PDA

View Full Version : قفل کردن یک نام کاربری و کلمه عبور

najafzade
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 05:02 صبح
:خجالت:با سلام به اساتید
چگونه می توان در یک وب سایت در صورتی که یک کاربر LogIn کرده این نام کاربری و کلمه عبور قفل بشه و در محلی دگیر نتوان با این User و Password وارد سیستم شد تا زمانی که مجددا کاربر LogOut بشه.

متشکرم.

milade
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 05:29 صبح
سلام
شما یه فیلد توی جدول کارات بزار به نام online بعد در هنگام اینکه کاربر وارد شد اون رو true کن و(همچنین قبل از ورود چک کن ببین false هست یا نیست اگه بود که هیچ اگه نبود اجازه بهش نده)برای برگردوندن به حالت false هم از session_end استفاده کن و دوباره فیلد رو false کن
حالا یه مشکل که داره اینه که کاربر تا false نشه نمی تونه از یه کامپیوتر دیگه استفاده کنه برای ورود(که زیاد هم مهم نیست
موفق و پیروز باشی
ایام به کام
خدانگهدار

najafzade
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 08:29 صبح
خیلی متشکرم از اینکه به سوال من جواب دادین.
یک سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که اگه احیانا سیستم شخصی که آنلاین هست با قطع شدن برق خاموش بشه آیا session_end خود بخود اتفاق می افته یا نه.
و اگر اتفاق نمی افته چه راه حلی برای این گونه موارد هست؟

با تشکر فراوان:متفکر:

m.hamidreza
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 09:43 صبح
بسته به زمانی که برای timeOut سشن در web.config تعریف میکنی طول میکشه تا سشن expire بشه.

najafzade
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 13:51 عصر
چنین چیزی چه جوری ممکنه وقتی فقط یک نفر کلمه عبور و نام کاربری رو داری!

منظورتون کدوم چیز است؟

najafzade
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 13:53 عصر
بسته به زمانی که برای timeOut سشن در web.config تعریف میکنی طول میکشه تا سشن expire بشه.

سلام دوباره
من واقعا عذر می خوام
من در این مورد هنوز خیلی مبتدی هیتم.
میشه یه مثال بزنین. واقعا ممنون میشم.

با تشکر:خجالت:

m.hamidreza
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 15:24 عصر
در فایل وب کانفیگ تنطیمات مختلفی انجام میشه که یکی از اونها مقداردهی زمان timeOut سشن هست. شما وقتی یه سشن رو ایجاد میکنی بعد از یه مدت خاصی این سشن نابود میشه و فضایی که اشغال کرده بوده آزاد میشه. اگه اشتباه نکنم این زمان بطور پیش فرض 20 دقیقه هست که قابل تغییر هست :

<sessionState mode="InProc" timeout="10" cookieless="false" ></sessionState>

najafzade
جمعه 29 شهریور 1387, 12:41 عصر
در فایل وب کانفیگ تنطیمات مختلفی انجام میشه که یکی از اونها مقداردهی زمان timeOut سشن هست. شما وقتی یه سشن رو ایجاد میکنی بعد از یه مدت خاصی این سشن نابود میشه و فضایی که اشغال کرده بوده آزاد میشه. اگه اشتباه نکنم این زمان بطور پیش فرض 20 دقیقه هست که قابل تغییر هست :

<sessionState mode="InProc" timeout="10" cookieless="false" ></sessionState>

سلام مجدد و با تشکر از جواب شما
یک مشکلی پیش اومده که اون هم اینه که وقتی session اکسپایر میشه هنوز کاربر لاگین هستش.
چون وقتی مثلا می خوام دوباره لاگین بشم میگه که کابر لاگین هستش.

صورت کلی کاری که من انجام دادم اینه که در جدول یوزر و پسورد ها یک فیلد لاگین هم گذاشتم که چک باکس است. وقتی یکی لاگین میشه چک باکس true میشه.
ولی نمی دونم چی کار کنم که وقتی sesion اکسپایر شد اون چک باکس مربوط به یوزر رو خودش خود کار false بکنه که نشونه خروج یا logout کاربر هستش.

ممنون میشم اگه راهنمائی بفرمائید.

با تشکر

asgari2005
جمعه 29 شهریور 1387, 13:57 عصر
دوست گرامي بنده قبلا اين مورد را انجام داده ام
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=77671
اگر آنرا مطالعه كنيد مورد شماره 2 دقيقا همان چيزي هستش كه شما مي خواهيد

najafzade
یک شنبه 07 مهر 1387, 00:10 صبح
دوست گرامي بنده قبلا اين مورد را انجام داده ام
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=77671
اگر آنرا مطالعه كنيد مورد شماره 2 دقيقا همان چيزي هستش كه شما مي خواهيد

سلام
حقیقتش الان حدود 4 روز است که دارم اون وب سایت رو مطالعه می کنم.
ولی هنوز به جوابم نرسیده ام.

اکه میشه با یک مثال ساده راهنمائی فرمائید.

با تشکر:خجالت: