PDA

View Full Version : سوال: مشکل با دستور select

khz-web1
یک شنبه 24 شهریور 1387, 01:09 صبح
سلام

من با دستور زیر راحت می تونم یه فیلدی که از نوع TEXT (در بانک اکسس) را select کنم ، ولی با همین دستور و شمایل نمی تونم یه فیلد از نوع number رو select کنم و به من ارور میده .... لطفا منو در اصلاح شمایل این دستور راهنمایی فرمایید

sql2 = "select codperson from register where codperson=" + "'" + codperson.Text + "'"

با تشکر
مهدی

shamsoft
یک شنبه 24 شهریور 1387, 01:33 صبح
اینو تست کن:

sql2 = "select codperson from register where codperson=" + codperson.Text

khz-web1
یک شنبه 24 شهریور 1387, 02:56 صبح
آقا ممنون مشکلم حل شد ...

1 مشکل دیگه هم دارم
می خواستم بدونم فیلد از نوع number در access که fild size اون هم برابر با integer long باشه تا چند کاراکتر عدد می گیره... من که تست کردم بیشتر 11 تا نمی گرفت ... حالا می خواستم بدونم شما هم چنین مشکلی دارید با اکسس ؟ آیا راه حلی دارید برای بیشتر کردن ؟
با تشکر

saman_itc
یک شنبه 24 شهریور 1387, 08:40 صبح
تو select فیلد عددی نباید تک کتیشن بزاری

ol_cm = New OleDbCommand(" select * from C_keshavarz where id = " & i11(Combo1.SelectedIndex) & " ", ol_cn)

khz-web1
یک شنبه 24 شهریور 1387, 13:59 عصر
تو select فیلد عددی نباید تک کتیشن بزاری

ol_cm = New OleDbCommand(" select * from C_keshavarz where id = " & i11(Combo1.SelectedIndex) & " ", ol_cn)

من فکر می کنم مشکل از همون fild size اکسس باشه ... میشه شمایل دستور خودتون رو دستور من پیاده کنید

saman_itc
یک شنبه 24 شهریور 1387, 14:51 عصر
select codperson from register where codperson= " & codperson.Text " ", ol_cn)

khz-web1
یک شنبه 24 شهریور 1387, 14:57 عصر
آقا سامان من هم به همین صورت که شما پست دادید گزاشتم ....ولی باز هم با 11 کاراکتر بیشتر مشکل داره .... بانک اکسس هم Long Integer(يك عدد باز هم بزرگتر تا 2/1 ميليون), رو پشتیبانی می کنه ... نمیدونم دیگه مشکل از چیه ....

saman_itc
یک شنبه 24 شهریور 1387, 15:38 عصر
خوب چرا از text نمیگیری .روش میتونی همه کار بکنی.مشکلی نیست

khz-web1
یک شنبه 24 شهریور 1387, 17:13 عصر
اگه من بخوام تکست رو primary key کنم مشکلی پیش نمیاد ؟ چون این برنامه رو دارم واسه یکی از ادارات می نویسم ... اگه مشکلی پیش بیاد یخورده آبروریزی میشه...

saman_itc
دوشنبه 25 شهریور 1387, 00:34 صبح
نه عزیزم.کافی تو ثبت رکورد یه بار چک کنی ببینی id هست یا نه

ol_cm = New OleDbCommand(" select * from a_tabdil where id =' " & id.Text.ToString & "' ", ol_cn)
dro = ol_cm.ExecuteReader
If dro.HasRows = True Then
Msgbox_Custom("شماره فاکتور تبدیل تکراری می باشد.لطفا شماره فاکتور رسید را اصلاح کنید", 1, 2, " خطا ذخیره سند تبدیل شالی ")
Exit Sub
End If

اینو بعد ثبت فراخوانی کن

Public Function best()

ol_cm = New OleDbCommand("select id from a_tabdil order by id desc", ol_cn)
dr = ol_cm.ExecuteReader
If dr.HasRows = True Then
dr.Read()
txt = dr("id")
id.Text = txt + 1
Else
id.Text = txt + 1
End If
Return Nothing
End Function

قبلا بیشتر تشکر میدادی
من هم دنبال کار میگردم!!!پرسنل نمی خوای