PDA

View Full Version : چند كريستال براي يك گزارش.

amirdeveloper
چهارشنبه 27 شهریور 1387, 12:19 عصر
سلام دوستان ...
من با سي شارپ و ويژوال استوديو 2008 يه برنامه نوشتم كه چند تا گزارش كريستال داره ... حالا وقتي گزارشها رو ويرايش مي كنم و دوباره در محل مورد نظر كپي مي كنم هنوز به شكل قبلي نمايش داده ميشه مگر اينكه فايل اجرايي برنامه رو هم كامپايل كنم و عوض كنم ... راهي وجود داره كه فقط با تعوض فايل كريستال تغييرات گزارش اعمال بشه و نيازي به تغيير exe نباشه؟

MORTEZA66
شنبه 06 مهر 1387, 09:34 صبح
سلام دوستان ...
من با سي شارپ و ويژوال استوديو 2008 يه برنامه نوشتم كه چند تا گزارش كريستال داره ... حالا وقتي گزارشها رو ويرايش مي كنم و دوباره در محل مورد نظر كپي مي كنم هنوز به شكل قبلي نمايش داده ميشه مگر اينكه فايل اجرايي برنامه رو هم كامپايل كنم و عوض كنم ... راهي وجود داره كه فقط با تعوض فايل كريستال تغييرات گزارش اعمال بشه و نيازي به تغيير exe نباشه؟
اصلا منظورتون چي هست؟؟
ميتونيد perview رو بزنيد
مي تونيد گزارش ها رو به برنامه Add كنيد
و.... كه البته من نفهميدم منظورتون چيه و هيچي نگم بهتره

amirdeveloper
دوشنبه 08 مهر 1387, 16:00 عصر
دوست عزيز فكر مي كنم سوالم كاملا واضح بود من مي خواستم براي يك گزارش چند فايل كريستال داشته باشم كه از يك ديتا سورس پر ميشن ولي با ظاهرهاي متفاوت كه در صورت لزوم و براي مشتريان مختلف فايل كريستال مختلفي رو لود كنم ... مشكل اين بود كه چون فايل كريستال داشت همراه سولوشن كامپايل ميشد اصلا فايل رو از محل فيزيكيش لود نمي كرد و در واقع اين فايل در فايل اجرايي برنامه Embed شده بود.
به هر حال خودم مشكل رو حل كردم و انقدر گشتم تا كشف كردم! مشكل از كجاست. براي دوستاني كه اين مشكل رو دارن هم مي نويسم:
وقتي يك فايل كريستال ريپورت رو در Vs 2008 ايجاد مي كنيم خاصيت Build Action اين فايل كه از پنجره پراپرتيز قابل دسترسيه به طور پيش فرض روي Embedded Resource تنظيم شده كه با تغير دادن اين پراپرتي به None فايل كريستال با فايل اجرايي برنامه كامپايل نميشه و در دفعات بعدي بدون اينكه لازم باشه فايل اجرايي رو كامپايل كنيد فقط با ويرايش كردن فايل كريستال خروجي گزارش ويرايش ميشه.
موفق باشيد...