انبارداری که چند تا عکس هم ازش Attach کردم. چقدر دستمزد بگیرم؟

koruir
جمعه 22 شهریور 1387, 18:48 عصر
دوست من اول معین کنید که خود برنامه رو میخواین بفروشین یا سورس اون رو. چون قیمت سورس به نظر من بالاتر هست. به هر حال من مبلق 8 تا 14 هزار تومن رو برای خود برنامه پیشنهاد میدم.در مورد سورس هم نمیتونم چیزی بگم . امیدوارم موفق باشین.

Elham_gh
شنبه 23 شهریور 1387, 10:30 صبح
دوست من اول معین کنید که خود برنامه رو میخواین بفروشین یا سورس اون رو. چون قیمت سورس به نظر من بالاتر هست. به هر حال من مبلق 8 تا 14 هزار تومن رو برای خود برنامه پیشنهاد میدم.در مورد سورس هم نمیتونم چیزی بگم . امیدوارم موفق باشین.

با پيشنهاد قيمت شما كاملا موافقم.
البته از اونجايي كه سيستم شما بعضي از حداقل امكانات رو داره، گمان نكنم مشتري به راحتي پيدا كنيد.
اين نرم افزار رو در عرض كمتر ازيك هفته نوشت. پيشنهاد مي كنم روش بيشتر كار كنيد كه حداقل استاندارد مورد نياز بازار رو داشته باشه و امكان بازاريابيش راحت تر باشه

e_q_sun
دوشنبه 25 شهریور 1387, 11:11 صبح
البته از اونجايي كه سيستم شما بعضي از حداقل امكانات رو داره،
خدمت شما دوست گرامی عرض کنم که این اولین برنامه منه که نوشتم و میخوام بفروشم،از یه بنده خدا سفارش گرفتم و هر چی که اون لازم داشته واسش گذاشتم
حالا شما اگه ممکنه منو راهنمایی کنید که ایم امکاناتی که شما فرمودین چیه و اشکالات برنامه منو از نظر ظاهر و هر چیزی که شما به نظرتون میرسه به من بگین تا هم من یه چیزی یاد بگیرم هم اینکه بتونم قیمتو ببرم بالا:لبخند::لبخند:

mohsen.net
دوشنبه 25 شهریور 1387, 17:23 عصر
8هزار تومان؟
شوخی می کنید؟

e_q_sun
دوشنبه 25 شهریور 1387, 17:26 عصر
8هزار تومان؟
شوخی می کنید؟
کم گفته یا زیاد؟؟؟؟

mohsen.net
سه شنبه 26 شهریور 1387, 05:48 صبح
اولین نسخه به جایی که سفارش داده 300-400 هزار تومان
بعد اگر تک فروشی بود واسه customize فکر کنم 50 هزار تومان
من این را واسه کاری می گم که حدودا یک ماه وقت برده باشه
اگر ما برنامه نویس ها اینقدر کارمون را پایین نگیریم این طور نمی شه وضع

Elham_gh
سه شنبه 26 شهریور 1387, 08:18 صبح
بعد اگر تک فروشی بود واسه customize فکر کنم 50 هزار تومان
من این را واسه کاری می گم که حدودا یک ماه وقت برده باشه
اگر ما برنامه نویس ها اینقدر کارمون را پایین نگیریم این طور نمی شه وضع

دوست عزيز ، سيستم انباري رو هم مي شناسم كه 150 ميليون قيمتش بوده. اما اين رقمها فقط در مورد نرم افزارهاي سفارشي صدق مي كنه. شما بذار قيمتشو 200 هزار تومن ببين كي مي خره. حتي همينو بذار 50 هزار تومن. ممكنه تك و توك پيدا بشن كه از بازار اطلاع ندارند و بخرند ، اما در كل مشتري چنداني نخواهيد داشت. نرم افزارهاي انبار بازار و با قيمتهاش ببنيد و با اين نرم افزار مقايسه كنيد. قيمت نرم افزارهاي اين چنيني هيچ وقت بالا نبوده. در يك نمايشگاه شركتي براي جلب مشتري محصولاتش يك نمونه نرم افزار اين چنين كه به مراتب بيشتر كار برده بود رو مجاني به مشتريان مي داد.

saleh_fartash
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 03:01 صبح
سیستمی که طراحی می کنید باید هم "کامل" و هم "کاربر پسند" باشه تا بتونی مشتری پیدا کنی
سیستم شما بسیار ساده است که اگر بتونی-با فرض اینکه به شما سفارش داده شده باشه- اون رو50 هزار تومان بفروشی واقعا هنر کردی. این گونه برنامه ها هرچه تجربه ی سازنده بیشتر باشه قیمتش بالا تره.
در ضمن می تونی به امضا ی من مراجعه کنی.(اما یادت نره ساعات مفید کارت که اگه بخوایم انصاف به خرج بدیم 7-8 ساعت است.

