PDA

View Full Version : سوال: کنترل properties ویژوال استودیو

sayan
سه شنبه 26 شهریور 1387, 07:42 صبح
سلام

چگونه میتوان کنترلی همانند کنترل Properties , server explore ویژوال استودیو طراحی کرد. آیا کنترل آماده ای
میتوان از این نوع وجود دارد.
و
و در ضمن چگونه یک فرم را محدود به یک اندازه خاص کنیم مثلاً تا هر اندازه میخواهد بزرگ شود ولی تا یک اندازه

خاص میتواند کوچک شود

با تشکر

h.jaza
سه شنبه 26 شهریور 1387, 14:44 عصر
سوال اولتو دقیق نمی دونم. ولی فکر می کنم باید خودت طراحی کنی.

اما سوال دومت، خیلی ساده می تونی برای هر کنترلی (نه تنها فرمت) از پنجره ی Properties مقدار MinLength رو هر عددی که میخوای بذاری. اینجوری دیگه کاربر تا یه حدی میتونه فرم رو کوچیک بکنه. البته اگر دقت کنی مقادیر دیگه ای مثل (MaxLength(size و size و غیره رو هم می تونی ببینی که باهاشون به سادگی میشه کار کرد.

sayan
سه شنبه 26 شهریور 1387, 23:50 عصر
راستش من برای فرم اصلی برنامه ام می خواهم یک کنترل مانند server explore یا properties ویژوال استودیو
داشته باشم تا مهمترین و کاربردی ترین فرامین برنامه را در آن قرار دهم
از پاسخ دومی شما نیز تشکر میکنم

KambizZandi
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 00:35 صبح
براي سوال اول از component هاي موجود مثل infragistics استفاده کنيد
دومي هم همون minwidth و minheight

sinpin
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 09:19 صبح
جهت نمايش پنجره خواص، چرا از كنترل PropertyGrid كه بصورت پيش فرض موجود هست استفاده نميكنيد ؟

KambizZandi
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 20:28 عصر
جهت نمايش پنجره خواص، چرا از كنترل PropertyGrid كه بصورت پيش فرض موجود هست استفاده نميكنيد ؟
منظورشون (اينطور که نوشتن) propertygrid نبود بلکه tabcontrol اي که خاصيت dockable داشته باشه ميخوان

h.jaza
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 23:42 عصر
منظورشون (اينطور که نوشتن) propertygrid نبود بلکه tabcontrol اي که خاصيت dockable داشته باشه ميخوان
فکر نمی کنم منظور سینا جان، اینی باشه که شما میگی، چون ویژوال استودیو کامپوننتی به نام PropertyGrid داره که خیلی راحت میشه باهاش یه پنجره ی خصوصیات مثل خود ویژوال ساخت.

Mahdi.Kiani
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 08:31 صبح
من هم فکر می کنم منظور ایشون (سوال کننده) همان Docktable panel هست. چون ایشون پنجره server explorer را هم در مثال هاشون اوردند که ربطی به property grid نداره..
این لینک کمکتون می کنه (http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=110642&package_id=128114)

sayan
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 11:13 صبح
شما درست گفتید من میخواهم یک کنترل خاصيت dockable داشته باشه و همچنین مانند دکمه هایی که برای بستن یا ثابت نگه داشتن و بطور خودکار دیده شدن پنجره مذکور وجود داشته باشد
امیدوارم درست گفته باشم
مرسی از دوستان

sinpin
شنبه 30 شهریور 1387, 08:41 صبح
عنوان تاپيك :

کنترل properties ویژوال استودیوسئوال مطرح شده :

چگونه میتوان کنترلی همانند کنترل Properties , server explore ویژوال استودیو طراحی کرد.

من نتونستم برداشت ديگه اي از اين سئوال داشته باشم؛
دوستان لطفا عنوان تاپيك و سئوال خودشون رو مرتبط و دقيق ارسال كنند.

sayan
سه شنبه 02 مهر 1387, 05:06 صبح
سلام
مرسی از اینکه پاسخگوی سوال من بوده اید
من میخوام یک کنترلی داشته باشم که به سمت راست فرم چسبیده باشد و مانند کنترل های فوق نیز بطور خودکار زمانی که ماوس روی آن رفت دیده شود و اگر ماوس از روی آن رفت بطور خودکار جمع شود و با کلیک کردن روی آن ثابت نگه داشته شود دقیقاً مثل کنترل های فوق

Mahdi.Kiani
سه شنبه 02 مهر 1387, 11:31 صبح
ببینید بازم مشکل داره؟
vs 9.0 sp1