PDA

View Full Version : سوال: برنامه نويسي وراثتي

Evil 69
شنبه 23 شهریور 1387, 09:39 صبح
سلام به همه دوستان
من يك سري اطلاعات براي نوشتن برنامه به روش وراثتي مي خاستم
من مي دونم توي يك برنامه چطور ميشه يك فرم از يك فرم ديگه كنترل هايي رو به ارث ببره ولي من يك برنامه ديدم كه همه فرم ها وراثتي بودن به نظرم از يك بانك به ارث مي بردن خئبي اون برنامه اين بود كه راحت مي شد تغييرش داد يعني به راحتني مي شد زبانش رو عوض كرد و يا براي برنامه تم طراحي كرد و روي برنامه نثب بشه
حالا از دوستان مي خام اگر كسي اطلاعاتي در اين مورد داره توي همين تاپيك بگه تا هم من و هم ديگران استفاده كنن
با تشكر

Dariuosh
شنبه 23 شهریور 1387, 12:37 عصر
سلام ايني که شما گفتي يه دنيا حزف بايد زد براش با چند تا پست فک نميکنم به نتيجه برسه
اگه بگي چقدر اطلاعات در اين زمينه داري شايد کار راحتر شه ، مثلاً سورس اون برنامه اي رو که گفتي ديدي ؟ يا اصلاً ميدوني رواله سيستم به چه صورته ؟

Evil 69
شنبه 23 شهریور 1387, 12:56 عصر
آقا داريوش من نوشتن برنامه هاي وراثتي رو اون قدر بلدم كه توي برنامه خودم يك فرم يا چند تا فرم باشه كه بقيه فرم ها از اونا كنترل ها رو به ارث مي برن و با اونا كار مي كنن ولي اين كه چطوري از يك بانك به ارث ببرن رو نمي دونم
در مورد اين اين برنامه ها چطوري كار مي كنن چيزه زيادي نمي دونم
اگر شما يك pdf يا چيزي دارين اگر به من بدين ممنون مي شم

Evil 69
شنبه 23 شهریور 1387, 13:29 عصر
اي بابا يكي جواب بده ديگه

Dariuosh
شنبه 23 شهریور 1387, 15:08 عصر
اي بابا يكي جواب بده ديگه

عجله کاره شيطون !

يه چيزه کلي ميگم که شايد بتونم منظور رو برسونم
اين مدل برنامه ها همه چيشون RunTime ساخته ميشن
فرض کن شما يه سري فرم داري براي ورود اطلاعات مثل فرم معرفي کالا، معرفي اشخاص يا معرفي واحد سنجش يا از اين دست که همه يه قالب دارن با آيتمهاي مختلف پس شما اول يه فرم پايه بايد درست کني براي اين گروه فرمات و همه اونا رو از اين فرم پايه به ارث ببري

پس تکليف آيتم هاي فرمها چي ميشه !؟

شما تمام کنترلهاي اون فرمها رو در اجرا بايد بسازي
حالا ليست آيتمها کجاست ؟ رو DataBaseات
تمام Propertyهاي کنترل هاي موجود رو فرمها رو تو يه جدول بايد نگهداري و در زمان Load اونا رو دونه دونه به فرم Add ميکني
يه ذره گيج کننده شايد باشه - اگه جاييش مبهم بود بگو