PDA

View Full Version : دسترسی به اطلاعات Access Point

nightHunter
پنج شنبه 28 شهریور 1387, 20:42 عصر
با سلام

راهکاری برای برقراری اتصال و دریافت اطلاعات از Access Point نیاز دارم ، مثلا گرفتن مقدار سیگنال ، لطفا راهنمایی بفرمایید .

آیا کسی تا به حال از wLanAPI.DLL استفاده کرده ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید .

متشکرم .

AlirezaBahredar
شنبه 30 شهریور 1387, 08:48 صبح
با سلام...
از آنجایی که کلیه برندهای معروف AccessPointهمگی پرتوکل SNMP را ساپورت می کنند،جهت دریافت هرگونه اطلاعات یا احیانا تنظیمات اون Access Point بایستی اطلاعات مربوط به MIB وOID های مربوط به اون AccessPoint رو داشته باشی.
اگه این اطلاعات رو داشتی اینجا مطرح کن تا نحوه ی استفاده از SNMP رو با هم مرور کنیم.
موفق باشی.

nightHunter
یک شنبه 31 شهریور 1387, 08:50 صبح
سلام و تشکر از راهنمایی شما

این لینک مربوط به MIB اون AP که من ازش استفاده میکنم . (http://www.snmplink.org/cgi-bin/nd/m/Ent/D/D-Link%20Systems,%20Inc/Wireless%20LAN%20%28DWL,%20DAP%29/DWL%20Series/DWL-AP%20Series/DWL-3200AP/*25v2.30/3200AP%20fw2.30rc069.mib)

لطفا راهنمایی بفرمایید ، متشکرم .

AlirezaBahredar
یک شنبه 31 شهریور 1387, 14:02 عصر
دوست عزیز.....
این اطلاعات خوبه.....ولی باید بدونی هر OID واسه چه چیزی استفاده میشه.....
اولا بایستی خصوصیت SNMP رو روی AP فعال کنی.
دوما بایستی یک community برای ارتباط با AP تعریف کنی.
بیبن بنظر من برای اینکه با این موضوع بیشتر آشنا بشی بهتر اول از کامپیوتر خودت شروع کنی.
1-ابتدا مطمئن شو که سرویس SNMP روی سیستمت نصب هست.اگه نبود از آدرس زیر اقدام به نصبش کن(CD ویندوز واسه نصب لازم هست) ControlPanel>Add/RemoveWindows Components>Management and Monitoring Tools
هر دو مورد Simple Management Network Protocol و WMI SNMP Provider رو تیک بزن.

2-با این کد می تونی از راه دور اطلاعاتی مثل نوع سیستم عامل-مدت زمان کارکرد سیستم از آخرین بار بووت شدن-نام سیستم و .... بدست بیاری.

nightHunter
یک شنبه 31 شهریور 1387, 17:54 عصر
با سلام مجدد ، بنده با مفاهیم کلی snmp در روتر های سیسکو آشنا هستم ، ولی باید به دنبال اطلاعاتی درباره اون OID های مورد نظرم بگردم . اطلاعات رو که بدست بیارم اطلاع میدم .

سپاسگزارم .

faramarz1360
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 10:48 صبح
سلام دوستان
من يه برنامه نوشتم كه به سوئيچ و روتر وصل ميشه و تلنت مي كنه مي خوام با snmp يه سري اطلاعات مثل مك آدرس پورتها و وضعيت خاموش و روشن شدنشون رو بگيرم
oid ها رو هم پيدا كردم ولي نمي تونم رو ازشون تو سي شارپ استفاده كنم كسي مي تونه يه متد يا برنامه بهم بده
ممنون