PDA

View Full Version : تغيير رنگ متن درون يك متغير

amir-haghighi
جمعه 22 شهریور 1387, 19:40 عصر
به ياد او::

من يك متن رو به كمك يك سري دستورات در يك متغير قرار ميدم.حالا ميخوام بدونم كه چطوري ميتونم رنگ اين متن رو عوض كنم؟در ضمن در همون لحظه كرسر موس به ابتداي اون كلمه هم نره!

pesare_ariyayi
جمعه 22 شهریور 1387, 22:33 عصر
منظورتون رو دقیقاً متوجه نمی شم.
خود متغیر string که خاصیت رنگ نداره! کنترلهایی مثل textbox یا label هستن که می تونید رنگ متنشون رو تغییر بدین. اما اگه بخواید خارج از فضای textbox رنگ متغیر رو داشته باشید بهتون پیشنهاد می کنم که هر متن رو یک آرایه با دو اندیس بگیرید که یک اندیسش رنگ و یکی متن باشه.

Salar Ashgi
جمعه 22 شهریور 1387, 23:02 عصر
سلام ، میتونید یک لیبل درست کنید ، و متن مورد نظر خودتون رو تو اون ذخیره ،

و بعد رنگ اونو تغییر داده ، و بعد هر کاری که خواستین انجام بدین !!!!

string str = "Welcome to C# World";
label1.Text = str;
label1.ForeColor = Color.Blue;

amir-haghighi
شنبه 23 شهریور 1387, 19:46 عصر

با تشكر از دوستان....

چيز هايي رو كه گفته بوديد رو خودم ميدونستم.اما منظور من اين هست كه رنگ متن درون ريچ تكست باكس رو عوض كنم.در واقع من ميخوام متن درون ريچ تكست باكس رو بگيرم و رنگ بعضي از كلمات رو تغيير بدم درست مثل يك تكست اديتور

pars.engineer
یک شنبه 24 شهریور 1387, 21:00 عصر
راه كه حتما وجود دارد. ولي اين نيست كه شما مي خواهيد انجام دهيد.
متغير ها فقط تعدادي صفر و يك ذخيره مي كنند و توانايي ذخيره رنگ و فونت و سايز و ... را ندارند (يعني لازم نيست داشته باشتند چون خود برنامه نويس مي تواند با ساخت يك متغير پيشرفته مثل Structor نيازهايش را بر طرف كند.)
ولي در مورد سئوال، شما مي توانيد با ارث بري از ريچ باكس خود دات نت يك كنترل سفارشي بوجود بياوريد. كه توانايي رنگ بندي را داشته باشد.
و فكر مي كنم با كمي جستجو، بتوانيد يك تكست اديتور پيشرفته دانلود كنيد.

در ضمن آقاي كرامتي در نرم افزار Sp_Generator از يك تكست اديتور با خاصيتي كه شما مي خواهيد استفاده كرده بودند.
البته اطلاعي ندارم كه سورس آن نيز در سايت موجود است يا خير.

amir-haghighi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 15:03 عصر

خوب دوستان من در همين انجمن ها در مورد اين كارم تحقيقي كردم و ديدم كه بايد اين كار رو به وسيله rtf انجام داد.

آيا كسي در مورد rtf اطلاعات داره؟

subsub
دوشنبه 25 شهریور 1387, 21:13 عصر

خوب دوستان من در همين انجمن ها در مورد اين كارم تحقيقي كردم و ديدم كه بايد اين كار رو به وسيله rtf انجام داد.

آيا كسي در مورد rtf اطلاعات داره؟

با سلام

برای این کار دو روش وجود داره، یکی استفاده از RTF و دیگری استفاده از تعیین رنگ متن انتخاب شده.

در روش دوم، همون طوری که در تاپیک‌های این انجمن گفته شده، باید متن مورد نظر رو ابتدا انتخاب کرده و سپس خاصیت SelectionColor رو بر روی رنگ مورد نظر قرار بدی.
این روش غیراصولی است ولی ساده اما سرعت‌گیر است و ...

اما در مورد RTF شما باید ابتدا جدول رنگ رو تعریف کنی و یا در صورت وجود تغییر بدی و رنگ‌های دلخواه رو بهش اضافه کنید.
مثلا یک جدول رنگ با یک رنگ به صورت زیر است:

{\colortbl ;\red255\green255\blue255;}
پس از اضافه کردن رنگ‌های مورد نظر اونها رو با دستور #fc\ انتخاب کنی که # شماره رنگ در جدول رنگهاست و از یک شروع می‌شود. هر متنی که پس از #fc\ قرار بگیرد، رنگ شماره # در جدول رنگها را خواهد داشت تا اینکه رنگ متن رو دوباره با دستور #fc\ تغییر بدی.

amir-haghighi
سه شنبه 26 شهریور 1387, 12:35 عصر

دوست عزيز شما rtf رو احتمالا كامل بلديد .آيا منبع فارسي براي اون ميشناسيد؟

من يه چيز هايي از msdn مايكروسافت دانلود كردم اما اونها هم نياز به زمان براي ترجمه داره.

اگه ممكن هست آموزش rtf رو به صورت يك مقاله كامل در سايت بگذاريد(شبها موقع نماز دعات ميكنم :D)

subsub
سه شنبه 26 شهریور 1387, 21:19 عصر

دوست عزيز شما rtf رو احتمالا كامل بلديد .آيا منبع فارسي براي اون ميشناسيد؟

من يه چيز هايي از msdn مايكروسافت دانلود كردم اما اونها هم نياز به زمان براي ترجمه داره.

اگه ممكن هست آموزش rtf رو به صورت يك مقاله كامل در سايت بگذاريد(شبها موقع نماز دعات ميكنم :D)

نه دوست عزیز من تنها چند دستور از RTF رو بلدم. این تغییر رنگ رو هم توی سایت Code Project دیدم که ترجمه‌اش تقریباً همین بود که گفتم. البته نیاز به مثال داره تا متوجه بشید.
اگه تنها نیاز به تغییر رنگ در RTF دارید، می‌تونم یک آموزش کوچولو درست کنم.
سعی می‌کنم تا فردا بزارم.

amir-haghighi
جمعه 29 شهریور 1387, 19:51 عصر
نه دوست عزیز من تنها چند دستور از RTF رو بلدم. این تغییر رنگ رو هم توی سایت Code Project دیدم که ترجمه‌اش تقریباً همین بود که گفتم. البته نیاز به مثال داره تا متوجه بشید.

خوب دوست عزيز من يك پست با محتواي rtf درست كردم اگر كه اطلاعاتي در اين زمينه داريد در اون پست بگذاريد پيشاپيش تشكر ميكنم ازشما.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=123039

amir-haghighi
شنبه 30 شهریور 1387, 14:10 عصر

بله من هم هدفم همین هست که رنگ بعضی از کلمات خاص رو عوض کنم اگر ممکن هست در موردش یک آموزش درست کنید.