PDA

View Full Version : کامپایل و نصب یک برنامه یا سرویس از روی سورس

shaniaki
پنج شنبه 26 تیر 1382, 15:43 عصر
کامپایل و نصب برنامه ها سرویس ها و .. از روی سورس از مهمترین خواص open source است.
من تا به حال این کار رو برا دو سه تا برنامه ساده انجام داده ام ولی تا حالا برنامه های گنده منده و اساسی رو باهاشون ور نرفتم. خواهشا" اگر کسی در این زمینه کار کرده (علی الخصوص Kernel رو) و با طریقه کار و ساختار Make File ها آشنایی داره بگه ما استفاده ببریم. این کار رو بنده شدیدا مفید میبینم و چون خودم کامل بهش مسلط نیستم فعلا نمی نویسم..

یه عشق برنامه نویسی خفن

Zouup
چهارشنبه 20 خرداد 1383, 20:35 عصر
کامپایل و نصب برنامه ها سرویس ها و .. از روی سورس از مهمترین خواص open source است.
من تا به حال این کار رو برا دو سه تا برنامه ساده انجام داده ام ولی تا حالا برنامه های گنده منده و اساسی رو باهاشون ور نرفتم. خواهشا" اگر کسی در این زمینه کار کرده (علی الخصوص Kernel رو) و با طریقه کار و ساختار Make File ها آشنایی داره بگه ما استفاده ببریم. این کار رو بنده شدیدا مفید میبینم و چون خودم کامل بهش مسلط نیستم فعلا نمی نویسم..

یه عشق برنامه نویسی خفن

if you are planning to learn MakeFile Structure , read this howto :)
http://vertigo.hsrl.rutgers.edu/ug/make_help.html

shaniaki
جمعه 22 خرداد 1383, 23:43 عصر
با عرض ادب:

بیییییییییی خیااااااااااال!!!!!!!!!!
عجب! این شاید اولین پستی بود که من توی این بخش کردم. اون موقع تازه بخش تاسیس شده بود و ما هم چند وقتی بود لینوکس کار شده بودیم.یادش به خیر.

zouup جان دستت درد نکنه! هر چند منظور من اون موقع بیشتر خود کامپایل کردن بود ولی این make file ها هم برای برنامه نویسی اساسی لینوکسی خیلی به درد می خوره.

یه عشق برنامه نویسی خفن

ماکوآنلاین
شنبه 09 مهر 1384, 00:25 صبح
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