PDA

View Full Version : طریقه ی پرینت گرفتن از کنترل دیتا گرید ویو به کمک کومپوننت DevExpress در سی شارپ؟

totia_yalda
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 12:40 عصر
سلام....
در مورد پرینت گرفتن از اطلاعات دیتاگرید ویو در C# من میخوام از کامپوننتDevExpress استفاده کنم؟
سراغ راه هایی مثل کریستال ریپورت و print document و ... هم رفتم ، فعلا تو این زمینه می خوام راهنماییم کنید؟
این کد رو واسش نوشتم :

try
{
Cursor.Current = Cursors.WaitCursor;
if (DevExpress.XtraPrinting.PrintHelper.IsPrintingAva ilable)
DevExpress.XtraPrinting.PrintHelper.ShowPreview(da taGridView1);
else
MessageBox.Show("XtraPrinting Library is not found...", "Information", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
}
finally
{
Cursor.Current = Cursors.Default;
}

ولی این Error ها رو میده اگه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم این کدیه که واسه پرینت نوشتم رو نیما جان به من پیشنهاد کردند مشکلش کجاست؟

Error1: The best overloaded method match for 'DevExpress.XtraPrinting.PrintHelper.ShowPreview(D evExpress.XtraPrinting.IPrintable)' has some invalid arguments

Error2: Argument '1': cannot convert from 'System.Windows.Forms.DataGridView' to 'DevExpress.XtraPrinting.IPrintable'

babak.h
جمعه 29 شهریور 1387, 16:15 عصر
من با این کامپوننت کار نکردم ولی ارور های فوق به این معنیه که :

متد ()DevExpress.XtraPrinting.PrintHelper.ShowPreview ، آرگومانی از نوع DevExpress.XtraPrinting.IPrintable می گیره ولی شما سعی دارید آرگومانی از نوع dataGridViw بهش پاس کنید. و برنامه هم نمی تونه بصورت ضمنی این دو نوع رو بهم تبدیل کنه.

موفق باشید

Esmail Solhkhah
یک شنبه 07 مهر 1387, 01:29 صبح
سلام دوست عزیز
یه فایل سورس سی شارپ تو سایت زیر گذاشتم که میتونه دیتاگرید ویو رو با دو متد ساده چاپ کنه یا پیش نمایش چاپ رو قبلش نشون بده .
فایل راهنمای استفاده هم داره.
امیدوارم به دردت بخوره.
موفق باشی.
www.ptasystem.com
تو قسمت برنامه نویسی-برنامه های نمونه

mohsen_metn
سه شنبه 27 اسفند 1387, 09:56 صبح
سلام دوست عزیز
یه فایل سورس سی شارپ تو سایت زیر گذاشتم که میتونه دیتاگرید ویو رو با دو متد ساده چاپ کنه یا پیش نمایش چاپ رو قبلش نشون بده .
فایل راهنمای استفاده هم داره.
امیدوارم به دردت بخوره.
موفق باشی.
www.ptasystem.com (http://www.ptasystem.com)
تو قسمت برنامه نویسی-برنامه های نمونه
سلام
نحوه استفاده اش رو می گی.مثلا من یه دیتا گرید دارم و می خوام چاپش کنم

freehorn3000
دوشنبه 04 آذر 1392, 10:10 صبح
سلام
می تونید از این استفاده کنید خیلی راحته

http://www.mspsoft.com/1391/01/23/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D9%BE%D8%B1%D9%8A%D9%86%D8%AA-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%8A%D8%AA%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%D9%8A%D8%AF-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE/

freehorn3000
دوشنبه 04 آذر 1392, 10:14 صبح
من می خواهم اطلاعات گرید ویو را در کریستال لود بشه اگه می شه من را راهنمایی کنید