PDA

View Full Version : سوال: بخش مدیریت برای نرم افزار

alidaniyali
سه شنبه 26 شهریور 1387, 23:14 عصر
سلام . من یه برنامه ثبت نام دانش جویی و ساعات حضور در کلاس را شروع کردم .
یه سوال داشتم و اونم این که برای مدیریت اضافه ، حدف و آمار گیری از ساعات دانش آموزش در برنامه احتیاج به یک بخش مدیریت هستش که مدیر بتونه روی موارد گفته شده کنترل داشته باشه .
خواستم سوال کنم که چطوره می تونم یه همچین بخشی و توی برنامم ایجاد کنم ( در واقع منظورم الگوریتم کاره که از چه المان هایی استفاده . از یه فرم دیگه استفاده شه که کلمه عبور بخواهد که پس از وارد کردن آن وارد یه فرم دیگه شود که می تونه مدیریت کنه و اگر اینطوره ورودی برای بخش مدیریت کجا باشه ...... ؟ )

با تشکر

alidaniyali
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 10:53 صبح
کسی نیست ؟

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 11:11 صبح
میتونید تو جدول مشخصات کاربران یک فیلد ایجاد کنید مثلا با نام IsManager که از نوع Boolian باشه. این فیلد نشان میده که کاربر فوق مدیره یا یه کاربر عادی
تو برنامتون یه فرم رو اختصاص بدید به کنترل کاربران که وقتی هر کاربر بخواد وارد این فرم شه با توجه به نام کاربریش از جدول مشخصات کاربران معلوم شه که این کاربر مدیر است یا نه.
و در صورت مدیر بودن فرم براش باز شه و در غیر این صورت پیغام بده که شما اجازه ورود به این صفحه رو ندارید...

alidaniyali
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 11:55 صبح
این برنامه در واقع یک برنامه ساعات ورود و خروج دانش آموزی است که کاربر با وارد کردن اسمش ساعت ورود و خروج خودشو وارد میکند .
حالا به نظر شما اگر تو برنامه فرضا کاربر admin رو وارد کردیم از جدول true برگرداند وارد بخش مدیریت شه ؟
اونوقت ساعات ورود و خروج برای admin نباید ثبت بشه و صرفا برای ورود به بخش مدیریت ازش استفاده شه ؟
به نظر شما منطقی ؟
لطفا پیشنهاد بدهید .

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 12:22 عصر
نه.منظورم این نیست. ببنید همه شرایط برنامه برای مدیر هم وجود داره. اما فرم کنترل رفتار کاربر تنها برای مدیر باز میشه.

alidaniyali
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 13:19 عصر
ممنون از پاسختون .ولی برام هنوز درست جا نیافتاده .
اگه میشه الگوریتم کار و بگید .

مرسی .