با این قیمت اون دنیا چی جواب پس می دی.
آخه دوست عزیز درسته نباید خودمون رو دسته کم بگیریم اما دیگه نباید از انصاف بگذریم.

به امید خدا وقتی تجربتون بیشتر شد می فهمید چه قیمت هایی می تونن خوب باشن.
امیدوارم از خرفام دلگیر نشین .فقط سعی کردم دیدتون رو به بازاری که توش کار کردم باز تر کنم.

e_q_sun
شنبه 30 شهریور 1387, 13:42 عصر
این برنامه رو من 15 تومن فروختم

kh1387
شنبه 30 شهریور 1387, 14:04 عصر
این برنامه رو من 15 تومن فروختم

دوست عزیزم، حداقل قیمت این برنامه اگر بخواهی منصفانه بفروشی 50.000 تومان می باشد.
من نمی دونم بعضی ها فکر می کنند که ما برنامه نویسها وقتمون رو از سر راه آوردیم؟!!!
نصیحت: همیشه در فروش برنامه ببینید که چه نیازهایی رو برا مشتری برطرف می کنه، بر اساس ارزش رفع نیاز اونو بفروشید. نه بر اساس اینکه در بازار قیمت چنده!!!

Elham_gh
شنبه 30 شهریور 1387, 14:16 عصر
دوست عزیزم، حداقل قیمت این برنامه اگر بخواهی منصفانه بفروشی 50.000 تومان می باشد.
من نمی دونم بعضی ها فکر می کنند که ما برنامه نویشها وقتمون رو از سر راه آوردیم؟!!!
نصیحت: همیشه در فروش برنامه ببینید که چه نیازهایی رو برا مشتری برطرف می کنه، بر اساس ارزش رفع نیاز اونو بفروشید. نه بر اساس اینکه در بازار قیمت چنده!!!

دوست عزيز،
موضوع زماني كه مي ذاريد نيست. شما برو يك جا از صبح تا شب يك جا رو بكن بريز تو چاله. دوباره چاله رو خالي كن برگردون سر جاي اول.من بگو من بابتش پول مي خوام يك روز تمام زحمت كشيدم. راستم ميگي. اما ملاك زمان و زحمت نيست فقط.ملاك اول نتيجه است.

نتيجه مهمه.اينكه بازار چي مي خواد.اينكه شما چطور رو احتياجات بازار كار كردينو جاي خودتونو در بازار رقابت بار كردين.
مورد ديگه چگونگي انجام اون كاره.ممكنه شما يك برنامه بنويسين و يكي هم عين شما اون برنامه رو بنويسه، از شما بخرن 500 هزار از اون يكي 100 هزارم نخرن! چرا؟ چون برنامه شما داراي واسط كاربري مناسب ، سرعت مناسب و تست شده است.

زمان معيار همه چيز نيست. اون دوستمونم بد نفروخته.بايد حالا حالا ها بنويسه تا خودش نرخ نرم افزارشو مشخص كنه، نه بازار

kh1387
یک شنبه 31 شهریور 1387, 07:42 صبح
دوست عزيز،
موضوع زماني كه مي ذاريد نيست. شما برو يك جا از صبح تا شب يك جا رو بكن بريز تو چاله. دوباره چاله رو خالي كن برگردون سر جاي اول.من بگو من بابتش پول مي خوام يك روز تمام زحمت كشيدم. راستم ميگي. اما ملاك زمان و زحمت نيست فقط.ملاك اول نتيجه است.

نتيجه مهمه.اينكه بازار چي مي خواد.اينكه شما چطور رو احتياجات بازار كار كردينو جاي خودتونو در بازار رقابت بار كردين.
مورد ديگه چگونگي انجام اون كاره.ممكنه شما يك برنامه بنويسين و يكي هم عين شما اون برنامه رو بنويسه، از شما بخرن 500 هزار از اون يكي 100 هزارم نخرن! چرا؟ چون برنامه شما داراي واسط كاربري مناسب ، سرعت مناسب و تست شده است.

زمان معيار همه چيز نيست. اون دوستمونم بد نفروخته.بايد حالا حالا ها بنويسه تا خودش نرخ نرم افزارشو مشخص كنه، نه بازار

خب منم منظورم همین بود که

e_q_sun
یک شنبه 31 شهریور 1387, 19:50 عصر
بايد حالا حالا ها بنويسه تا خودش نرخ نرم افزارشو مشخص كنه، نه بازار
من خودمو یه برنامه نویس نمیدونم،به قول شما من حالا حالا ها باید بنویسم ،تا یاد بگیرم. این برنامه ای که من نوشتم (که البته اگه بشه اسمشو برنامه گذاشت) بیشتر واسه یاد گیری بود تا چیزه دیگه.من حتی اسم دست گرمی رو هم واسش نمیزارم. از کمک خیلی از دوستان در این فرم هم تشکر میکنم ،چون خیلی از سوالاتمو توی همین سایت پرسیدم و جواب گرفتم.