PDA

View Full Version : تشخيص نسخه دات نت فريمورك نصب شده

lililili
یک شنبه 24 شهریور 1387, 13:14 عصر
سلام
version دات نت frameworkam از كجا بفهمم چنده ؟
اگر سوالم خيلي خيلي سطح پايينه ببخشيد :خجالت:

h.jaza
یک شنبه 24 شهریور 1387, 14:07 عصر
سلام خدمت شما

تا اونجایی که من میدونم، Net Framework. برنامه ای نیست که به شما فایل EXE بده تا بتونیم از روش به ورژنش دسترسی داشته باشیم. وسه ی تشخیصش باید تست کرد. مثلا اگر طرف روی سیستمش هیچی از ابزارهای Net. نباشه (کاربران معمولی کامپیوتر)، خوب بسته به اینکه چه ویندوزی استفاده میکنن (البته اگه استفاده میکنن)، ممکنه از دات نت فریم ورم 1.1 استفاده بکنن(ویندوز XP). اگر نه، از ابزار های دات نت استفاده میکنن، مثل ویژوال استودیو بازم بسته به ورژن اون فرق میکنه. مثلا ویژوال استودیو 2005، دات نت 2 رو نصب میکنه و 2008، دات نت 3.5. ولی فکر نمی کنم بشه از جایی در سیستم، به ورژن دات نت دسترسی داشت.

اگر اشتباه میکنم، دوستان بگن.

با تشکر

رضا عربلو
یک شنبه 24 شهریور 1387, 15:11 عصر
شاخه C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework را ببین. در این شاخه تمام دات نت فریم ورکهایی که بر روی سیستم ات نصب است را می توانید بصورت پوشه ای ببینید.

lililili
دوشنبه 25 شهریور 1387, 12:49 عصر
سلام
تشكر از لطف شما ، من اين مسير رارفتم و ...لطفا ضميمه راببينيد ...

حال سوالم اين است كه ورژن سيستم من كداميك از اين فولدرها يا شماره ها مي باشد ؟

h.jaza
دوشنبه 25 شهریور 1387, 13:24 عصر
این نشون میده که شما روی سیستمت دات نت فریم ورک، ورژن 1 و 1.1 (برای خود ویندوز) نصب هستش به علاوه ورژن 2 هم نصب هستش که نشون میده که یا جداگونه نصبش کردی و یا ویژوال استودیو 2005 روی سیستمت نصب هستش.

babak.h
دوشنبه 25 شهریور 1387, 14:05 عصر
در تکمیل فرمایشات دوستان :

برای تشخیص ورژن دات نت فریم ورکی که در حال اجراست می تونید از برنامه رایگان زیر استفاده کنید :

http://www.tmgdevelopment.co.uk/versioncheck.zip
حجم : 131KB

این برنامه اطلاعات دیگری رو هم در اختیار شما قرار می ده.

در ضمن نصب دات نت فریم ورک فایل exe تولید نمی کنه ولی تعدادی فایل dll مربوط به BCL رو تولید می کنه که اصلی ترین اون ها mscorlib.dll هست که اگر به فولدر مربوط به هر فریم ورک برید با گرفتن properties مربوط به این dll می تونید اطلاعات کامل تری راجع به فریم ورک نصب شده بدست بیارید.

موفق باشید

lililili
سه شنبه 26 شهریور 1387, 07:30 صبح
تشكر از لطفتون :
سوال ديگرم اين است كه : من الان با vs 2008 كار مي كنم ، حال ،نصب كردن DotNetFrameWorke ورژن 3 در كل چه مزايايي دارد و چه كمكي به من برنامه نويس مي كند ؟ اصلا لزومي دارد ؟ و يا چه زماني بايد متوجه شوم كهDotNetFrameWorke م ورژنش قديمي شده ؟
تشكر مي كنم از تحمل شما دوستان عزيز .

corona
سه شنبه 26 شهریور 1387, 07:58 صبح
دوست عزیز توی هر فریم ورک نسبت به ورژن های قبلی امکانات بسیار زیادی و اصلاخات بسیار زیادی انجام میشه . مثلا توی فریم ورک 3.5 نسبت به فریم ورک 2 کلی امکانات برای سی شارپ (Linq,.. ) اضافه شده ، همچنین برای ای اس پی هم کلی امکانات ای جکسی اضافه شده .لینک زیر رو یک نگاهی بنداز تا با معماری این فریم ورک هم آشنا بشی .http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb822049.aspx

babak.h
جمعه 29 شهریور 1387, 15:30 عصر
... چه زماني بايد متوجه شوم كهDotNetFrameWorke م ورژنش قديمي شده ؟

به عنوان یک برنامه نویس دات نت، باید ببینید که در نسخه جدید تر فریم ورک دات نت چه امکاناتی وجود داره و در صورت نیاز از اون ها استفاده کنید.

اما به عنوان کسی که می خواد یک برنامه ی نوشته شده با دات نت رو اجرا کنه ، شما باید نسخه متناسب با اون برنامه رو روی سیستمتون نصب کرده باشید. فهمیدنش هم ساده است چون اگر نسخه مناسب نصب نباشه برنامه ارور می ده و از شما می خواد ورژن مناسب رو نصب کنید.

موفق باشید

SMRAH1
جمعه 29 شهریور 1387, 16:41 عصر
در ضمن در Add or rempve progrom هم چنانچه دات نت نصب باشد مشخص می شود.برای تشخیص کاملاتر می توانید از API استفاده کنید.ولی معمولا این مسئله در برنامه های کاربرد ندارد چون CLR خودش نسخه مورد نیاز (یا هماهنگ) را برای اجرای برنامه بار می کند(اگر نداشته باشد پیغام صادر می کند) و برنامه نویس نیاز به درگیر شدن با این نکته ندارد.

ahavan65
شنبه 10 بهمن 1394, 19:04 عصر
دوستان سلام
من ویندوز xp service pack 2 دارم
این مسیری که دوستان گفتند رو ندارم
مسیر گفته شده :
C:\WINDOWS\Microsoft.NET
میشه راهنماییم کنین؟