PDA

View Full Version : سوال: تهیه فاکتور ؟؟؟؟

migrant
سه شنبه 26 شهریور 1387, 20:41 عصر
در یک پروژه انبار داری می خواهم چند قلم کالا را با تعداد مختلف فاکتور کنم . نام کالا را از یک data grid view انتخاب می کنم و تعداد را در یک edit box وارد می کنم . حال این نام کالا و تعداد کالا باید در یک لیست (list box) به کاربر نشان داده شود . از چه کامپوننتی و چطور این کار را انجام دهم ؟؟؟
می خواهم دقیقا مانند یک فاکتور به کاربر نشان داده شود که کالا های انتخابی آن به فاکتور اضافه شود و قابلیت حذف کالا را نیز داشته باشد . این فاکتور باید دارای قسمت نام کالا و تعداد و سایر اطلاعات قیمت را دارا باشد .

esmartiz_red
سه شنبه 26 شهریور 1387, 23:32 عصر
خوب می خوای اینارو چاپ کنی یا نه فقط تو برنامه نمایش داده بشه اگه برای چاپ می خوای crystal report استفاده کن البته واسه داخل برنامه هم می شه کامپوننت های دیگه های هم هستند که می تونن تو گزارش گرفتن کمکت کنن

migrant
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 14:45 عصر
ممنون ولی من می خواهم داخل فرم نمایش بدهم و نمی خواهم گزارش بگیرم . . .
میشه از دیتا گرید ویو استفاده کنم ولی نمی دونم چطور ؟؟؟
آیا با انتخاب هر رکورد اطلاعات در جدول ثبت بشه یا همه در دیتا گرید باشه و در نهایت همگی با هم ثبت بشه ؟؟؟

esmartiz_red
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 16:25 عصر
خودت می تونی یه ابتکار به خرج بده یه background طراحی کنی و تو فرمت اضافه کنی و کنترل های مربوطه رو بذاری هم ظاهر خوبی پیدا می کنه و هم دقیق می شه شبیه فاکتور در آوردش من خودم تو یکی از کارام این کارو کردم

migrant
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 20:17 عصر
خودت می تونی یه ابتکار به خرج بده یه background طراحی کنی و تو فرمت اضافه کنی و کنترل های مربوطه رو بذاری هم ظاهر خوبی پیدا می کنه و هم دقیق می شه شبیه فاکتور در آوردش من خودم تو یکی از کارام این کارو کردم

سلام و ممنون
من منظورم ظاهر برنامه نیست . من اصلا نمی دونم چطور باید این کار رو انجام بدهم و از چه کامپوننتی استفاده کنم . . . .
آیا با اضافه کردن هر کالا به فاکتور باید به بانک اضافه بشه یا وقتی تمام کالاها در فاکتور درج شد همه با هم باید ثبت بشه ؟؟؟؟
چطور و چگونه ؟؟؟؟؟

بانوآفتاب
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 20:34 عصر
همانطور که گفتید میتونید از data grid view استفاده کنید،رکورد ها رو هم میتونید یکی یکی درج کنید با executeNonQuery یا همه رو با هم با استفاده از متد Update دیتاآداپتور که بهتر اینه که از روش دوم استفاده کنید، بزارید کاربر هر کاری میخواد توی دیتاست انجام بده و وقتی فرمان ثبت فاکتور رو داد شما تغییرات رو به دیتابیس انتقال دهید
موفق باشید

esmartiz_red
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 20:52 عصر
دوست عزیز شرمنده من تازه الان گرفتم می خواین چه کار کنین
همان طور که بانو آفاتاب عزیز کفتن هم می تونید از Datagridview استفاده کنید و هم می تونید از کنترل های دیگه استفاده کنی و بعد از اینکه اطلاعات فاکتورتون تکمیل شد اونو تو بانک ذخیره کنی
دقیقا مثل برنامه های دیگه که یه فرم ورود اطلاعات داره و احتیاج به چیز عجیب یا کامپوننت خاصی نداره بعدشم که ذخیره کردی می تونی با همون crystal report یک فاکتور چاپ شده هم به مشتریت بدی

Hosein.Zarei
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 00:14 صبح
سلام

همه رو با هم با استفاده از متد Update دیتاآداپتور که بهتر اینه که از روش دوم استفاده کنید، بزارید کاربر هر کاری میخواد توی دیتاست انجام بده و وقتی فرمان ثبت فاکتور رو داد شما تغییرات رو به دیتابیس انتقال دهید
اگر ممکنه یک نمونه کد که این کار را انجام می دهد در اینجا قرار دهید.
با تشکر از دوستان

migrant
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 15:56 عصر
همانطور که گفتید میتونید از data grid view استفاده کنید،رکورد ها رو هم میتونید یکی یکی درج کنید با executeNonQuery یا همه رو با هم با استفاده از متد Update دیتاآداپتور که بهتر اینه که از روش دوم استفاده کنید، بزارید کاربر هر کاری میخواد توی دیتاست انجام بده و وقتی فرمان ثبت فاکتور رو داد شما تغییرات رو به دیتابیس انتقال دهید
موفق باشید

ممنون از راهنماییتون ولی من تا حالا با دیتا ست زیاد کار نکردم . چطور میشه یه دیتا ست داشت و اطلاعات رو در آن درج کرد و بعد چطئر دیتا ست رو به جدول اصلی منتقل کرد ؟؟؟/
اگه ممکنه یه مثال یا نمونه کدی بگذارید. . . .

kh1387
جمعه 12 مهر 1387, 02:02 صبح
ممنون از راهنماییتون ولی من تا حالا با دیتا ست زیاد کار نکردم . چطور میشه یه دیتا ست داشت و اطلاعات رو در آن درج کرد و بعد چطئر دیتا ست رو به جدول اصلی منتقل کرد ؟؟؟/
اگه ممکنه یه مثال یا نمونه کدی بگذارید. . . .

dataSet ds=new DataSet;
OleDbdataAdapter da=new OleDbDataAdapter;
da.Fill(ds,"your table name");
برای دسترسی به یک فیلد داریم:
txt.text = ds.Tables["table name"].Rows[سطر][ستون];

Hosein.Zarei
جمعه 12 مهر 1387, 22:38 عصر
خیلی ممنون
ولی اگر بتوانید یک فرم فاکتور کامل به همراه سورس آن در اینجا قرار دهید خیلی ممنون می شوم.

kh1387
شنبه 13 مهر 1387, 11:01 صبح
خیلی ممنون
ولی اگر بتوانید یک فرم فاکتور کامل به همراه سورس آن در اینجا قرار دهید خیلی ممنون می شوم.

اگر وقت کردم حتما این کار رو می کنم
موفق باشید.:قلب: