PDA

View Full Version : سوال: در گوشه ای نظم مطلق و در گوشه ای بی نظمی

Mask
شنبه 23 شهریور 1387, 01:18 صبح
با سلام و عرض خسته نباشید و قبولیه طاعات و عبادات همه مدیران محترم این سایت به خصوص جناب آقای کشاورز عزیز
شرمنده ، جسارتا من برام یه سوال پیش اومده که فقط برای آگاهی بیشتر خودم این سوال رو می پرسم و نه هیچ.
و از دوستان و جناب کشاورز خواهش می کنم جوابتون معنای کنایه نداشته باشه.بزارید یه نتیجه سالم بگیریم.و سوال جواب داده بشه.قبلا از همه متشکرم.
همیشه حداقل در همین چند ماهه که من در این سایت عضو هستم دیدم که در بخش دلفی به دلایل زیر یا تاپیک پاک میشه.یا کلی تذکر به کاربر داده میشه.
1- عنوان نامناسب تاپیک
2- عدم همخوانی با قوانین سایت
3- پست بدون محتوا
4- عدم ارسال توضیحات تبلیغاتی
5- و ............................
که جای تشکر از جناب کشاورز داره برای کنترل دقیق و شبانه روزی این بخش. که به قول خودشون که میفرمایند اگه این جور نباشه سایت به گند کشیده میشه.
اما جای سوال داره برای من چرا در بخش وی بی دقیقا 100 درجه عقیده ها و نظرات فرق می کنه یعنی چی؟
یعنی اون چندین آیتم توضیح داده شده بالا اصلا رعایت نمیشه .
یه سری به لینک زیر بزنید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=121993
این یه نمونه از 100 ها نمونه دیده شده در این بخشه.
حالا من منظورم اینه که نه مثل بخش وی بی نه مثل بخش دلفی یه مقدار متعادل تر!
نظرتون چیه؟؟؟

xxxxx_xxxxx
شنبه 23 شهریور 1387, 02:02 صبح
سلام دوست عزیز قبل از این که این تاپیکو ایجاد کنید پست شما رو در لینک فوق دیده بودم و خواستم که جواب سوال شما رو اونجا بدم و برای حفظ نظم این کارو نکردم.

اما در مورد اون تاپیک باید خدمتتون عرض کنم که طبق قوانین سایت بحث در مورد ویروس و هک و برنامه های مخرب ممنوع هست ولی این تاپیک همونطور که از عنوانش مشخصه سورس آنتی ویروس هست نه سورس خود ویروس.
وطبق گفته مدیر اون بخش آقای MBT925 بحث در مورد آنتی ویروس ها کاملا آزاد هست.
من با گفته شما کاملا موافقم ولی نه در مورد این تاپیک. به نظر می رسه چند روزی هست که مدیر بخش اون تالار نیستند و به همین خاطر گاهاً با تاپیک های تکراری و بی محتوا روبرو می شیم. به خصوص پست های بی محتوا.

با تشکر از دقت شما و رسیدگی که مدیران در آینده به اون فروم خواهند کرد./

Mask
شنبه 23 شهریور 1387, 02:15 صبح
تاپیک همونطور که از عنوانش مشخصه سورس آنتی ویروس هست نه سورس خود ویروس
با تشکر از شما به خاطر حسن توجهتون.
تاپیک بالا یک مثال بود.
و اگه توجه کنید توی همون بخش هم در مورد هک بحث میشه هم ویروس و .....اما خدا نکنه تو بخش دلفی کسی جرات کنه که عاقبتش ................................
و یه چیزه دیگه یعنی اگه من خواستم در مورد اکسپلویت جدیدی که پیدا کردم توی این سایت اطلاعات بزارم
اگه عنوان تاپیکم رو بزارم (مواظب حفره های امنیتی باشید) کافیه؟ و حالا دیگه راحت این اکسپلویت رو بزارم.
یا تاپیکی ایجاد کنم به نام ساخت آنتی ویروس و در اون بیام یک نوع ویروس رو آنالیز کنم و چنتا سورس مختلف که برای ساخت ویروس استفاده میشه بزارم دیگه مشکل حله.
فقط عنوان مهمه؟؟؟

