PDA

View Full Version : سوال: با نک سوال

armiya
شنبه 23 شهریور 1387, 12:58 عصر
1-سلا م من میخوم یه بانک سوال توی وب سایتم داشته باشم ولی نمی دونم باید چه جوری بنویسمش ( این سوالات قرار که هر بار به صورت تصادفی از بانک یه تعداد مشخصی رو کار بر به او نها پا سخ بده و سوا لات هم بطور رندم باشند در ضمن پا سخ سو الات هم چهار گزینه ای هستند ) چه با ید کرد نمی دونم ؟ زبا نش #c .
2- واسه اینکه تا بع رندم عدد تکراری نده چه کنیم
:گریه:اگه میتونید کمک کنید

merlin_vista
شنبه 23 شهریور 1387, 14:21 عصر
براي انتخاب سوالات در بانك احتياج به تابع رندوم نداريد اين كار را ميتواند با كوئري ها انجام داد . به جاي 1 هر تعداد سوالي را كه خواستي بنويس :

select top 1 * from YourTableName order by newid()در جدول سوالات شما حداقل 7 فيلد احتاج داريد به شرح زير :
- آي دي سوال
1 - سوال
2 - جواب اول
3 - جواب دوم
4 - جواب سوم
5 - جواب چهارم
6 - جواب درست .

حال در جدول پاسخ ها اين فيلد ها را احتياج داريد :
1 - اي دي
2 - اي دي سوال (با اي دي جدول سوالات ارتباط دارد)
3 - جواب داده شده .
4 - اي دي كاربر (اگر كاربران شما در جدول ديگري هست آي دي آن را با اين فيلد ارتباط بديد )

حالا شما با يك Join ساده جواب صحيح را با جواب داده شده توسط كاربر كنترل كنيد و پيغام مناسب را بديد .

توضيحات اضافي :‌
- كد نويسي به عهده خودت . من فقط روال كار را بهت گفتم .
- ممكنه پروژه شما فرق كنه كه ميتوني متناسب با پروژه خودت سناريو را تغيير بدي .
- ممكنه روش هاي ديگه هم باشه ، يا بشه اين را بهينه تر كرد ، فعلاً اين به ذهن من رسيد ؟

merlin_vista
شنبه 23 شهریور 1387, 14:55 عصر
فکر می کنم از کلاس random هم می تونی استفاده کنی

شدن كه ميشه .. خواستن توانستن است !!

ولي اينجوري كه من گفتم فشار كمتري به سرور مياد .

armiya
یک شنبه 24 شهریور 1387, 17:27 عصر
با با جون من کلا س random تو بارزه مشخص اعداد رو تکراری می ده در نتیجه سو الات شما تکراری میشه ؟
از کار بر merlin-vista تشکر می کنم
------------------------------------------------------------------------------------------
ثا نیه ها تحمل سهل انگاریمان را ندارند و فرصت ها را برایمان تمدید نمی کنند پس لحظه ها را دریا بیم ؟