PDA

View Full Version : مشکل ارتباط با ADO.net در crystal report viewer

shervin_agh67
یک شنبه 24 شهریور 1387, 23:47 عصر
با سلام .
من یک فرم با crystal report viewer طراحی کردم که دیتا سورس آبجکتهام از طریق ADO.net هست . ولی زمانی که برنامه رو اجرا می کنم هیچ اطلاعاتی رو نشون نمی ده . در حالیکه من همین فرم رو زمانی که با ODBC می نویسم مشکلی نداره.

Esmail Solhkhah
دوشنبه 25 شهریور 1387, 02:02 صبح
دیتاست رو قبلا پر کردی ؟

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 25 شهریور 1387, 04:47 صبح
من یک فرم با crystal report viewer طراحی کردم که دیتا سورس آبجکتهام از طریق ADO.net هست . ولی زمانی که برنامه رو اجرا می کنم هیچ اطلاعاتی رو نشون نمی ده .
این بخش از کدتونو بزارید تا ببینیم و بگیم که احتمالا مشکل از کجاست . اینجوری بهتر می تونید جواب بگیرید
موفق باشید

shervin_agh67
دوشنبه 25 شهریور 1387, 12:21 عصر
بله من دیتاست رو پر می کنم . من از این دیتاست در پروژه استفاده می کنم و هیچ مشکلی ندارم . من برای این کار از کد استفاده نکردم از ویزارد استفاده می کنم . از قسمت Database Expert مطابق شکل زیر عمل می کنم :

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=23191&stc=1&d=1221469902

سپس بعد از انتخاب دیتاست موجود در برنامه . در قسمت Database Field هر کدام از ستونهای جدول را که در صفحه قرار می دهم به غیر header آن قادر به نمایش اطلاعات نیست. من از طریق ODBC به همین بانک وصل شدم و هیچ مشکلی نداشت. از راه OLEDB هم رفتم ولی نشد .

shervin_agh67
سه شنبه 26 شهریور 1387, 00:05 صبح
مشکل حل شد. من قبلا فقط دیتاست رو پر می کردم ولی جواب نمی داد ولی حالا از کد زیر استفاده کردم :

Dataset_TableAdapter.Adapter.SelectCommand.Command Text = "SELECT * FROM Tbl1";
Dataset_TableAdapter.Fill(Dataset1.tbl1);
CrytalReport1.SetDataSource(Dataset1);

در کد جدید دیتاسورس کریستال ریپورت نیز مشخص شد.
راستی چرا اینطوره ؟ اگر کسی واقعا اطلاع نداشته باشه و بخواد با ویزارد کار کنه چی؟؟؟
جالب اینه که طی 2 نسخه 2005 و 2008 این مشکل رفع نشده.