PDA

View Full Version : نحوه استفاده از unit

sinas1386
یک شنبه 24 شهریور 1387, 09:28 صبح
با سلام

من یک فرم دارم که دارای edit1 و edit2 حال میخواهم نحوه استفاده از unit عدد به حروف را بدانم یعنی عددی از edit1دریافت و در edit2به حروف برگرداند . unitعدد به حروف را هم دارم

اگر دوستان یک مثال بزنند ممنون میشم .

vcldeveloper
یک شنبه 24 شهریور 1387, 12:01 عصر
unitعدد به حروف را هم دارم

همچین یونیتی جزو یونیت های استاندارد دلفی نیست، بلکه یک فردی آن را نوشته و شما دارید ازش استفاده می کنید. میلیون ها یونیت وجود دارند که توسط افراد مختلف برای کارهای مختلف نوشته شدند. شما باید یونیت مربوطه را اینجا بزارید که کسی بتونه بهتون کمک کنه، چون من کسی را اینجا نمیشناسم که بتونه محتوای یونیت شما را حدس بزنه.

sinas1386
یک شنبه 24 شهریور 1387, 15:52 عصر
یونیت ضمیمه شد .

(هیچکس)
دوشنبه 25 شهریور 1387, 08:29 صبح
با سلام دوست عزیز...!
برای اینکار مراحل زیر رو انجام بده.
1- پروژه ای رو که گفتی باز کن.
2- از منوی Project گزینه Add to Project... رو انتخاب کن و فایل unit مورد نظر رو انتخاب کن.
3- وارد کد همون فرم بشو (Edit1,Edit2,...) و کلید Alt+F11 رو بزن و یونیت مورد نظر رو انتخاب کن و OK کن.
4- این خط کد رو توی رویداد Click دکمه مورد نظر بنویس
Edit2.Text := Number2Str(String(Edit1.Text));

موفق باشید...

sinas1386
دوشنبه 25 شهریور 1387, 16:48 عصر
با سلام دوست عزیز...!
برای اینکار مراحل زیر رو انجام بده.
1- پروژه ای رو که گفتی باز کن.
2- از منوی Project گزینه Add to Project... رو انتخاب کن و فایل unit مورد نظر رو انتخاب کن.
3- وارد کد همون فرم بشو (Edit1,Edit2,...) و کلید Alt+F11 رو بزن و یونیت مورد نظر رو انتخاب کن و OK کن.
4- این خط کد رو توی رویداد Click دکمه مورد نظر بنویس
Edit2.Text := Number2Str(String(Edit1.Text));

موفق باشید...

دوست عزیز با تشکر از راهنمایید بسیار بسیار ممنون ولی نمی دانم چرااین خطا میده .

فیال ضمیمه کرده ام

Touska
دوشنبه 25 شهریور 1387, 17:54 عصر
شما دقیقا جایی رو که Error نوشته می شه رو در زیر Task Bar پنهان کردید ، چه Error ی رو ما بخونیم.

ولی به نظر میاد که این تابعی استفاده کرده اید براش ناشناخته هست ، شاید در Unit تی که از آن Uses

زدید وجود نداره.

و یا Parameter هاشو کم می دهید.

موفق باشید :)

Hsimple11
دوشنبه 25 شهریور 1387, 17:58 عصر
از برنامه تان عکس آپلود کرده اید ولی Error را نشان نداده اید.

املای تابع مورد نظر را صحیح نوشتید؟

(هیچکس)
یک شنبه 31 شهریور 1387, 10:07 صبح
باسلام مجدد خدمت دوستان...!

ببین دوست عزیز یه پروژه نمونه (تست شده) برای راحت شدن خیالت برات ضمیمه کردم.

(البته یه Dll دارم که یک عدد حداکثر تا 999 تریلیون رو میگیره و اون رو به حروف تبدیل میکنه به دو زبان انگلیسی و فارسی که یه پارامتر بولی هم میگیره که نشون میده عدد رو شمارشی در نظر بگیره یا نه مثلا (دوازده ، دوازدهم).

موفق باشییییییییی...!

(هیچکس)
یک شنبه 31 شهریور 1387, 12:39 عصر
دوست عزیز با تشکر از راهنمایید بسیار بسیار ممنون ولی نمی دانم چرااین خطا میده .

فیال ضمیمه کرده ام
اوه... خیلی باید ببخشی sinas1386 ، چون من به این توجه نکردم که تو این کد رو توی رویداد Enter از کنترل Edit نوشتی نه Click. دلیل این خطا اینه که

تابعی که شما طراحی کردید ( Number2Str) اگر پارامتری که میگیره (1- یک رشته خالی باشه 2- یک رشته متنی باشه نه عددی 3- یک عدد منفی باشه 4- یک عدد اعشاری باشه) تابع یه خطا رو اعلام میکنه. شما این کد رو توی رویداد Enter نوشتی یعنی هروقت که کنترل انتخاب میشه، کد اجرا میشه و وقتی که توی Edit2 هیچ متنی نباشه یا یکی از 4 متنی که گفتم باشه خطا رخ میدهد.
پیشنهاد:
به نظر من تابعی رو که طراحی کردی دستکاری کن تا این خطاها رو کنترل کنه نه اینکه یه کد کنترلی توی رویداد Enter بنویسی. چون این خیلی بهتره.

امیدوارم موفق باشی!