PDA

View Full Version : یک کنترل تاریخ برای تبدیل تاریح هجری شمسی به تاریح زرتشتی

mina.net
شنبه 23 شهریور 1387, 13:17 عصر
دوست بسیار خوب و ایران دوست من آرش آهنگرپور به من کمک کرده تا کنترلی برای تبدیل تاریخ هجری شمسی به تاریخ زرتشتی درست کنم .
این کنترل را برای دانلود گذاشتم من هدفم این است که این کنترل را تکمیل کرده و برای سایر تاریخها به صورتی استفاده کنم که بشود به عنوان یک کنترل تاریخ همه منظوره یعنی تاریخ میلادی _ هجری شمسی _هجری قمری _ و تاریخ پر افتخار ایرانی زرتشتی(دین زرتشتیان) در برنامه ها استفاده شود.
این کنترل فعلی فقط تاریخ هجری شمسی به زرتشتی دارد و از نظر زیبای روی ان کار نکردم امیدوارم با کمک دوستان خوب و میهن دوست این کنترل را به صورت مناسبی تکمیل کنیم.
لازم به یاداوری است که در تاریخ زرتشتی همه ماهها 30 روز است و 5 روز اخر را روزهای پنجه می نامند به طور مثال 30 بهمن ماه 5 اسفند در تاریخ زرتشتی محسوب می شود

رضا عربلو
شنبه 23 شهریور 1387, 15:39 عصر
اگز هم یک demo همراهش بگذارید. بد نیست.

reza6384
شنبه 23 شهریور 1387, 21:55 عصر
زحمت شما شایسته تقدیره ، ولی فکر می کنم از اون زیاد استفاده و استقبال نمیشه. البته اگر بقیه تاریخ ها رو تکمیل کنید حتما ازش استفاده خواهد شد.

mina.net
یک شنبه 24 شهریور 1387, 15:32 عصر
قابل توجه دوستان
من این کنترل را گذاشتم تا دوستان کمک کنند ان را تکمیل کنیم من خودم می دونم این کنترل کامل نیست اگر کمک کنید ممنون می شم.

اَرژنگ
دوشنبه 25 شهریور 1387, 10:09 صبح
قابل توجه دوستان
من این کنترل را گذاشتم تا دوستان کمک کنند ان را تکمیل کنیم من خودم می دونم این کنترل کامل نیست اگر کمک کنید ممنون می شم.

۳ نکته
۱) اگر میتوانید کد تبدیل تاریخ را کنترل جدا کنید و در کلاس خودش قرار دهدی
۲) به جایه تبدیل از شمسی ( که هنوز معلوم نیست بر چه اصولی الگریتمش بابند هست) از میلادی استفاده کنید ( خود اعراب دیگر بیخیال هجری شدند فقط ایرانیها هستند که هنوز به هجری گیر دادند)
۳)الگریتم تقویم زرتشتی را هم بهش یک لینک بدید ( یا در جزوه کدتان دکومنتش کنید ، در یک فایل تکست یا هرچی )

مرسی

jas1387
دوشنبه 25 شهریور 1387, 11:28 صبح
اعراب از هجری قمری استفاده می کنند نه هجری شمسی و هجری شمسی هم الگوریتم خودش را دارد

اگر یه سرچی بکنید پیدا می کند

اَرژنگ
دوشنبه 25 شهریور 1387, 13:50 عصر
اعراب از هجری قمری استفاده می کنند نه هجری شمسی و هجری شمسی هم الگوریتم خودش را دارد

اگر یه سرچی بکنید پیدا می کند
دوست عزیز،
اگر ممکن هست شما یک سرچ کنید و منبع رسمی این الگریتم را در اختیار ما قرار بدید.
در مورد اینکه اعراب چه نوع تقویمی استفاده میکنند: اگر ممکن کسی که با بانکها در دبی و یا در کشورهایه عربی کار میکند بفرمایند که از چه نوع تقویمی برایه کار با بانکهایه جهانی استفاده میکنند.

از اینکه زحمت کشیدید و گفتید که سرچ بکنید پیدا میکنید متشکریم، ولی ما این مطلب را یکسال است جستجو کردیم و هیچ نیافتیم، منبع رسمی الگریتم تاریخ شمسی را لطفا اراعه بدید.

در ضمن کسی نگفت که اعراب از شمسی استفاده میکنند، گفتیم هجری!

mina.net
سه شنبه 26 شهریور 1387, 09:08 صبح
دوستان از نظرات جدید ی که دادید ممنونم
قابل توجه دوستان من هدفم طراحی کنترلی است که بتواند همه تاریخهای را که به نوعی یک ایرانی ممکن است با آن سرکار داشته باشد را (میلادی و هجری _شمسی و هجری_قمری و تاریخی دینی زرتشتیان ) پشتبانی کند من فعلا فقط یک قسمت را درست کردم که آن هم کامل نیست .
میدانم که تبدیل میلادی به هجری شمسی وجود دارد و اگر دوستان داشته باشند و کمک کنند ممنون می شوم .