PDA

View Full Version : بانک اکسس تحت شبکه

arsalansalar
یک شنبه 24 شهریور 1387, 08:18 صبح
آیا نرم افزاری که با بانک اکسس نوشته شده تحت شبکه کار می کند؟
یعنی همزمان بانک توسط چند نفر پر شود؟

VisualStudio
یک شنبه 24 شهریور 1387, 11:20 صبح
نه دوست عزیز باید SQL SERVER استفاده کنی

arsalansalar
یک شنبه 24 شهریور 1387, 12:16 عصر
کدوم سوالم جوابش نه هست؟
اینکه همزمان نمی شود پر کرد یا اینکه اکسس تحت شبکه نمیشه؟

Rambod
یک شنبه 24 شهریور 1387, 12:24 عصر
اكسس تحت شبكه ميشه. منتها بايد فولدري كه فايل اكسس توش هست رو Share بكني و مسيرش رو به برنامه بدي. ولي اصلاً اين كار توصيه نميشه.

arsalansalar
یک شنبه 24 شهریور 1387, 12:41 عصر
خوب دلیل بفرمایید که چرا توصیه نمیشه؟

Rambod
یک شنبه 24 شهریور 1387, 12:47 عصر
خيلي ساده است. به خاطر اينكه Access در حقيقت يك Desktop Database هستش و برعكس SQL Server كه يك Client/Server Database هست براي MultiUser بودن ساخته نشده.

arsalansalar
یک شنبه 24 شهریور 1387, 13:00 عصر
ببینید من یک برنامه ای نوشتم که در حدود 70 فرم شده و الان فهمیدم بانک مو باید اسکول کنم.بهینه ترین راهی که پیشنهاد می کنید چی هست؟که بانک مو و کدهامو change به sqlserver کنم؟

رضا عربلو
یک شنبه 24 شهریور 1387, 15:08 عصر
یک راهکاری که می شود انجام داد این است که دقت کنی هنگامی که connection ای را open می کنی بلافاصله بعد از اتمام کارت Close شود تا دیتابیس ات برای استفاده دیگران در دسترس قرا بگیرد. البته مفید بودن این راهکار به تعداد کاربران، حجم عملیات و ... بستگی دارد.

arsalansalar
دوشنبه 25 شهریور 1387, 07:59 صبح
یک راهکاری که می شود انجام داد این است که دقت کنی هنگامی که connection ای را open می کنی بلافاصله بعد از اتمام کارت Close شود تا دیتابیس ات برای استفاده دیگران در دسترس قرا بگیرد. البته مفید بودن این راهکار به تعداد کاربران، حجم عملیات و ... بستگی دارد.
یعنی حتی اگه بانک من هم اکسس باشه این کار و میشه کرد که چند نفر همزمان کار انجام دهند؟

رضا عربلو
دوشنبه 25 شهریور 1387, 14:57 عصر
همزمان نه. شما تنها سعی می کنید هرچه سریعتر منابع تان را آذاد کنید تا دیگر کاربران بتوانند به فایل اکسس تان دسترسی داشته باشند.

saman_itc
دوشنبه 25 شهریور 1387, 17:12 عصر
دقیقا همنطوری که استاد رضا می فرمایند تنها راهش همینه.ولی تبدیل بانک خیلی هم سخت نیست.شما sql بلدی؟

arsalansalar
سه شنبه 26 شهریور 1387, 08:08 صبح
بله بلدم.
ولی نمی دانم بانکم با آن عظمت را چگونه در زمان کوتاه به sql تبدیل کنم.
در ضمن من sqlserver2002 را دارم.و فکر کنم قطعا بشه همزمان در آن اطلاعات وارد کرد

saman_itc
سه شنبه 26 شهریور 1387, 08:27 صبح
بله بلدم.
ولی نمی دانم بانکم با آن عظمت را چگونه در زمان کوتاه به sql تبدیل کنم.
در ضمن من sqlserver2002 را دارم.و فکر کنم قطعا بشه همزمان در آن اطلاعات وارد کرد
تنها تفاوتش با accsses اینه که میشه همزمان اطلاعات وارد کرد.تو همه نسخه های sql server

golhay2
سه شنبه 26 شهریور 1387, 10:07 صبح
با sqlserver می تونی بانکت را به راحتی به sql تبدیل کنی بهتره connection خود را در برنامه web در webconfigو در windows applicaction در appconfig قرار بدهی تا در این طور مواقع براحتی را از accsessبه sql عوض کنی

arsalansalar
سه شنبه 26 شهریور 1387, 10:09 صبح
آیا برنامه ای هست که بانک اکسس را تبدیل به اسکول کنه؟(منظورم جداول هست)

golhay2
سه شنبه 26 شهریور 1387, 10:19 صبح
خود sqlserverاین کار را انجام می دهد کافی است برای تبدیل بانک اکسس به قسمت import رفته و بانک منبع را اکسس و بانک مقصد را sqlserver معرفی کنید در عرض چند ثانیه بانک شما به همراه اطلاعاتتون به sqlserver کانورت میشود به همین راحتی