PDA

View Full Version : سوال: فایلهای TLB هم رو سیستم مقصد لازمه؟

mohandese_javan
دوشنبه 25 شهریور 1387, 15:37 عصر
سلام مجدد!
جواب سوال قبل رو پیدا کردم.فایلهای DLLوOCX رو که باید رو سیستم مقصد کپی و رجیستر کنیم ولی تو project-reference یه سرس چیزای دیگه علامت خوردن که باعث میشه بعضی کارارو با کدنویسی انجام بدیم و از فایلهایTLB استفاده می کنن حالا اونارو هم باید ببریم رو سیستم مقصد؟ رجیستر کردن که نداره دیگه؟کجا باید کپی بشن؟

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 25 شهریور 1387, 18:09 عصر
حالا اونارو هم باید ببریم رو سیستم مقصد؟ رجیستر کردن که نداره دیگه؟کجا باید کپی بشن؟

نیازی به این کارها نیست. برنامه قابل حمل به روی دیگر سیستم هاست.

EleRam
سه شنبه 26 شهریور 1387, 05:25 صبح
به جز tlb هايي كه خود وي بي به طور پيش فرض استفاده مي كنه، اگر tlb ديگري هم استفاده بشه باز هم نياز نيست؟
مثل OLE Automation كه به طور پيش فرض استفاده شده...

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 26 شهریور 1387, 05:33 صبح
من امتحان نکردم. یه نمونه برنامه ساده اگه دارید بزارید تا ببینم رو سیستم من جواب میده یا نه.

vcldeveloper
سه شنبه 26 شهریور 1387, 06:12 صبح
فایلهای TLB هم رو سیستم مقصد لازمه؟
نه، فایل های TLB در واقع TypeLibrary اون ActiveX خاص هستند که رابط برنامه نویسی آن ActiveX را تعریف می کنند. TypeLibrary زبان مخصوص به خودش رو داره، محیط های برنامه نویسی که قابلیت پشتیبانی از COM و ActiveX را داشته باشند، می تونند فایل TypeLibrary را بخوانند و براساس آن کدی به زبان مورد نظر خودشان برای کار باآن کنترل تولید کنند. VB هم برای شما همین کار را میکنه، یک کد به زبان VB برای شما آماده میکنه که از طریق آن بتونید با اون کنترل ارتباط برقرار کنید. در واقع این فایل رابط برنامه نویسی کنترل مورد نظر را در اختیار شما قرار میده تا راحتتر بتونید برنامه تون رو بنویسید.
در زمان انتقال برنامه به سیستم کاربر نیازی به این فایل های TLB ندارید، ولی باید کنترل ActiveX مربوطه (همون فایل ocx) در سیستم کاربر کپی و نصب بشه تا بتونید ازش در برنامه تون استفاده کنید.