PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد كد، در رابطه با SESSION

هادی2020
یک شنبه 24 شهریور 1387, 18:51 عصر
يه توضيح در رابطه با اين كد مي خواستم. isset($_SESSION['cart']) را متوجه مي شم اما new$ آخر را نمي فهمم

if(isset($_SESSION['cart'][$new]))
$_SESSION['cart'][$new]++;
else
$_SESSION['cart'][$new] = 1;

maysamscript
یک شنبه 24 شهریور 1387, 21:44 عصر
سشن یک آرایه هست که تو این کد اندیس cart یکی از سطر های این آرایه است. این سطر از آرایه سشن خود یک آرایه هست . $new یک اندیس از بعد دوم آرایه است. اگر مفهوم نبود بگید بیشتر توضیح بدم

ravandi
سه شنبه 26 شهریور 1387, 00:55 صبح
يه توضيح در رابطه با اين كد مي خواستم. isset($_SESSION['cart']) را متوجه مي شم اما new$ آخر را نمي فهمم

if(isset($_SESSION['cart'][$new]))
$_SESSION['cart'][$new]++;
else
$_SESSION['cart'][$new] = 1;

با سلام
من گفته های دوست عزیزم آقا میثم را تکمیل می کنم.آرایه ها می تونن چند بعد داشته باشند.مثلا اگر شما تعدادی اعداد پشت سر هم بنویسید این می شه یک آرایه یک بعدی ولی چیزی شبیه جدول ضرب را در نظر بگیریم می شه دو بعدی.
حالا این سیشن شما دارای دوبد هستش.(سطر وستون)
کد نشون میده اگر داخل سیشن مشخص شده درسطر و ستون خاص(مثلا در اینجاcart و new)چیزی بود که به new یک واحد ضافه میشه و اگر نه که مقدارش 1 می شه.
این دستور شبیه یک جستجو هستش یعنی می گرده ببینه آخرین خونه خالی کدوم هست تا مقدارش را 1 بذاره.

هادی2020
سه شنبه 26 شهریور 1387, 10:47 صبح
مرسي من از اين كد براي قسمت خريد اقلام فرد از سايت "كارت خريد" استفاده مي كنم. به اين خاطر كه كاربر مرتبا يه سري اقلام به كارت خريدش اضافه يا كم مي كنه و به خاطر اينكه ما كمتر با بانك تماس داشته باشيم
از SESSION استفاده مي كنم به اين شكل كه كد جنس در cart قرار مي گيرد و new هم تعداد هر يك از اين اقلام را در خود جاي مي دهد