PDA

View Full Version : سوال: به روز رساني ديتابيس با php

abdonsd
شنبه 23 شهریور 1387, 22:00 عصر
سلام دوستان
نميدونم اين سوالم مربوط به php ميشه يا mysql
برا همين هر دوجا گذاشتمش

من يه سايت dynamic دارم كه ميخام مدير سايت باهاش بصورت offline كار كنه
اما آخر شب وصل شه اينترنت و تغييرات بانك اطلاعاتيش رو به بانك روي سرور منتقل كنه
تا از فرداش تغييرات امروز هم روي سايت باشه
و به همين ترتيب
يعني محتويات جديد رو يكجا وارد سرور كنه

با php يا mysql چطور بايد اين كار رو انجام بدم؟
مرسي

امید امرایی
یک شنبه 24 شهریور 1387, 08:37 صبح
يه پشتيبان از Local بگير و روي سرور Restore كن

abdonsd
یک شنبه 24 شهریور 1387, 10:45 صبح
اون كه آره
اما كاربر سايت من يه نفره كه از اين چيزها سردرنمياره
من سايت رو ميخام بفروشم و اون طرف كه از اينترنت و هاست و ... سردرنمياره

Arman_gh
یک شنبه 24 شهریور 1387, 11:06 صبح
PHPMyAdmin یک زبانه به نام Export دارد که توسط آن می‌توانی محتویات کنونی پایگاه‌داده‌ات را تبدیل به کد SQL یا XML کنی. بنابراین می‌توانی درون برنامه‌ات قابلیتی جاسازی کنی تا فرضا کد XML را تبدیل به SQL کرده و سایت را به‌روز کنی یا ساده‌تر کارکردن با PHPMyAdmin را به کاربر یاد بده تا کد SQLای که روی لوکال‌هاست تولید شده را درون سایت اجرا کند.

abdonsd
دوشنبه 25 شهریور 1387, 10:44 صبح
این کل اطلاعات رو میفرسته
پس دفعات بعد که این کار رو بکنه اطلاعاتی که دفعات قبل هم فرستاده بود دوباره فرستاده میشه
و این از خیلی لحاظ خوب نیست؟
نه؟

Arman_gh
دوشنبه 25 شهریور 1387, 11:18 صبح
خوب از گزینه ی دوم استفاده کن. تبدیل XML بهSQL.

narsic
دوشنبه 25 شهریور 1387, 21:25 عصر
این کل اطلاعات رو میفرسته
پس دفعات بعد که این کار رو بکنه اطلاعاتی که دفعات قبل هم فرستاده بود دوباره فرستاده میشه
و این از خیلی لحاظ خوب نیست؟
نه؟

اینی که شما میگید درسته اطلاعات حجیم میشن و حتی ممکنه در زمان بازگردانی به خاطر حجیم بودن اطلاعات به محدودیت زمان برسی .
اما برای اینم یک راه هستش اونم اینه که اطلاعات رو وارد کنی که خودش یک اسکریپت کامل میخواد که باید با توجه به اصولش نوشته بشه .
متاسفانه چون یه پروژهست بیش از این نمیتونم چیزی بگم موفق باشید

ravandi
سه شنبه 26 شهریور 1387, 01:05 صبح
اینی که شما میگید درسته اطلاعات حجیم میشن و حتی ممکنه در زمان بازگردانی به خاطر حجیم بودن اطلاعات به محدودیت زمان برسی .
اما برای اینم یک راه هستش اونم اینه که اطلاعات رو وارد کنی که خودش یک اسکریپت کامل میخواد که باید با توجه به اصولش نوشته بشه .
متاسفانه چون یه پروژهست بیش از این نمیتونم چیزی بگم موفق باشید
سلام
کاربرتو مجبور کن که به وت آنلاین کار کنه.این جوری دستت خیلی بازتره...

cybercoder
سه شنبه 26 شهریور 1387, 01:58 صبح
بحث خوبیه من اندکی بازترش می کنم.
- معضلاتی از قبیل این که اگر رکوردی Edit شده باشه و Primarykey در جدول داشته باشید چیکار می کنید؟
- اگر در حین انجام عملیات ارتباطتون با سرور قطع بشه ؟

( من پاسخ نمی دم تا روش بحث بشه )

ravandi
سه شنبه 26 شهریور 1387, 12:28 عصر
- معضلاتی از قبیل این که اگر رکوردی Edit شده باشه و Primarykey در جدول داشته باشید چیکار می کنید؟

سلام
آقا شما خیلی سختم ی گیری.خدا را شکر معلم نشدی.راجع به سوال اولت به نظر من می تونیم به کاربر اجازه ندیم که روی فیلد های کلیدی تغییر ایجاد کنه.یا اگر هم مجبوره باید کل فیلد را پاک کنیم و بعد دوباره اط0لاعات را وارد کنیم.
راجع به سوال دومت ....این دیگه آخره بد شانسیه.می تونیم به کاربر بگیم قبل از وارد کردن اطلاعات یک دعای توپ بخونه تا اطلاعات کامل وارد بشه.ولی بدون شوخی می تونیم یک سیستم کنترل طراحی کنیم که بعد از ورود اطلاعات بیاد چک کنه که اطلاعات داخل دیتا بیس با اطلاعات ورودی برابر هست یا نه...

حال کردی با پیشنهاداتم

narsic
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 00:50 صبح

در روش اول با پاسخ قبلی موافقم اما اگه ارتباط قطع شه میتونیم از Ajax استفاده کنیم و ز کاربر بخوایم که دوباره اطلاعات رو وارد کنه
موفق باشید

cybercoder
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 01:29 صبح
به کاربر اجازه ندیم که روی فیلد های کلیدی تغییر ایجاد کنه.یا اگر هم مجبوره باید کل فیلد را پاک کنیم و بعد دوباره اط0لاعات را وارد کنیم.

فرض کن اجازه ندیم کاربر فیلد کلید رو Edit کنه ولی اگر فیلد دیگه ای از همون رکورد رو Edit کرد چیکار می کنی؟
می تونی مثلا 300 تا 400 هزار تا رکورد رو بشینی تغییر بدی یا ورد می خونی؟!

اما اگه ارتباط قطع شه میتونیم از Ajax استفاده کنیم و ز کاربر بخوایم که دوباره اطلاعات رو وارد کنه
موفق باشید

اگر اطلاعات نصف و نیمه روی DB ریخته شده باشه از اول بخوای دوباره وارد کنی مشکلی نداره ؟
در مورد Ajax ش بیشتر توضیح بده