PDA

View Full Version : در مورد نحوه آدرس دهی در ASP.net

fatemehja
دوشنبه 25 شهریور 1387, 18:52 عصر
سلام.
من یه پروژه ASP.net دارم که یک سری فولدر داره. می خوام بدونم از داخل یه فولدر به نام SiteManager چطور به پوشه عکس ها با نام image دسترسی داشته باشم. من قبلا Asp کار می کردم و اونجا آدرس دهی رو این طور انجام می دادم: "image/.." اما در دات نت دیدم که از /~ استفاده می کنن.
اگر کسی از اعضا در این مورد می دونه ممنون می شم اگه کمکم کنه.

raznahan
دوشنبه 25 شهریور 1387, 18:58 عصر
سلام.
من یه پروژه ASP.net دارم که یک سری فولدر داره. می خوام بدونم از داخل یه فولدر به نام SiteManager چطور به پوشه عکس ها با نام image دسترسی داشته باشم. من قبلا Asp کار می کردم و اونجا آدرس دهی رو این طور انجام می دادم: "image/.." اما در دات نت دیدم که از /~ استفاده می کنن.
اگر کسی از اعضا در این مورد می دونه ممنون می شم اگه کمکم کنه.

بله همینطوره مشکل کجاست ؟

البته در CSS با /.. مشخص می شود .

با ابن کار آدرس یک پوشه قبل رو پیدا میکنید .
در جاهایی هم که نمی دانید آدرس روت سرور کجا هست ، می تونید از کد زیر استفاده کنید :

Server.MapPath();

KambizZandi
سه شنبه 26 شهریور 1387, 03:25 صبح
علامت ~ يا همون tilde يعني اسم application شما که در iis تنظيم ميشه
راحت تر بگم، فرض کنيد يک web نوشتيد و اونو به عنوان يک website مجزا در iis تعريف کردين
در اين حالت وب شما با آدرس http://localhost باز ميشه
اما اگر اونو زير defaukt web site تو iis تعريف کنين يعني يک app جديد ايجاد کنيد آدرس اون اينجوري ميشه:
http://localhost/website1
حالا tilde براي حالت اول / رو برميگردونه و براي حالت دوم /website1/ رو
اين بهترين چيزينه که ميتونيد از اون در تمام آدرس دهي هاتون استفاده کنيد تا در زمان نصب در محل مشتري نگران نباشيد که حتما وب شما بصورت مستقل نصب بشه
البته دقت کنيد که ~ فقط در کنترلهايي تبديل به نام app ميشه که اون کنترل runtat=server باشه
موفق باشيد

el_abdollahi
سه شنبه 26 شهریور 1387, 11:49 صبح
سلام
به نظر شما الان این لینک باید ~ رو بشناسه؟

<a runat='server' id='0' class='Menu' href='~/Default.aspx' target='_self'>صفحه اصلی</a>

raravaice
سه شنبه 26 شهریور 1387, 15:26 عصر

خیر ~ فقط در سمت سرور کارایی دارد.

موفق باشید

atefeh_j
سه شنبه 26 شهریور 1387, 17:14 عصر
سلام، برای اینکه فایلی دی صفحه وب داشته باشم که کاربر با کلیک بر روی آن بتواند ان را بارگزاری کند باید چه کار کنم؟ در #c

Rambod
سه شنبه 26 شهریور 1387, 17:36 عصر
خیر ~ فقط در سمت سرور کارایی دارد.

موفق باشید

آخه RunAt گذاشته. ميشه Server Side ديگه!

KambizZandi
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 01:50 صبح
سلام

<a runat='server' id='0' class='Menu' href='~/Default.aspx' target='_self'>صفحه اصلی</a>

چون runat=server داره بله بايد بشناسه
براي تست تو internet explorer گزينه ي view source رو بزنيد و ببينيد که ~ به چه چيزي تبديل شده

el_abdollahi
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 08:48 صبح
سلام
متاسفانه ~ به هیچ چیزی تبدیل نمیشه!!!