vcldeveloper
شنبه 23 شهریور 1387, 03:51 صبح
اما جای سوال داره برای من چرا در بخش وی بی دقیقا 100 درجه عقیده ها و نظرات فرق می کنه یعنی چی؟
یعنی اون چندین آیتم توضیح داده شده بالا اصلا رعایت نمیشه .
فقط به مدیر بخش مربوط نمیشه، کاربران اون بخش هم باید همکاری کنند. تا بحال چند بار به کاربران بخش VB در مورد ایجاد تاپیک های خلاف قوانین سایت توضیح داده شده؟! یکی از مواردی که در سایت برنامه نویس برای انتخاب مدیر لحاظ میشده و میشه، سطح علمی مدیر هست، چون یکی از اصلی ترین اهداف انتخاب مدیر برای بخش ها، ارتقاء سطح علمی اون بخش بوده، نه حذف و ویرایش پست ها. کاربرانی که خلاف قوانین سایت عمل می کنند، در واقع باعث هدر رفتن وقت مفید مدیران و کاربران در سایت میشند، نتیجه این میشه که مدیر بخش کمتر فرصت فعالیت علمی پیدا میکنه.
نکته جالب در بخش VB اینه که اگر به فرض یکی از کاربران تاپیک بی ربطی بسازه، در فاصله زمانی بسیار کوتاه، اون تاپیک پر میشه از پست کاربران؛ یعنی به جای اینکه یکی بیاد تاپیک رو گزارش کنه، اکثرا میان در همون بحث بی ربط شرکت می کنند! مثلا همین تاپیکی که لینک دادید. یکی اومده سورس کد مخرب گذاشته، یک نفر گزارش نکرده، ادعا کرده با VB درایور برای ویندوز نوشته(!!) یک نفر پیدا نشده بهش بگه، دوست عزیز، درایور ویندوز با VB؟!!! عزیزان طرف رو تشویق هم کردند، تازه خواهان سورس کد خیالی هم شدند.
به فرض مدیر بخش هم این چند روزه همش آن لاین بود، چکار باید می کرد؟! 24 ساعته می نشت پست های جالب و خنده دار بعضی از دوستان در اون تاپیک را میخواند و حذف می کرد؟!

تا وقتی کاربران همکاری نمی کنند، و وظیفه خودشان را درست انجام نمیدند، نباید از مدیر بخش انتظار فوق العاده ایی داشته باشند.
دودش به چشم من و امثال من نمیره، من که در عمرم VB6 کار نکردم، اما اگر قرار باشه کاربران VB به این شکل نظم تالار رو بهم بزنند، و اعصاب مدیران و بخصوص مدیر بخش را بهم بریزند، شاید همین روزها جلسه ایی تشکیل شد و نتیجه اش بسته شدن تالار VB برای مدت زمان نامحدود شد!
دوستانی که سابقه بیشتری در سایت دارند، حتما می دانند که سابق بر این چه بخش هایی در سایت فعال بودند، و بخاطر عدم رعایت قوانین توسط کاربران، چطور یک شبه برای همیشه بسته شدند. پس کاربران بخش VB اگر میخوان از این بخش در این سایت استفاده مفید بکنند، باید خودشون احساس مسئولیت بیشتری بکنند. یعنی کاربران فعال و موثر، خودشون اجاز فعالیت به کاربران خاطی را ندند، هم با تذکر، هم با گزارش پست های خلاف، هم با ایجاد تاپیک های مفید و فعالیت فنی سودمند. فعالیت فنی سودمند هم فقط سوال جواب دادن نیست، حتی سوال خوب و دقیق پرسیدن هم خودش یک فعالیت فنی سودمند محسوب میشه.

در هر حال، مرسی از اینکه احساس مسئولیت کردید. اون تاپیک هم با تمام پست هاش حذف شد.