PDA

View Full Version : گفتگو: مشکل در easyphp و تابع password

djscsi
جمعه 22 شهریور 1387, 22:13 عصر
من قبلا باهاش کار کرده بودم و هیچ مشکلی نداشت
اما دیشب که ورژن جدید و نصب کردم برای insert تو database مشکلی نداره ولی
$result = mysql_query("select * from user where uname='$username'
and password = password('$passwd') ");
رو که اجرا میکنم نمیتونه پیدا کنه
من تست کردم و خودم دستی یه user وارد کردم و تابع password رو که پاک کردم راحت login شد
مشکل چی میتونه باشه؟
ممنون

shahriyar3
جمعه 22 شهریور 1387, 23:17 عصر
$result = mysql_query("select * from user where uname='$username'
and password = password('$passwd') ");
من تست کردم و خودم دستی یه user وارد کردم و تابع password رو که پاک کردم راحت login شد
ممنون
به نظرت اینجا یه پسورد اضافه ننوشتی
فکر کنم درستش میشه این

$res=mysql_query("SELECT * FROM user WHERE username = $username AND password = $password);

djscsi
شنبه 23 شهریور 1387, 02:27 صبح
نه دوست عزیز اون این شکلی password($passwd)یعنی من از تابع password برای encode کردن استفاده کردم تو ورژن قبلی این نرم افزار هیچ مشکلی نداره اما تو ورژن جدیدش این مشکل هست

djscsi
یک شنبه 24 شهریور 1387, 00:40 صبح
این همه حرفه ای
بابا یکی جواب ما رو بده

djscsi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 07:06 صبح
ببینمم برای استفاده از تابع password باید تو تنظیمات php یا my sql چیزی رو عوض کرد؟شاید مشکل از اونه چون تو ورژن php 4 من این مشکل رو نداشتم

mn3250
دوشنبه 25 شهریور 1387, 16:23 عصر
در نسخه های جدید باید از OLD_PASSWORD برای همخوانی با نسخه های قدیمی تر استفاده کنید. اما پیشنهاد میکنم از md5 استفاده کنید.

narsic
دوشنبه 25 شهریور 1387, 21:09 عصر
با سلام
اگه از نسخه 2 این نرم افزار استفاده میکنید پیشنهاد میکنم به نسخه 1.8 بازگردید چون در نسخه جدید با ثبت اطلاعات در بانک به زبان فارسی به مشکل خواهید خورد (اطلاعات حجیم ).
موفق باشید

djscsi
دوشنبه 25 شهریور 1387, 23:56 عصر
در نسخه های جدید باید از OLD_PASSWORD برای همخوانی با نسخه های قدیمی تر استفاده کنید. اما پیشنهاد میکنم از md5 استفاده کنید.
میشه بیشتر توضیح بدی md5 یه تابع هست؟یعنی اینجوری md5($password)?

گه از نسخه 2 این نرم افزار استفاده میکنید پیشنهاد میکنم به نسخه 1.8 بازگردید چون در نسخه جدید با ثبت اطلاعات در بانک به زبان فارسی به مشکل خواهید خورد (اطلاعات حجیم ).
ممنون از راهنماییت ولی فعلا باید به دلیلی از این ورژن استفاده کنم

mn3250
سه شنبه 26 شهریور 1387, 06:19 صبح
http://php.net/md5